مشروح کنفرانس خبری اتحادیه های دانشجویی در محکومیت جنایات در غزه

به گزارش عدالتخواهی به نقل از  فارس، نشست خبری 4 اتحادیه بزرگ دانشجویی، پیرامون محکومیت تجاوز وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه، برگزار شد. بنابراین گزارش، این نشست در مقابل سازمان ملل متحد و در میان فضای سبز خیابان و با حضور پرشور خبرنگاران، عکاسان و تصویر برداران رسانه‌های خبری برگزار شد. در زمان برگزاری این نشست […]

به گزارش عدالتخواهی به نقل از  فارس، نشست خبری 4 اتحادیه بزرگ دانشجویی، پیرامون محکومیت تجاوز وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه، برگزار شد.

بنابراین گزارش، این نشست در مقابل سازمان ملل متحد و در میان فضای سبز خیابان و با حضور پرشور خبرنگاران، عکاسان و تصویر برداران رسانه‌های خبری برگزار شد.

در زمان برگزاری این نشست خبری خبرنگاران روی چمن نشسته بودند و نمایندگان 4 اتحادیه دانشجویی پشت به سازمان ملل و روبه خبرنگاران حملات اسرائیل را به غزه محکوم کردند.

* سازمان ملل صدای مردم مظلوم غزه را بشنود/ماهیت تاسیس سازمان ملل حمایت از حقوق ملت‌ها است

ناصر آراسته دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور در این نشست خبری گفت: ما اتحادیه‌های دانشجویی اولین اقداممان را نسبت به حمایت از مردم مظلوم فلسطین برگزاری این نشست خبری برای اعتراض به سکوت سازمان ملل انجام می‌دهیم.

وی افزود: از آنجا که ماهیت ایجاد مجامع بین‌المللی و خصوصا سازمان ملل متحد حمایت از حقوق ملت‌ها بوده است اما امروز شاهدیم این نهاد بین‌المللی صرفا از طرف نهادهای قدرت و کشورهای استکباری اداره می‌شود و تنها صدای مردم مظلوم غزه است که شنیده نمی‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ملت ایران باور دارند که مجامع بین‌المللی و خصوصا سازمان ملل حامی ملت‌ها نیستند بلکه حامی مستکبرین‌اند، نهاد ناعادلانه‌ای که چشمشان را بر روی تمامی فجایع صهیونیستی بسته‌اند. آراسته خطاب به مردم مظلوم فلسطین گفت: ملت ایران در 35 سال گذشته این تجربه را کسب کرده‌اند که مجامع بین‌المللی تنها ابزاری در دست مستکبرین هستند و ما از مردم فلسطین می‌خواهیم در مقابل رژیم صهیونیستی مقاومت کنند و از اینکه چند کشور مستکبر آنان را تروریست می‌خوانند واهمه نداشته باشند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: ملت فلسطین بداند که تنها راه پیروزی مقاومت و ایستادگی است و بدانند که حمایت ملت ایران از فلسطین باور قلبی ما است اگرچه عده قلیلی در سال 88 نه غزه نه لبنان سر دادند اما آنان امروزه به زباله‌دان ملت ایران پیوسته‌اند و مردم ایران حمایت همه‌جانبه خود را از مردم غزه در روز قدس نشان می‌دهند. دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور تنها راه برون‌رفت از وضعیت کنونی را اتحاد امت اسلامی دانست و افزود: امروزه آمریکا و اسرائیل سعی دارند با ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی به اهداف خود برسند و مسلمانان باید بدانند که تنها راه مقابله با رژیم صهیونیستی و آمریکا اتحاد و همبستگی آنان است. آراسته در پایان خاطرنشان کرد: سران کشورهای اسلامی نیز موظفند از مردم مظلوم غزه حمایت و دفاع کنند و اگر سکوت کنند به تمامی مسلمانان خیانت کرده‌اند و بدانند سرنوشت آنان نیز همچون مبارک دیکتاتور سابق مصر خواهد بود.

* سازمان‌های بین‌المللی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی سکوت نکنند

علیرضا کریمی دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل کشور در ادامه نشست خبری 4 اتحادیه بزرگ دانشجویی گفت: ما شاهدیم که مردم غزه در زیر چتر ناجوانمردانه سانسور خبری رسانه‌های صهیونیستی قرار دارند و متاسفم در این ماه عزیز که ملت مسلمان روزه‌دار هستند، این فجایع علیه مردم مظلوم غزه صورت می‌گیرد. وی ادامه داد: سکوت مجامع بین‌المللی از 60 سال گذشته کار را به جایی رسانده است که دولت غاصب صهیونیستی خود را به عنوان مالک اصلی فلسطین قلمداد می‌کند. رژیمی که هرگونه آپارتاید، جنایت و نسل‌کشی را علیه مردم مظلوم فلسطین صورت داده است و شرم‌آورتر از آن، این است که در مقابل چنین اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی سازمان‌های بین‌المللی و خصوصا سازمان ملل متحد سکوت کردند.

