رونمایی از سایت علوم اجتماعی اسلامی ایرانی

سایت «علوم اجتماعی اسلامی ایرانی» دوم اردیبهشت ماه، مصادف با سالروز صدور فرمان انقلاب فرهنگی امام خمینی(ره) در مراسمی با سخنرانی اساتید علوم اجتماعی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، رونمایی خواهد شد.

سایت «علوم اجتماعی اسلامی ایرانی» (Ejtemaee.ir) در روز شنبه، دوم اردیبهشت ماه، مصادف با سالروز صدور فرمان انقلاب فرهنگی امام خمینی(ره) در مراسمی رونمایی خواهد شد.

برنامه های این مراسم شامل: سخنرانی اساتید علوم اجتماعی، معرفی سایت و میزگردی از فعالان و دانشجویان با موضوع راهکارهای رشد علوم اجتماعی بومی در ایران خواهد بود.

این مراسم با مشارکت دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، کانون اندیشه جوان و ماهنامه سوره اندیشه برگزار می شود.

مکان: خیابان جلال آل احمد، پل نصر، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، سالن دکتر شریعتی.
زمان: 16:30 الی 18:30

معرفی سایت:

«سایت علوم اجتماعی اسلامی ایرانی» به آدرس http://www.ejtemaee.ir/ با هدف تولید، جمع آوری، دسته بندی و انتشار مطالب در حوزه علوم اجتماعی اسلامی ایرانی، راه اندازی شده است. این سایت در پاسخ به مطالبات جامعه و نیاز جوامع علمی و تحقیقاتی به رویکرد بومی و اسلامی در رشته علوم اجتماعی ایجاد گردید.

اهداف اصلی سایت به شرح ذیل است:

الف- تقویت دانش اجتماعی اسلامی ایرانی(بومی)

ب- نقد  و مقابله با علوم اجتماعی غربی و سکولار

ج- گسترش کمی و کیفی ارتباطات و تعاملات علاقه مندان، محققان، اساتید و دانشجویان این رشته

سایت علوم اجتماعی اسلامی ایرانی با دو رویکرد اصلی فعالیت می کند:

الف- رویکرد دانشگاهی و تخصصی: تقویت وجوه علمی و دانشگاهی علوم اجتماعی بومی و اسلامی

ب- رویکرد کاربردی و مردمی: تقویت وجوه کاربردی علوم اجتماعی بومی اسلامی برای استفاده زندگی مردم و حل مشکلات و مسایل اجتماعی و فرهنگی در سطح جامعه

بخشهای مختلف سایت عبارتند از:

مقالات و یادداشت ها، گفتار روز(سرمقاله)، اخبار و گزارش، مصاحبه و مناظره، معرفی پژوهشگاه ها، مراکز و گروه های تحقیقاتی، معرفی اساتید و صاحب نظران، معرفی و نقد کتاب و پایان نامه، پرونده های موضوعی، عکس و صوت و .. می باشند

مطالب سایت در موضوعات ذیل قابل استفاده می باشند:

فلسفه علوم اجتماعی، مسایل اجتماعی ایران، علوم اجتماعی در آیات و روایات، اندیشه اجتماعی متفکران مسلمان و نقد علوم اجتماعی دسته بندی شده اند.