به جای دعواهای سیاسی ، حرف های دل مردم را بزنید تا حضور حداکثری محقق شود

پرداختن به مسائل حاشیه ای باعث شده تا بازخوانی آرمانهای انقلاب صورت نگیرد . اگر داعیه خط امام داریم ببینیم چند درصد از ملاک هایی که حضرت امام و مقام معظم رهبری فرموده اند امروز در راس مطالبات ما قرار دارد.

به گزارش عدالتخواهی ، محمد جعفری نژاد دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی بعد از ظهر شنبه با حضور در دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، حداقلی شدن نگاه دانشجویان و عدم تاثیر گذاری آنها در مسائل مهم کشور را از مهم ترین آسیب های امروز دانشگاههای کشور برشمرد.

وی با انتقاد شدید از دعواهای زرگری میان اصولگرایان و اصلاح طلبان که در جلسه نیز نمود داشت ، گفت: متاسفانه به جای اینکه دانشجویان طبق فرموده مقام معظم رهبری تصمیم ساز باشند در پازل احزاب و گروههای سیاسی بازی می کنند و همان دعواهای دروغین خالی از درد مردمی میان احزاب را به سطح دانشگاه می آورند.

جعفری نژاد بیان داشت که ، امروز کلی گویی ها و شعارهای عوام فریب سرلوحه کار بسیاری از جبهه ها قرار گرفته حال آنکه حقیقتا مساله های اصلی کشور و مردم هیچ کدام از اینها نیست. وی ادامه داد جریان دانشجویی باید با رویکرد آگاهی محورانه به صحنه می آمد تا نگذارد فضای کلی گویی و غیر اصولی بر کشور حاکم شود اما متاسفانه امروز شاهد هستیم که دانشجویان نیز خودشان از نیازهای دقیق و اولویت های کشور غافل بوده و دل به دعواهای سیاسی خوش کرده اند.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی با نشان دادن آمارهای مختلف مربوط به کارنامه مجلس هشتم و همچنین داده هایی مبنی بر مشکلات شهر شیراز بیان داشت اگر دانشجویان به جای دعواهای بی حاصل می امدند و به صورت دقیق از نمایندگان ، کاندیداها و مسئولین شهرشان مطالبه های اساسی را مطرح می کردند امروز هم وضعیت شهر شیراز و هم وضعیت کلی کشور بسیار متفاوت بود .

وی با انتقاد از اینکه پرداختن به مسائل حاشیه ای باعث شده تا بازخوانی آرمانهای انقلاب صورت نگیرد افزود: اگر داعیه خط امام داریم ببینیم چند درصد از ملاک هایی که حضرت امام و مقام معظم رهبری فرموده اند امروز در راس مطالبات ما قرار دارد. امام در تبیین ملاک ها فرمودند: (( مردم شجاع ایران با دقت به نمایندگانی رای دهند که متعبد به اسلام و وفادار به مردم باشند و در خدمت به آنان احساس مسئولیت کنند و طعم تلخ فقر را چشیده باشند و در قول و عمل مدافع اسلام پابرهنگان زمین ، اسلام مستضعفین ، اسلام رنج دیدگان تاریخ ، اسلام عارفان مبارزه جو ، اسلام پاک طینتان عارف و در یک کلمه مدافع اسلام ناب محمدی (ص) باشند. و افرادی را که طرفدار اسلام سرمایه داری، اسلام مستکبرین ، اسلام مرفهین بی درد ، اسلام منافقین ، اسلام راحت طلبان ، اسلام فرصت طلبان و در یک کلمه اسلام آمریکایی هستند طرد نموده و به مردم معرفی نمایند)) امروز چقدر مطالبه این شاخص ها در دانشگاههای ما رواج دارد؟ امروز چقدر دانشجویان ما می توانند با طرح سوالات اساسی کاندیداها را به چالش بکشند؟

جعفری نژاد گفت: متاسفانه به جای آنکه دانشجوی ما آرمانها را فریاد بزند مشغول سوت و کف زدن برای این و آن است. همان سوت و کف هایی که آقایان اصلاحات را روی کار آورد و همان سوت و کف هایی که دولت نهم را به دولت دهم و وضعیت امروزش دچار ساخت. اگر می خواهیم حضور حداکثری هم داشته باشیم باید ببینیم درد مردم چیست ، آنها را فریاد بزنیم و مطالبه کنیم و از کاندیداها ارائه راه حل و برنامه هایشان را سوال کنیم. به جای پرداختن به دعواهای سیاسی حرف دل مردم را بزنید تا حضور حداکثری محقق شود

وی در پایان با غیر اصولی و غیر واقعی خواندن لیست بندی های امروز گفت: هزاران هزار لیست و جبهه امروز تشکیل شده اند که بعضی ها در چند لیست و در کنار افراد متفاوت قرار گرفته اند به طوری که اگر اینها را کنار هم قرار دهیم خواهیم دید که خیلی از اینهایی که امروز در ظاهر با هم دعوا می کنند می توانند در یک لیست قرار بگیرند. حزب زمانی مفید است که دارای اصول مشخص و مبتنی بر مبانی درست باشند نه در پاسخ به جریان فتنه و انحرافی و امثال ذلک تشکیل شده باشند.

قبل از این جلسه نیز جعفری نژاد با حضور در دانشگاه شهرستان فسا در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان این دانشگاه شرکت کرد و به سوالات گوناگون آنها پاسخ داد.