کریمی با انتقاد از سکوت کشورهای حامی حقوق بشر گفت: کشورهایی که دم از حقوق بشر می‌زنند چرا امروز دفاع از مردمی که در مقابل حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی قرار گرفته‌اند را قبیح می‌دانند.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل کشور در ادامه تصریح کرد: هدف از حمله رژیم صهیونیستی به غزه ضربه زدن به محور مقاومت است و البته گروه تروریستی داعش نیز تکمیل‌کننده این نقشه آمریکا و رژیم صهیونیستی است. کریمی با اشاره به شکست‌های رژیم صهیونیستی در جنگ‌های گذشته گفت: رژیم صهیونیستی بعد از جنگ 33 و 22 روزه لبنان و غزه به گونه‌ای ضربه خوردند که دیگر نمی‌تواند سر بلند کند و ما شاهدیم که در تمامی جنگ‌های اخیر رژیم صهیونیستی این اسرائیل بوده است که جنگ را شروع کرده اما در پایان با خواری، ذلت و خواهش به دنبال پایان دادن به جنگ بوده است.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: امروز نیز وقتی رژیم صهیونیستی متوجه شد نمی‌تواند در مقابل مقاومت غزه کاری انجام دهد از مجامع بین‌المللی می‌خواهد تا آنان دفاع مردم غزه را محکوم کنند. کریمی خطاب به سران کشورهای اسلامی نیز گفت: سران کشورهای اسلامی بدانند که پیروزی با مومنین است و اکنون فرصتی برای آنان به وجود آمده است تا تمام کارشکنی‌ها و کاستی‌های گذشته خود را با حمایت از مردم مظلوم غزه جبران کنند. وی همچنین از مجامع بین‌المللی که هنوز تحت سیطره رژیم صهیونیستی قرار نگرفته‌اند خواست در حمایت از مردم مظلوم غزه اقدام کنند و با توجه به اینکه ابهت پوشالی اسرائیل ترک خورده است این رژیم غاصب را رسوا کنند.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل کشور در پایان خاطرنشان کرد: ما جوانان مسلمان و دغدغه‌مند جمهوری اسلامی اعلام می‌کنیم که برای آزادی قدس شریف تا آخرین نفس ایستاده‌ایم و این رژیم صهیونیستی است که محکوم به نابودی است.

*دستگاه دیپلماسی در اعتراض به حملات اسرائیل وین را ترک کند

سعید اصغریان دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در ادامه این نشست خبری با بیان اینکه یک هفته از حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه گذشته است و حدود 200 نفر در این حملات شهید و بیش هزار نفر مجروح شده‌اند، گفت: متاسفانه علی‌رغم اینکه در این حملات زنان و کودکان فلسطینی زیر حملات رژیم صهیونیستی کشته می‌شوند شاهد سکوت مرگبار کشورهای غربی و سازمان ملل متحد هستیم.

اصغریان ادامه داد: با توجه به این حملات وحشیانه و حیوان‌صفت و سکوت مرگبار مجامع بین‌المللی چند نکته قابل توجه است اول اینکه موضوع حقوق بشر برای کشورهای غربی جز کلمه‌ای برای رسیدن به اهداف و بازیچه‌ای برای اعمال فشار جهت دستیابی به اهداف پلیدشان چیزی بیش نیست.

وی خاطرنشان کرد: مردم مظلومی که در ماه مبارک رمضان در فلسطین و غزه به خاک و خون کشیده می‌شوند مسلمانانی هستند که طبق آیین اسلامی برادران و خواهران ما هستند و من از کشورهای عربی درخواست می‌کنم در رابطه با حملات رژیم صهیونیستی بیش از این سکوت نکنند و مواضع جدی در این خصوص داشته باشند.

اصغریان در حملات اسرائیل به غزه چند نکته را قابل توجه دانست و افزود: همزمانی حملات و موشک‌باران رژیم صهیونیستی به نوار غزه که هر انسان عاقلی آن را محکوم می‌کند با فستیوال جام جهانی یکی از نکات قابل توجه این موضوع است زیرا اسرائیل همیشه سعی کرده در زمانی که نظر تمام رسانه‌های خبری دنیا معطوف به جای دیگری است حملات خود را انجام دهد زیرا به پستی و رذالت کار خودشان واقف هستند و به همین خاطر می خواهند روشنگری و آگاه‌سازی کمتری نسبت به این حملات انجام شود.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در ادامه ضمن درخواست از رسانه‌های خارجی و داخلی برای پرداختن به موضوع حملات اسرائیل به غزه گفت: رسانه‌های داخلی و خارجی باید با پیگیری این موضوع اجازه ندهند حملات غیرانسانی اسرائیل ادامه پیدا کند.

اصغریان از همزمانی حملات اسرائیل با فعالیت‌های گروه تکفیری داعش به عنوان یک نکته قابل توجه دیگر یاد کرد و افزود: گسترش و فعالیت‌های گروه‌های تکفیری اولین و بیشترین سودی که دارد برای اسرائیل و آمریکای جنایت‌کار است چراکه حملات اسرائیل تحت‌الشعاع فعالیت‌های این گروه قرار گرفته و می‌گیرد و اذهان دنیا به نوعی به سمت حملات و فعالیت‌های این گروه معطوف شده است.

