روزه و تجمع جوانان ایرانی در همراهی با اعتصاب غذای اسرای بحرینی و فلسطینی

اتحادیه های دانشجویی و تشکلهای حوزوی و مردمی ایران اسلامی در روز دوشنبه 4 اردیبهشت که به «روز همبستگی با اعتصاب غذای زندانیان» نام گذاری شده است روزه خواهند گرفت و در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران تجمع خواهند کرد

اتحادیه های دانشجویی و تشکلهای حوزوی و مردمی ایران اسلامی در روز دوشنبه 4 اردیبهشت که به «روز همبستگی با اعتصاب غذای زندانیان» نام گذاری شده است روزه خواهند گرفت و در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران تجمع خواهند کرد. این تشکلها از همه مردم دعوت کرده اند تا در این روز روزه سیاسی بگیرند و همچنین در قبال سکوت مجامع بین المللی در مقابل دفتر سازمان ملل تجمع کنند. گفتنی است در این روز، در چندین شهر از کشورهای دیگر دنیا نیز تجمعاتی مشابه برگزار خواهد شد. متن بیانیه این تشکلها به شرح زیر است:
حکام ظالم و ستمگر چه به نام کفر و چه به نام اسلام، یارای ایستادگی در برابر ارده های پولادین انسانی را ندارند. این شاید قاموس الهی است زمانی که شکم بارگی و شهوت پرستی به ارزش های انسانی تبدیل شده اند، مردان و زنانی استوار به میدان بیایند تا نه برای آزادی خود که برای آزادگی بشریت دست از طعام بشویند.
آفرین به این چنین عزم های استواری که کفر و نفاق را به زانو در آورده اند. هنوز خضر عدنان ـ مجاهدی که 67 روز در زندان های اشغالگران قدس دست از خورد و خوراک شسته بود ـ طعم آزادی را نچشیده؛ روح مقاومت در هنا شلبی شیر زن اسیر در بند رژیم غاصب حلول کرد و او را به ده ها روز اعتصاب غذا کشاند. هرچند امروز هر دوی این مجاهدین از بند رها شدند و نتیجه مقاومتشان 1600 زندانی فلسطینی را به اعتصاب غذای همزمان کشاند لکن به این محدود نماند و فراتر از مرزهای کفر گرایبان گیر حکام منافق و سرسپرده منطقه نیز شد و در عبدالهادی الخواجة زندانی زندان های بحرین ظهور کرد.
امروز بعد از گذشت بیش از دو ماه اعتصاب غذای الخواجه، صدای بسیاری از جهانیان در اعتراض به پایمال شدن حقوق انسانی در بحرین بلند شده است، با این وجود کمترین واکنشی از سوی دولت بحرین رخ نداده است! همانگونه که پایمردی زندانیان در بند رژیم اشغال گر قدس به کابوسی هراسناک برای صهیونیست ها تبدیل شده است، پایمردی الخواجه نیز در کوس رسوایی آل خلیفه دمیده است.
دفاع از انسانیت، حد و مرز جغرافیایی و مذهبی نمی شناسد؛ ما دانشجویان و تشکل های مردمی ایران اسلامی در حمایت از تمامی زندانیانی که برای دفاع از حریم آزادی و کرامت انسانی دست از غذا شسته اند روز دوشنبه را تحت عنوان روز «همبستگی با اعتصاب غذای زندانیان» اعلام کرده و ضمن بر پا داشتن روزه به امید آزادی این زندانیان، ساعت 17 در مقابل دفتر سازمان ملل متحد به سبب چشم پوشی از این همه ظلم و جنایت و پایمال شدن حقوق انسانی تجمع خواهیم کرد.
و سیعلم الذین ظلموا أی منقلب ینقلبون

  جنبش عدالتخواه دانشجویی، جنبش دانشجویان جهان اسلام، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، دفتر تحکیم وحدت، جامعه اسلامی دانشجویان، اتحادیه بین المللی امت واحده، جمعیت طلاب حامی بیداری اسلامی، مجمع اسلام ناب طلاب حوزه علمیه قم، موسسه گفتگوی دینی