رفتن به بالا

جنبش دانشجویی هیچگاه در قبال این نوع اعمال، سکوت نخواهد نمود

باید عرض کنیم که متاسفانه جناب ظریف دچار نحوی اشتباه محاسباتی شده اند و آن اینکه ایشان می پندارند دلیل رای آوریشان و پیروزیشان در انتخابات اخیر ایران، وعده هایشان مبنی بر توافق با دنیای غرب و جهان سلطه است، همین اشتباه محاسباتی هم مبنایی بر سر دادن شعار سراسر غلط ” هیچ توافقی بدتر از عدم توافق نیست” از جانب ایشان و همکارانشان در وزارت امور خارجه شده است.دکتر ظریف باید بداند که مردم ایران سال های سال است که اثبات نموده اند زیر بار هیچ گونه زورگویی و تحقیری نخواهند رفت و برای مردم ایران، تامین منافع جمهوری اسلامی ایران مهم است و نه فقط توافقی ذلیلانه و منفعلانه(مانند توافقنامه ضعیف ژنو).امام روح الله در این باره می فرمایند:« مسئله،حفظ اسلام و اصول انقلاب است،مردم ایران ثابت کرده اند که تحمل گرسنگی و تشنگی را دارند،ولی تحمل شکست انقلاب و ضربه به اصول آنرا هرگز نخواهند داشت»

به گزارش عدالتخواهی؛ با توجه به بازگشت جناب روحانی از سفر نیویورک و برخی وقایع رخ داده در حاشیه سازمان ملل و همچنین سخنرانی رئیس جمهور محترم در سازمان ملل، جنبش عدالتخواه دانشجویی لازم می داند با توجه به رسالت خویش مبنی بر حراست از آرمان های اصیل انقلاب، نکاتی را به عرض مردم شریف ایران برساند:

1.با توجه به آنکه برخی مواضع جناب روحانی در سازمان ملل را به جا و منطقی دانسته و از آن حمایت می کنیم؛ اما تاکیدات ایشان بر دو موضوع تعجب و البته نگرانی ما را برانگیخت:

اول آنکه مواضع جمهوری اسلامی در قبال تکفیری ها و افراط گرایی شیعی در منطقه شفاف و کاملا واضح است؛ امام خامنه ای(مد ظله العالی) در این باره می فرمایند:” امروز یک عده‌اى در بخشهاى مختلف دنیاى اسلام به‌ نام گروه‌هاى تکفیرى و وهابى و سَلَفى، علیه ایران، علیه شیعه، علیه تشیع، دارند تلاش میکنند، کارهاى بدى میکنند، کارهاى زشتى میکنند؛ اما اینها دشمنهاى اصلى نیستند؛ این را همه بدانند. دشمنى میکنند، حماقت میکنند اما دشمن اصلى، آن کسى است که اینها را تحریک میکند، آن کسى است که پول در اختیارشان میگذارد، آن کسى است که وقتى انگیزه‌ى آنها اندکى ضعیف شد، با وسایل گوناگون آنها را انگیزه‌دار میکند؛ دشمن اصلى، آن کسى است که تخم شکاف و اختلاف را بین آن گروه نادان و جاهل، و ملت مظلوم ایران مى‌افشاند؛ اینها آن دست پنهانِ سرویس‌هاى امنیتى و اطلاعاتى است.”بیانات در تاریخ ۹۳/۳/۱۴

اما متاسفانه سخنرانی جناب روحانی در سازمان ملل مشحون از این مفهوم بود که ” من اعلام می‌‌کنم، اگر امروز همه توان خود را علیه افراط و خشونت، به‌کار نگیریم،‌ و کار را به کاردان نسپریم، فردا جهان برای هیچ کس، جای امنی نخواهد بود”.

سخنرانی ایشان دمادم تکرار این نکته بود که باید همه دنیا، گرگ و میش، همگی با هم ائتلاف کنند علیه تروریسم و افراط گرایی شیعی؛ ایشان در سخنرانی خویش، دشمن اصلی را افراط گرایی در منطقه تعریف کردند و چندین بار دعوت به ائتلاف علیه این دشمن اولی و اصلی نمودند.این موضوع برای ما بسیار نا خوشایند است که موضع رئیس جمهوری اسلامی ایران، همان ام القرای جهان اسلام، شباهتی بس زیاد با مواضع ایالات متحده دارد، چرا که این آمریکای جنایتکار است که در تمام این سال ها با بهانه مبارزه با افراط گرایی شیعی در منطقه، تمامیت ارضی کشورها را نادیده گرفته، به خاک چندین کشور تجاوز نموده و از هیچ جنایتی با این بهانه دریغ ننموده است.

