بیانیه جنبش عدالتخواه دانشجویی پیرامون حوادث عراق

به گزارش عدالتخواهی، جنبش عدالتخواه دانشجویی، در واکنش به حملات گروه تروریستی داعش به عراق و به خاک و خون کشاندن مردم مسلمان آن، بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد. بسم قاسم الجبارین حمله ددمنشانه گروه داعش به کشور عراق و وقوع جنایت های بی سابقه توسط این جریان تروریستی، قلوب تمام مسلمین جهان […]

به گزارش عدالتخواهی، جنبش عدالتخواه دانشجویی، در واکنش به حملات گروه تروریستی داعش به عراق و به خاک و خون کشاندن مردم مسلمان آن، بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد.

بسم قاسم الجبارین

حمله ددمنشانه گروه داعش به کشور عراق و وقوع جنایت های بی سابقه توسط این جریان تروریستی، قلوب تمام مسلمین جهان را سخت متأثر نموده است.

قتل عام کودکان و زنان، آواره ساختن مردم غیرنظامی، جنایت های خبیثانه و فجایع دلخراش، همه و همه نشان از آن دارد که جبهه استکبار با پشتیبانی شیطان بزرگ آمریکا و متحدان اروپاییش، عزم خویش را برای نابودی جهان اسلام جزم نموده اند.

هم اکنون برای تمام مسلمین جهان پر واضح است که جنگ زرگری شیعه و سنی، تنها بهانه ای برای توجیه و تطهیر این اقدامات کثیف است. چرا که وجدان های بیدار با چشم و گوش خود می بینند و می شنوند که این جریان تروریستی چگونه برای قتل عام انسان های بیگناه، کمترین توجهی به مذهب و مسلکشان نمی کند و هر کس که روبرویشان بایستد را چه از برادان اهل سنت و چه از اهل تشیع، با بدترین روش ها به خاک و خون می کشند.

تمام این حوادث برای همه مسلمین جهان پیامی جز وحدت در مقابل دشمن مشترک نداشته و ندارد. امروز تمام علمای اسلام و پیروانشان، از هر مذهبی که باشند، باید با هم متحد شوند و روبروی پدیده شوم افراطی گری و تفکر تکفیری بایستند. همه باید به این درک رسیده باشند که این اعمال جماعت وحشی و این دست پرودگان آمریکا، با هدف تسلط بر خاورمیانه و تأمین امنیت رژیم منحوس صهیونیستی است، نه انگیزش های مذهبی و دینی.

امروز دست دشمن در آستین اسلام، به سوی گلوی مسلمین چنگال انداخته است. آنها با راه انداختن جنگ های نیابیتی از سویی سعی در به ضعف و انزاوا کشاندن کشورهای مسلمان و سرگرم و وابسته کردن آنها دارند، و از سوی دیگر نمایش چهره ای خشن و خوفناک از اسلام در جهان را در دستور کار خود قرار داده اند، تا به این وسیله حرکت جهانی اسلام به سوی تمدن سازی برای آینده بشریت را متوقف سازند.

جمهوری اسلامی نباید اجازه دهد که این جنایتکاران بر  جان و مال و نوامیس مسلمانان عراق دست اندازی کنند. بر مردم و مسئولین جمهوری اسلامی ایران به عنوان ام القرای جهان اسلام واجب است با تمام قوا، به یاری ملّت و دولت عراق بشتابد و همانگونه که توطئه های خنّاسان را در سوریه با شکست مواجه ساختند، در عراق نیز  نقش تاریخی خود را ایفا کنند.

بی شک هزاران هزار جوان انقلابی در حسرت جهاد با آمریکا و عُمّالش لحظه شماری می کنند و هر دم شوق شهادت در راه خداوند را از آستان رب بی نیاز طلب می نمایند.

«اگر از صدام بگذریم، اگر مسأله قدس را فراموش کنیم، اگر از جنایت های آمریکا بگذریم، از آل سعود نخواهیم گذشت. ان‌شاالله اندوه دلمان را را در وقت مناسب با انتقام از آمریکا و آل سعود برطرف خواهیم کرد و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم گذاشت و با برپایی جشن پیروزی حق بر جنود کفر و نفاق و آزادی کعبه از دست نااهلان و نامحرمان به مسجد الحرام وارد خواهیم شد.

مگر مسلمانان نمی بینند که امروز مرکز وهابیت در جهان به کانون‌های فتنه و جاسوسی مبدل شده اند که از یک طرف اسلام اشرافیت، اسلام ابوسفیانی، اسلام ملاهای کثیف درباری، اسلام ذلت و نکبت، اسلام پول و زور، اسلام فریب و سازش و اسارت و اسلام حاکمیت سرمایه و سرمایه داران بر مظلومان و پابرهنه ها و در یک کلمه، اسلام آمریکایی را ترویج می کنند و از طرف دیگر سر بر آستان سرور خویش آمریکای جهانخوار می گذارند» (امام روح الله .ره.)

به امید ظهور عدالت گستر گیتی

جنبش عدالتخواه دانشجویی