اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی خدمات مسکن مهر تأمین نشد

    به گزارش عدالتخواهی به نقل از مسیرآنلاین،  احمد اصغری مهرآبادی  اظهار کرد:‌ منتظر پرداخت اعتبار از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری برای تکمیل یک سری از پروژه‌های مسکن مهر هستیم که متأسفانه تاکنون هیچ‌گونه پرداختی صورت نگرفته است. وی تصریح کرد: مکاتبات خیلی زیادی دراین‌باره از طرف معاون اول رئیس‌جمهوری، وزارت […]

 

 

به گزارش عدالتخواهی به نقل از مسیرآنلاین،  احمد اصغری مهرآبادی  اظهار کرد:‌ منتظر پرداخت اعتبار از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری برای تکمیل یک سری از پروژه‌های مسکن مهر هستیم که متأسفانه تاکنون هیچ‌گونه پرداختی صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: مکاتبات خیلی زیادی دراین‌باره از طرف معاون اول رئیس‌جمهوری، وزارت راه و شهرسازی و وزارت نیرو با معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری انجام شده است.

وی ادامه داد: مسئولان ذی‌ربط به‌طور جدی پیگیر تخصیص اعتبار به مسکن مهر هستند، اما تاکنون هیچ مبلغی در این رابطه پرداخت نشده و متأسفانه فصل کاری را از دست داده‌ایم و فرصت آن‌چنانی نداریم.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: امیدواریم که هرچه زودتر دراین‌باره تصمیم‌گیری شده این پول (1000 میلیارد تومان) را پرداخت کنند. در پروژه‌های مسکن مهر مشکل منابع مالی داریم و مطلب خاص دیگری نداریم، اگر مشکل منابع مالی از نظر ساخت و خدمات زیربنایی و روبنایی حل شود، تمام مسائل این طرح حل می‌شود.

مهرآبادی خاطرنشان کرد: با وجود کمبود اعتبارات وزارت نیرو در حال اجرای خدمات زیربنایی است، اما بخش زیادی از پروژه‌های مسکن مهر همچنان نیاز مبرمی به اعتبارات برای تکمیل و تحویل به متقاضیان دارد.

به گزارش تسنیم، قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی پیش‌تر با تشریح جزئیات تأمین 1000 میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی مسکن مهر به تسنیم گفته بود: تا پایان شهریور (امسال) وزارت نیرو 300 میلیارد تومان و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری نیز 700 میلیارد تومان را تأمین می‌کنند.

مهرآبادی در خصوص تأمین منابع اجرای خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر بیان کرد: در این رابطه کارگروهی تشکیل شده و جلسات متعددی با حضور مسئولان استانی، مدیران عامل شرکت‌های خدمات‌رسان، مدیران وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان نوبخت و وزیر نیرو برگزار شد که به عدد 5600 میلیارد تومان برای تأمین خدمات زیربنایی رسیدیم.

وی با بیان اینکه این رقم در دفتر معاون اول رئیس‌جمهوری با حضور وزرای ذی‌ربط مطرح شد، گفت: بر این اساس تصمیم گرفته شد در گام اول 1000 میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر تأمین شود. 

مهرآبادی افزود: 300 میلیارد تومان از این مبلغ توسط چیت‌چیان وزیر نیرو و 700 میلیارد تومان دیگر نیز توسط نوبخت معاون

برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری تا پایان شهریور تأمین می‌شود.