شاهکار مدیران پر ادعای جنوب

سالی که نکوست از بهارش پیداست… —————————————— –  اين‏طور نباشد كه يك سال ما به‏ خاطر كمبود پياز، پياز وارد كنيم؛ اما سال بعد كه كشاورز ما پياز توليد كرد، اين محصول در انبارها بپوسد                                      مقام معظم رهبری مقام معظم رهبری سال جدید را « سال تولید ملی » نام گذاری کردند و رکن اصلی […]

سالی که نکوست از بهارش پیداست…

——————————————

–  اين‏طور نباشد كه يك سال ما به‏ خاطر كمبود پياز، پياز وارد كنيم؛ اما سال بعد كه كشاورز ما پياز توليد كرد، اين محصول در انبارها بپوسد                                      مقام معظم رهبری

مقام معظم رهبری سال جدید را « سال تولید ملی » نام گذاری کردند و رکن اصلی آنرا « حمایت از کار و سرمایه ایرانی » دانستند، که این مهم مورد تایید و تاکید و توجه کلیه مسئولان از سطح ملی تا سطح شهرستان ها قرار گرفته است که در اشکال مختلف مشاهده می شود؛ از سخنرانی و مصاحبه گرفته تا بنرها و پارچه نوشته ها در ادارات مختلف.

اما آنچه این روزها بسیار خودنمایی می کند ؛ قصه پر غصه و متاسفانه تکراریِ وضع فروش « پیاز » در جنوب استان کرمان در آغازین روزهای سال « تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی » است ، آنهم زیر چتر مدیریتیِ حضراتی که خود را ولایت مدار می پندارند و از رهبری و فرمایشات ایشان و نامگذاری این سال حمایت و مثلا اطاعت هم می کنند البته در حد حرف.

اما چشم خود را بر این اوضاع وخیم و نابسامان انبوه محصولات کشاورزی ( تولید ملی ) بسته اند و نابودی این محصولات کشاورزی را که نابودی « کار و سرمایه ایرانی » است را نادیده می گیرند و فقط در سخن ، سینه چاکان امر ولایت و « حمایت از کار و سرمایه ایرانی » هستند.

جالب  از قضا دوباره پیاز کارها  برای دومین سال  پیاپی قربانی اهمال کاری (بی کفایتی) مسولان بخش کشاورزی الخصوص سازمان پر ادعایِ بی خاصیتِ جهاد کشاورزی جنوب کرمان شده اند که مدیر آن همین چند وقت پیش خبر خوش برای پیاز کاران را وعده داده بود.

جناب حضرات ائمه جمعه محترم جنوب استان کرمان ؛ چرا صدا از یک کدامتان در نمی آید؟ همیشه برایم سوال بوده  چرا تریبون های عبادی ـ سیاسی جامعه اسلامی نسبت به مطالبات ولی امر ، این همه بی تفاوت است یا در حد تکرار جملات ولی امر بسنده می کنند و…  . مردم از شما توقع دیگری دارند.

جناب آقایان فرماندارها و کلیه مدیران سازمان های مختلف مرتبط به کشاورزی؛الخصوص مدیر “پاجیرو سوار” سازمان مربوطه! چرا یک کدامتان پاسخگو نیستید؟ رهبری تا چه اندازه باید وارد گود شوند تا شما خود را تکانی بدهید و به این قصه که هر سال تکرار می شود پایان دهید؟ دیگر منتظر چه هستید این هم امر ولایت ، از این واضح تر می شود: « سال تولید ملی » آنهم با اولویت « حمایت از کار و سرمایه ایرانی » ؟ انشاالله توقع ندارید که رهبری سالی به نام « حمایت از وضع کشاورزی جنوب استان کرمان » بگذارند تا شما….؟ استغفرالله.

اطاعت از رهبری تکرار سخنان رهبری نیست ؛ رهبری اوضاع مملکت را رصد می کند و سیاست های کلی را تعیین می کنند و بقیه باید آنرا در گوشه و کنار مملکت پیگیری و با توجه به استعدادهای منطقه ای اجرایی کنند و این می شود اطاعت.

و در پایان هم لازم به تذکر است : مردم فرق بین پیروی و اطاعت از رهبری را با ادا و ریـا خوب می فهمند.

در لحظه نگارش مطلب ؛ قیمت پیاز سر زمین کشاورزی کیلویی ۲۰ تومان است؛ درست خواندید ۲۰ تومان و به همین دلیل (مقرون به صرفه نبودن) اکثر کشاورزان پیاز را برداشت نکرده اند

در اینجا تصاویری از حمایت مخلصانه مسولان امر درباب حمایت از تولید ملی را نظاره گر باشید

وهمچنیین بخوانید فاجعه ای بر سر تولید ملی

منبع: وبلاگ وارث خون