دومین قسمتی که تحیر ما را بر انگیخت و لازم است تیم دیپلماسی ایرانی و شخص رئیس جمهور، در برابر مردم، پاسخ های قانع کننده ای داشته باشند این بند از سخنرانی ایشان در سازمان ملل بود:” همانطور که می‌‌دانید، دولت ایران در سال جاری میلادی، با ابتکاراتی که در مذاکرات هسته‌ای به‌کار برد، شرایط جدیدی را برای حل موضوع بوجود آورد که دستاورد مرحله‌ای آن، توافق ژنو بود. با توجه به رویکرد اعتمادساز و شفاف جمهوری اسلامی ایران در این زمینه و تداوم آن، در صورتیکه طرف‌های مذاکره‌کننده نیز متقابلاً از عزم و انعطافِ کافی برخوردار باشند و ظرفِ مهلتِ تعیین شده، بتوانیم در حل این مسأله به موفقیتِ کامل دست یابیم، فضای کاملاً متفاوتی به‌لحاظ همکاری‌های منطقه‌ای و جهانی بوجود خواهد آمد، که در سایه آن، امکان تمرکز بر حل مسایل مهم منطقه از جمله مسأله بسیار مهم مبارزه با خشونت و افراطی‌گری در منطقه، فراهم خواهد شد.

این مسئله، که مذاکرات فقط و فقط باید حول مسائل هسته ای باشد و هیچ شخصی حق گفتگو پیرامون مسائل دیگری از جمله: داعش، سوریه و … را ندارد، جزء خط قرمز نظام است که بارها و بارها مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است و هیچ شخص و دولتی اجازه تخطی و تجاوز از حیطه وظایف و مسئولیت خویش در این باره را نداشته، ندارد و نخواهد داشت. رهبری می فرمایند:” این را هم توجّه داشته باشید، این مذاکره‌ای که امروز دارد انجام میگیرد با شش کشور – که آمریکا هم جزو این شش کشور است – فقط در مورد مسائل هسته‌ای است و لاغیر” 12/8/92

 

2.نکته دومی که باید به آن اشاره کنیم، اقدام غیر منتظره دکتر روحانی و دیدار با نخست وزیر انگلیس، برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است. جنبش عدالتخواه دانشجویی بابت این اقدام غیر دیپلماتیک و از موضع ضعف و ذلت آفرین رئیس جمهور و خوشبینی وافر ایشان و همکارانشان در دولت تدبیر و امید به دشمن ابراز تاسف می نماید.  و اعلام می دارد جنبش دانشجویی هیچگاه در قبال این نوع اعمال که نوعی چوب حراج زدن به آرمان های اصیل انقلاب مبنی بر مبارزه با امپریالیسم جهانی است سکوت نخواهد کرد و معتقد است رییس جمهور “نظام مقدس جمهوری اسلامی” باید تکلیف خود را با تفکری در دولت تدبیر و امید که در شیپور مرگ “دیدار با اوباما” دمید تا نخبگان و دلسوزان را به تب “دیدار با کامرون” راضی کند، روشن نماید.همگان مشاهده نمودند که حرکت به سمت روباه پیر، چیزی جز پر رویی بیشتر آنان را در پی نداشت و موجبات تحقیر ایران را فراهم نمود و سخت تر و تلخ تر از اقدام بی سابقه رییس جمهور، موضع بسیار نرم و دارای مصرف داخلی رییس جمهوری محترم بعد از چند روز و در فرودگاه بود.

