رفتن به بالا

آیا برنامه «ثریا» تعطیل می‌شود؟

خبر گزاری فارس – محسن مقصودی تهیه کننده برنامه «ثریا» در پاسخ به شایعات مطرح شده درباره تعطیلی این برنامه اظهار داشت نه عوامل برنامه و نه مدیران سازمان هیچ کدام قصد تعطیلی برنامه را ندارند اما با توجه به مشکلات مالی سازمان و علی رغم تلاش همه جانبه عوامل برنامه برای روشن نگه داشتن چراغ ثریا، مشکلات ادامه تولید ثریا هر روز بیشتر می شود.

 وی افزود البته این مساله چند ماهی است که گریبانگیر عوامل تولید برنامه بوده است و سعی شد با تغییر استراتژی تولیدات و حذف آیتم هایی مانند انیمیشن و حتی قرض منابع مالی حتی الامکان چراغ برنامه خاموش نشود اما وضعیت به جایی رسیده که این روزها ثریا به سختی نفس می کشد و واقعا نمی دانیم که این وضعیت تا کی ادامه پیدا می کند.

 وی درباره تلاش های انجام شده در این زمینه افزود تمام تلاش مدیران شبکه، خصوصاً مدیر شبکه یک برای برطرف شدن این مشکل و استمرار پخش ثریاست که ما هم امیدواریم این امر محقق شود.

 وی با اشاره به استقبال مخاطبان و رشد پیامک های برنامه از حدود 8000 پیامک در برنامه اول به بیش از 400 هزار در برنامه سی و یکم و بی نظیر بودن این موضوع در برنامه های علم و فناوری اظهار داشت برنامه ثریا به عنوان «دیده بانی برای پیشرفت ایران» هنوز در ابتدای مسیر بوده و برای بهتر شدن و رسیدن به افق های طراحی شده راه زیادی خواهد داشت که امیدواریم با حمایت های مسوولان و تلاش عوامل برنامه این راه ناتمام نماند.

 مقصودی همچنین گفت: ثریا این هفته به روی آنتن خواهد رفت اما برای هفته های آتی با اینکه تحقیقات موضوعات متعددی تکمیل شده است، اما توان تولید به لحاظ مالی وجود ندارد و لذا وضعیت پخش برنامه در هفته های آتی مبهم است.

 وی، همچنین دلیل از دسترس خارج شدن سایت برنامه را هم مشکلات مالی مبتلابه برای تمدید هاست و سرور سایت ثریا عنوان کرد.

ارسال دیدگاه