برای مشاهده "روزکارتون" برنامهریزی کنید

سایت «روزکارتون» هم به عنوان اولین پایگاه بین المللی کارتون خبری در ایران، همگام با این تحولات، تولیدات هنری خود را ارائه میدهد و قدم به قدم با مخاطبان در اطلاعرسانی، تحلیل، نقد و حواشی اخبار ایران و جهان همراه است.

دنیای امروز دنیایی پر از خبر و رویداد است. اخباری که هر روز، هر ساعت و هر دقیقه از رسانههای مختلف مخابره میشوند. سایت «روزکارتون» هم به عنوان اولین پایگاه بین المللی کارتون خبری در ایران، همگام با این تحولات، تولیدات هنری خود را ارائه میدهد و قدم به قدم با مخاطبان در اطلاع رسانی، تحلیل، نقد و حواشی اخبار ایران و جهان همراه است. تحریریه روزکارتون متشکل از هنرمندان شناخته شده و باسابقه عرصه کارتون و کاریکاتور مطبوعاتی است که تعدادی از آنها به صورت روزانه، بعضیها هفتگی و تعدادی دیگر به صورت پراکنده آثار خودشان را به معرض نمایش میگذارند. در ادامه به معرفی این هنرمندان و برنامة کاری آنها در روزکارتون میپردازیم تا مخاطبِ تخصصی و پیگیرِ روزکارتون بتواند با آسودگی به موضوعات و آثار هنرمند مورد علاقه اش دسترسی پیدا کند.

 * هنرمندان ثابت روزانه

مازیار بیژنی ، شاهین کلانتری و محمود محمّدتبریزی، پای ثابت هر روزروزکارتون هستند که روزانه کارتونهای خبری آنها را در این پایگاه مشاهده خواهید کرد.

 * هنرمندان ثابت هفتگی

آثار هفت تن از کاریکاتوریستهای فعّال و کارنامهدار مطبوعات، طبق جدول زیر در روزکارتون قابل مشاهده خواهد بود:

شنبه ها :         سیدمحمدرضا میرشاهولد

یکشنبه ها :      محمدعلی رجبی

دوشنبه ها :      حسین کشتکار

سهشنبه ها :     مهدی عزیزی

چهارشنبه ها :  آرش فروغی و محمدصالح رزم حسینی

پنجشنبه ها :    سجاد جعفری

از هنرمندان فوق، علاوه بر روزِ اختصاصیشان، به فراخور نیاز و اخبار و تحولات روز، در روزهای دیگر هفته هم آثاری را خواهید دید .

 * سایر هنرمندان

به منظور استفاده از حداکثر توان و ظرفیت کارتون خبری ایران، روزکارتوناز آثار سایر هنرمندان فعّال کشور نیز به تناوب استفاده خواهد کرد.

 * مهمانان ویژه

همچنین در ادامة روند رو به جلوی روزکارتون، از بهترین هنرمندان کارتون و کاریکاتور جهان و اقصی نقاط کشور عزیزمان، اعم از جوان و باتجربه، برای حضور در روزکارتون به صورت ویژه دعوت خواهیم کرد که این دعوت همراه با معرفی این هنرمندان، گفتوگو با آنها، تحلیل آثارشان و نمایش آثار برگزیده آنها خواهد بود؛ به شکلی که قابل استفاده برای مخاطب تخصصی و غیر تخصصی باشد.

 در نهایت تلاش روز کارتون جمع کردن تمام ظرفیت کارتون خبری کشور به منظور اثرگذاری در فضای رسانهای با ابزار منحصر به فرد نقد و تبسم؛ و ارایه طنز تصویری با کیفیت و فاخر برای برقراری ارتباط با مردمانی است که طنز را میفهمند.

روزکارتون در این مسیر از نقطه نظرات و انتقادات هنرمندان و اهالی رسانه و عموم علاقهمندان استقبال میکند