وی اظهار داشت: همزمانی مذاکرات هسته‌ای کشورمان با 1+5 نیز نکته قابل توجهی است که باید به آن اشاره کنیم زیرا تمام توان وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز به مذاکرات هسته‌ای معطوف است و از طرفی کشورهای دیگر نیز نسبت به این مذاکرات بی‌تفاوت نیستند و اسرائیل از این موضوع استفاده کرده تا در زمانی که نگاه رسانه‌های دنیا به سمت این مذاکرات است به حملات وحشیانه خود ادامه دهد.

اصغریان ضمن حمایت و قدردانی از دستگاه دیپلماسی کشور و وزارت خارجه به خاطر تلاش برای احقاق حقوق ملت ایران یادآور شد: از دستگاه دیپلماسی و وزارت خارجه درخواست می‌کنیم جهت تامین منافع ملی و آگاه‌سازی اذهان دنیا در اعتراض به حملات وحشیانه اسرائیل مذاکرات وین را به طور موقت و حداقل برای چند روز ترک کرده و به ایران بازگردند و در رابطه با این موضوع ضمن پیگیری جدی کارگروهی ویژه تشکیل دهند زیرا با این کار نظر رسانه‌های جهان جلب خواهد شد و پیگیری بیشتری در رابطه با حملات اسرائیل خواهند داد.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خاطرنشان کرد: تمام جامعه جهانی و جامعه مسلمان و غیرمسلمان باید موضوع جدی در رابطه با حملات غیرانسانی اسرائیل به نوار غزه داشته باشند.

اصغریان در ادامه اظهار داشت: شوق شهادت در جوانان ایران به خصوص در اعضای جامعه اسلامی دانشجویان فوران می‌زند و سال‌هاست ما منتظریم تا دین خود را به شهدا ادا کنیم و الان آمادگی داریم در این پیچ تاریخی از این فرصت استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه قدرت آمریکا و اسرائیل در حال ضعیف شدن است، افزود: روز به روز نفوذ و قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه بیشتر می‌شود و ما نیز دوست داریم نقش خود را در راستای تشکیل امت اسلامی ایفا کنیم.

*حملات اسرائیل پتانسیل خوبی برای وحدت بین مسلمانان است

ابراهیم خداشناس نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی در نشست خبری 4 اتحادیه بزرگ دانشجویی گفت: امروز ما شاهد فجیع‌ترین خون‌ریزی در نوار غزه هستیم و به عنوان مردم مسلمان ایران می‌خواهیم به آنها بگوییم که دل‌های مستضعفان برای شما می‌تپد.

وی در رابطه با حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه افزود: این حملات می‌تواند پتانسیل خوبی برای ایجاد وحدت اسلامی در بین مسلمانان باشد. خداشناس تاکید کرد: ماجرای فلسطین یک ماجرای ایدئولوژیک است و این هم برای ما و هم برای اسرائیل حیاتی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز در منطقه به برکت گروه‌های تکفیری جنگ‌هایی صورت می‌گیرد و حملات اسرائیل به غزه و همزمانی آن با فعالیت‌های گروه‌های تکفیری قابل توجه است. وی ضمن اشاره به موضوع پروژه اسلام‌هراسی گفت: این بحث کاملا جدی است و امروز می‌بینیم که گروه‌های تکفیری بانی اسلام‌هراسی هستند و خوراک رسانه‌های غربی را در این رابطه تامین می‌کنند و این موضوع برای امت اسلام بزرگترین ضربه است و اینکه اسرائیل به خودش اجازه می‌دهد به نوار غزه حمله کند به خاطر به وجود آمدن این فضا است.

نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی با بیان اینکه مسئله فلسطین مسئله اصلی انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: ما به عنوان جنبش‌های دانشجویی بعد از گذشت 35 سال از انقلاب اسلامی هنوز نتوانسته‌ایم تحلیل جامعی در رابطه با این جنگ و نزاع ایدئولوژیک داشته باشیم و متاسفانه به این تحلیل که فلسطین مسئله اصلی انقلاب اسلامی است و برای ما اولویت دارد نرسیده‌ایم و یکی از دلایل این موضوع شاید اصلی کردن و فرعی کردن مسائل باشد، ما باید تحلیل جامعی از مسائل داشته باشیم. خداشناس اظهار داشت: حماس متشکل از یک جمع کثیری است که شاید تفکرات مختلفی داشته باشد و این موضوع دلیل نمی‌شود ما از جبهه مقاومت دست بکشیم به خاطر اینکه بعضی‌ها تحلیل متفاوتی از این ماجرا دارند.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: یکبار دیگر به برادران و خواهران مظلوم غزه باید بگویم که این دل‌های مستضعفان است که برای شما می‌تپد.