حکم جلب برای رئیس شورای شهر

به گزارش عدالتخواهی سایت عدالتخواهی شاهین شهر نوشت:همانطور که در مطالب گذشته در چند نوبت از پرونده های قضائی برخی از اعضای شورای شهر مطالبی در این سایت منتشر گردید و رسیدگی قاطع دستگاه قضا در این خصوص بمنظور استیفای حقوق پایمال شده برخی شهروندان شاهین شهر مطالبه شد، اخیرا طی روزهای گذشته برخی اخبار حکایت از […]

به گزارش عدالتخواهی سایت عدالتخواهی شاهین شهر نوشت:همانطور که در مطالب گذشته در چند نوبت از پرونده های قضائی برخی از اعضای شورای شهر مطالبی در این سایت منتشر گردید و رسیدگی قاطع دستگاه قضا در این خصوص بمنظور استیفای حقوق پایمال شده برخی شهروندان شاهین شهر مطالبه شد، اخیرا طی روزهای گذشته برخی اخبار حکایت از تخلف دیگر یکی از اعضای شورای شهر و ظلم روا شده به یک خانواده مظلوم دارد؛ لذا سکوت بیش از حد پیرامون این مطلب جایز نبوده و لازم آمد تا ماجرا برای وجدانهای بیدار شاهین شهر روایت گردد تا از وضعیت اسفبار حاکم بر این شهر باخبر شوند.


ماجرا از آنجا آغاز می گردد که یکی از اعضای شورای شهر که در چند سال گذشته مدیر عامل یک شرکت بسیار جنجال ساز بود در شهر قم  بر اثر عدم  رعایت ایمنی در کار و تخلف از قوانین، موجب قتل غیر عمد یک نفر می گردد که پس از رسیدگی پرونده در دادگاه مربوطه به پرداخت دیه و جزای نقدی بدل از یک سال حبس محکوم شده و به علت عدم پرداخت دیه تحت تعقیب دستگاه قضا قرار گرفته و با حکم نیابت از دادسرای عمومی و انقلاب قم به دادسرای شاهین شهر دستور جلب وی صادر میگردد.


جدای از مباحث مطرح در پرونده قضائی وی نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که این پرونده در سال 1389 در دادگاه کلید می خورد و در سال 1390 حکم صادر میگردد و این عضو فعلی شورای شهر محکوم به پرداخت دیه میگردد و البته پس از محکومیت از پرداخت دیه آن امتناع می ورزد! وی در سال 1392 کاندید عضویت در شورای شهر میگردد!


حال سوال اینجاست که مطمئنا وقتی از این عضو شورای شهر پرسیده شود که چرا کاندید شورای شهر شده اید!؟ در جواب می گوید برای خدمت به مردم!!!!!!! حال این ابهام وجود دارد که کسی که باعث قتل غیر عمد یک کارگر گردیده است و خانواده وی و فرزند آن مقتول هم اکنون بی سرپرست شده اند و با بسیاری از مشکلات مالی و معیشتی دست و پنجه نرم می نمایند، بطوری که از شدت مشکلات مالی به ستوه آمده اند، چطور یک نفر به خود اجازه می دهد که دیه یک یتیم را ندهد و خانواده وی در تنگنای اقتصادی باشد و بجای پرداخت دیه(که البته حق الناس است) بیاید در انتخابات شورای شهر شاهین شهر شرکت نماید و میلیونها تومان هزینه انتخاباتی انجام دهد برای بهانه خدمت به مردم؟! کسی که حق الناس بر گردن دارد چطور میخواهد بهانه خدمت به مردم را نماید و به شورای شهر بیاید؟! یکی نیست محض رضای خدا به این فرد بگوید تو اگر قصد خدمت داری برو حق الناسی که بر گردن داری را ادا نما!