3.موضوع دیگر قابل تاسف آن است که جناب ظریف و همکارانشان در برخی پیام ها و پرسش و پاسخ ها، شبهه رجحان منافع شخصی و حزبی بر منافع ملی را برای اذهان ایجاد کردند.آن زمانیکه آقای ظریف در پاسخ به هاله اسفندیاری، اینگونه گفت:”… اگر با وجود تلاش‌های ما برای تعامل، این تلاش‌ها بی‌نتیجه بماند، مردم ایران این فرصت را خواهند داشت تا ۱۶ ماه دیگر که انتخابات پارلمانی در ایران برگزار می‌شود، به این عملکرد ما (با آرای خود) پاسخ دهند. وقتی قبلا در تعامل و مذاکرات درباره توافق هسته‌ای با جامعه بین‌المللی در سال‌های۲۰۰۴ و۲۰۰۵، توافق‌هایی کردیم و تلاش‌های ما برای عملکرد شفاف، از جانب اتحادیه اروپایی رد شد، مردم جواب ما را با انتخاب رئیس‌جمهوری متفاوت دادند که مرا هم زود بازنشسته کرد…! من فکر می‌کنم مردم ایران پاسخ خود را در صندوق‌های رای نشان خواهند داد”.

باید عرض کنیم که متاسفانه جناب ظریف دچار نحوی اشتباه محاسباتی شده است و آن اینکه ایشان می پندارند دلیل رای آوریشان و پیروزیشان در انتخابات اخیر ایران، وعده هایشان مبنی بر توافق با دنیای غرب و جهان سلطه است، همین اشتباه محاسباتی هم مبنایی بر سر دادن شعار سراسر غلط ” هیچ توافقی بدتر از عدم توافق نیست” از جانب ایشان و همکارانشان در وزارت امور خارجه شده است.دکتر ظریف باید بداند که مردم ایران سال های سال است که اثبات نموده اند زیر بار هیچ گونه زورگویی و تحقیری نخواهند رفت و برای مردم ایران، تامین منافع جمهوری اسلامی ایران مهم است و نه فقط توافقی ذلیلانه و منفعلانه(مانند توافقنامه ضعیف ژنو).امام روح الله در این باره می فرمایند:« مسئله،حفظ اسلام و اصول انقلاب است،مردم ایران ثابت کرده اند که تحمل گرسنگی و تشنگی را دارند،ولی تحمل شکست انقلاب و ضربه به اصول آنرا هرگز نخواهند داشت»

4. چرا عملی مهم در راستای قوت درونی و اقتصاد مقاومتی از جانب دولت مشاهده نمیشود؟

 این موضوع که مشکل اصلی کشور ، ضعف درونی و عدم توزیع عادلانه ثروت و مدیریت ناکارآمد و سستی برخی اراده هاست، بالاخره چه زمانی مورد توجه مسئولین ما قرار خواهد گرفت؟ اینموضوع که ما فقط به دنبال بالا بردن ثروت و رشد تولید ناخالصی نیستیم و مسئله اصلی برای جمهوری اسلامی تامین عدالت اجتماعی است ، چه زمانی قرار است برای دولت مردان ما جا بیافتد؟ فهم این موضوع که مشکل امروز اقتصاد ما  ناشی از نظام فاسد پرور بانک و فساد اقتصادی ست و نقش تحریم ها، اغلب مضاعف نمودن ضربه های ناشی از ضعف های درونی است، برای مسئولین کنونی جمهوری اسلامی، امری بس ضروری است.

و در آخر باید اعلام نماییم فرزندان امام روح الله و امام خامنه ای در جنبش عدالخواه دانشجویی هیچگاه در قبال تحریف آرمان های انقلاب و تقلیل حساسیت های آن به مسائل درجه چندم سکوت نخواهند کرد و هیچ گونه اهمال و سستی را پذیرا نخواهد بود.

به امید ظهور عدالت گستر گیتی

 

جنبش عدالتخواه دانشجویی

ارسال دیدگاه


هیچ دیدگاهی برای “جنبش دانشجویی هیچگاه در قبال این نوع اعمال، سکوت نخواهد نمود”

 • عمار دادمنش says:

  زمانی به جنبش عدالتخواه دانشجویی امید داشتیم. اما با خواندن چنین بیانیه هایی که لحن آن نه لحن نقد دلسوزانه، که لحن مقابله حزبی و جناحی است، اندک امیدمان هم نا امید می شود و بهتر درک می کنیم که جنبش عدالتخواه هم بخشی از دعوای سیاسی اصولگرا ـ اصلاح طلب است. جنبشی که در این دعوا اتفاقاً با تمام قوت در زمین اصولگرایان افراط گرا – بخوانید جبهه پایداری ـ بازی می کند.
  ضمن آنکه، سخن گفتن از جانب مردم بدون استدلال کار غلطی است و اگر اندکی ادبیات سیاسی خوانده باشید، خواهید فهمید که اقدامی فاشیستی است. بعد از تحقیق اجتماعی درباره چرایی رای مردم به روحانی خواهدی دانست که علت رای مردم به روحانی مسئله هسته ای و تحریم بوده است یا نه. بدون تحقیق از جانب مردم سخن نگویید
  تشکر و آرزوی موفقیت برای شما.
  امیدوارم جسارت تأیید این نظر و قابل مشاهده بودن آن برای عموم را داشته باشید.

 • احسان چنارانی says:

  با سلام و خدا قوت خدمت زحمت کشان و بازی گران دانشجو در پازل سیاسیون
  اولا که تیتر بیانیه “بیانیه جنبش عدالتخواه دانشجویی پیرامون برخی مواضع دکتر روحانی در سازمان ملل و اتفاقات رخ داده در نیویورک” و بند 4 “پایانی”بیانیه هیچ ربطی به هم ندارند!!!و کاری بس سخیف و ضعیف بود که در شان جنبش نبود.
  و اما بعد: بیانیه بغض و نفرت شکست خوردگان انتخاباتی رو بالاخره رو کرد!!
  زمانی اتحادیه ای بود با عنوان جنبش عدالت خواه دانشجویی که الان تمام پارامترها و کلمات آن نقض شده است( نه جنبش و تاثیر گذاری دارد نه دانشجویی است بلکه کاملا سیاسی است و جدیدا بیشتر از اینکه دانشجویی باشد طلبگی است و در اخر هم هر چیزی دارد الا ذره ای انصاف و عدالت)
  دوستان دور خورده در پازل جبهه پایداری و دیگر سیاسیون قهار اندکی حرمت جایگاهتان و پول هایی که از بیت المال خرجتان میشود را نگه دارید. درد مردم را بگویید نه عقده هایتان را.
  و به قول برادر دادمنش از زبان مردم حرف نزنید، مردم اگر تِئوری و حرف های شما رو قبول میداشتند در انتخابات خارتان نمیکردند. این قدر راحت مردم رو به خودتان چند نفر تقلیل ندهید.که مقابله به مثل با این کار بسیار راحت و شدنی است. ودر آخر خواهش دارم اندکی روحیه حر و آزادگی دانشجویی داشته باشید.

 • سلام
  روی صحبتم با این دو عزیزی که که کامنت داده اند. لطفا به جای هجمه به بیانیه و جنبش و تاکید بر رای 50 و خورده ای درصدی جناب روحانی و خار شدن بقیه 50 درصد مردم و … پاسخی روشن به انتقاد های بیانیه از دو فراز صحبت های جناب روحانی بدهید. لطفا بفرمایید با چه منطقی ایشان افراطی گری را دشمن اصلی و عوامل ایجاد کننده ان را تبرئه کرده و حتی برای نشست و برخاست با چهره های بدنام دنیای امروز، سر از پا نمی شناسند. لطفا به این موارد پاسخ دهید به جای اینکه هجمه کنید.
  بد نیست اینجا نقل قولی داشته باشم از دوستی که در مورد مستند «تاکسی به مقصد تاریکی» (راجع به شیوه های شکنجه آمریکا در افغانستان و دیگر مناطق) صحبت می کرد:
  … واقعاً وحشتناک بود. یادآوری شان هم حال آدم را بد می کند. ​جنایت های داعش پیش کارهای اینها، مهر و محبت محسوب میشه! افرادی که زندانی آمریکایی ها بودند، شاید بزرگترین آرزوشان این بوده که سرشان را ببرند و راحت شوند (یعنی بدترین کاری که داعشی ها می کنند). آن وقت، ما برویم دست دوستی بدهیم به اینها برای مبارزه با داعش؟! و بزرگترین مشکل جهان را «افراطی گری» یک مشت آدم نادان بدانیم، نه خود این ها؟!