رفتن به بالا

بیانیه جنبش عدالتخواه پیرامون قتل کارگر دستفروش توسط مامورین شهرداری تهران

بسم رب المستضعفین

مقدس نیست جامعه ای که ضعیف بدون لکنت زبان نتواند حق خویش را از قوی بستاند. «پیامبر اکرم (ص)»

چند روزی است که خبری درآلود در فضای سیاسی و جنجال های خبری گم شده است. خبری که اهمیتش کمتر از حیثیت و آرمان های انقلاب اسلامی نبوده و نیست امّا بنا بر اینکه آتشی برای دیگ اهالی سیاست و قدرت و ثروت فراهم نمی کند از الویت های امروز جریانات و گروه های سیاسی، احزاب منفعت طلب اصلاح طلب و اصولگرا و رسانه های خرده پا که دوربین هایشان فقط منافع جریانات سیاسی را می بیند نه گودشینان و پابرهنگان را، افتاده است.

خبر مرگ کارگری دست فروش بر اثر ضرب و شتم مأموران صد معبر شهرداری، به حدی برای ما تکان دهنده و دردآور بوده است، که قلم از شرح آن عاجز و ناتوان است. این اتفاقات که کم هم نیستند، در ذهن مااین سوال را پیش می آورند که چرا در کشوری که با آرمان تمدن سازی و حمایت از گودنشینان و مستضعفان بنا نهاده شده است، باید شاهد پایمال شدن جان و مال این اقشار باشیم و از آن مصیبت بار تر آنکه چرا این رخدادها برای مسئولین و تصمیم گیران از حیث اهمیت ساقط شده است؟

 چرا دهان آنانکه در راه پیشرفت و عظمت یک انقلاب و یک ملّت، سالهای سال است سد معبر کرده اند را نمی شکنند و جمجمه آنها را خرد نمی کنند، امّا در قبال فرودستان و تهیدستان اینقدر بی توجهی نشان می دهند؟

چرا آنقدر که به برخورد با تخلفّات عمومی ارجحیت و اهمیّت می دهند، آفتابه دزدها را حبس  و علی چراغی ها را جمع می کنند، نسبت به تخلفات مدیران ارشد بانکی و کمپانی های خودروسازی و زالو صفت های اقتصادی که عامل فقر آفتابه دزدها و دست فروش ها هستند، بی توجهی می بینیم؟

چرا مسئولین با کوتاهی در وظایف خویش در این ماجرا، دهان بدخواهان و دشمنان را که از هیچ بهانه ای برای زیر سوال بردن انقلاب مضایقه نمی کنند، باز گذاشته اند؟

جنبش عدالتخواه دانشجویی ضمن عرض تسلیت به خانواده مرحوم چراغی و ملّت شریف و انقلابی ایران مطالبات زیر را به این شرح اعلام می دارد:

شهردار محترم تهران بزرگ بی شک اولین مسئولی است که باید پاسخگوی این اتفاق تلخ باشد.

جنبش عدالتخواه دانشجویی از آقای قالیباف مطالبه جدی دارد که با عزل شهردار منطقه ای که این رویداد در آن رخ داده است و همچنین با تفقد از خانواده مرحوم چراغی(که تا به حال در انجام آن کوتاهی کرده اند) هر چه سریعتر مرهمی بر آلام جامعه و این خانواده زیان دیده بگذارند. ایشان نباید با این کم توجهی از سر این مسائل عبور کرده و آن را کم اهمیت تر از پست و منصبشان فرض بنمایند.

دادگستری کل کشور نیز باید با جدیّت تمام و در اسرع وقت با عاملان و مسببان این اتفاق برخورد جدی کرده و آنها را به مکافات اعمالشان برساند تا بیش از این شاهد این اتفاقات تلخ نباشیم.

به امید ظهور عدالت گستر گیتی

جنبش عدالتخواه دانشجویی

ارسال دیدگاه


هیچ دیدگاهی برای “بیانیه جنبش عدالتخواه پیرامون قتل کارگر دستفروش توسط مامورین شهرداری تهران”

 • سد معبر درستتر است و البته ارجحیت نه ارجهیت…
  یا علی

 • شیدا جلالوندی says:

  با عرض سلام و خیلی ممنون به خاطر نشر این خبر مهم.
  راستش را بخواهید اعصاب بنده اولا از این جهت مخدوش شده بود که میدیدم عده ای فرصت طلب و مرفه در آن سر دنیا این خبر را باز هم دستاویز منفعت طلبی سیاسی خود قرار داده اند و آنچنان پر شور در شبکه های اجتماعی و خبری برای کشته شدن علی چراغی جولان می دهند و پشتک و بالانس می زنند و جنگ روانی به راه می اندازند هر کس نداند گمان می کند که این روباه صفتان جیره خور و مواجب بگیر دلسوز قشر کارگرند!
  سکوت رسانه ملی هم در چنین زمینه هایی به دور از انسان دوستی و عدالت است که جا دارد از مسئولان خبری رسانه استیضاح به عمل آید که البته بعید می دانم!
  به هر صورت جناب آقای قالیباف باید فکری برای این خشونت ها بکند چون به قول خودشان این بار اولی نیست که چنین اتفاق هایی رخ می دهد و تا کسی جان به جان آفرین تسلیم نکند ما هم خبردار نمیشویم.
  امید است که آقای قالیباف و مسئولان خبری رسانه حتما در این باره چاره ای بیاندیشند و با سکوت خود بهانه به دست دشمنان نظام و انقلاب ندهند چون عوام خیلی ساده دل و خوش باور هستند و اگر ببینند طرفی حق را بیان می کند و طرف دیگر کتمان سریع جانب طرفی را می گیرند که حق را بیان می کند.
  به امید ظهور عدالت گستر گیتی
  یا مهدی

 • شیدا جلالوندی says:

  قالب جدیدتون مبارک.
  اما نظر قبلی بنده رو تایید نکردید 🙁