البته کار به همین جا ختم نمی شود، بلکه این نمونه ای از پرونده های تخلف این آقا می باشد که در شهرهای مختلف محکوم به پرداخت بدهی و یا دیه و …. گردیده است و اکنون بسیاری از آنها برای رسیدگی به دادسرای شاهین شهر ارسال میگردد! بعنوان مثال می توان به پرونده یک جوان نخبه شاهین شهری اشاره نمود که مدتهاست در دادگاه در جریان است و این جوان نخبه شاهین شهری به علت این ماجراها مدتها در مشکلات و سختیهای زندگی دست و پنجه نرم مینماید و به همین علت وضعیت اشتغال وی با مشکلاتی مواجه گردیده است!


حال این پرونده ها جای سئوال ندارد که چرا یک عضو شورای شهر شاهین شهر باید این همه پرونده قضائی داشته باشد؟ چرا چنین کسی با این همه پرونده و بدهیهای مالی باید هوس عضویت در شورای شهر را داشته باشد؟ مگر در این شورای شهر چه خبر است که همه میل به خدمت به مردم این شهر را دارند؟ که حتی حق الناسهای بر گردن خویش را هم فراموش نموده و به فکر خدمت به مردم می افتند!


آیا این برای این شهر فرهیخته زشت نیست که از شهرهای اطراف با حکم جلب رئیس شورای شهر شاهین شهر به این شهر بیایند و قصد بازداشت وی در انظار عمومی را داشته باشند؟!


آیا کسانیکه با اطلاع و علم به پرونده های متعدد و آینده مبهم شخصی که امکان حضور وی در شورا را هم تحت الشعاع قرار می دهد، او را بر کرسی ریاست شورای شهر می نشانند فکر آبروی شاهین شهر را نمودند و از این آبروریزی بزرگ نمی هراسند  ؟!


آیا آن عده اعضای شورای شهر که به خاطر اطلاع رسانیها و هشدارهای این سایت در مورد آن فرد، اقدام به جمع آوری امضا بر علیه این پایگاه عدالتخواهی نمودند تا صدای عدالت را خاموش نمایند ، فکر امروز و این آبروریزی بزرگ را می نمودند؟!
آیا آقایان مسئول این شهر که همه چیز را خوب جلوه می دهند و قصد بستن دهان عدالتخواهان را دارند که مبادا یک انتقاد به ساحت قدسی!!!! آقایان گردد، حاضرند برای حفظ آبروی مردم و شهر شاهین شهر در مقابل این افراد قرار گیرند و از حقوق مردم دفاع نمایند ؟!


آیا آقایان مسئول که اگر انتقادی به آنها گردد حاضرند با تمام توان و قوا به صحنه بیایند و از هر ارتباطی استفاده نمایند که با منتقدین برخورد گردد، حاضرند به خاطر مردم و آن جوان نخبه شاهین شهری هم به میدان بیایند و مشکلات وی را حل نمایند ؟


یا مصداق کلام امام حسین (ع) در خطبه منا می باشند که می فرماید: «شما نسبت به حق ضعفا و محرومین کوتاه آمده اید. این حقوق را نادیده گرفته اید و سکوت کرده اید اما هر چیز که فکر می کردید حق خودتان است مطالبه کردید. شما هر جا حق ضعفا و مستضعفین بود کوتاه آمدید و گفتید ان شاءالله خدا در آخرت جبران می کند اما هرجا منافع خودتان بود آن را به شدت مطالبه کردید و محکم ایستادید»!


البته هدف این نوشتار این نیست که چهره ای بسیار سیاه از رئیس شورای شهر نشان دهیم و اینطور القاء گردد که وی از تمام فضیلتهای انسانی محروم است، بلکه هدف از بیان این مطلب این است که بگوئیم کسی که دهها حق الناس بر گردن دارد چه لزومی دارد که به شورای شهر بیاید و بر ریاست آن هم تکیه بزند! شما قصد خدمت داری برو حقوقی که بر گردن داری پرداخت نما.
ما باید این را بدانیم که گرفتن مسئولیت در حکومت اسلامی بسیار سنگین است و کسی که این همه مشکلات دارد خودش نباید بر چنین مسئولیتی بنشیند! شاید بسیاری از مردم هم با هزاران بدهی و پرونده  قضائی درگیر باشند که این امر با کسی که بر مسند مسئولیت در حکومت اسلامی می نشیند، بسیار متفاوت است. وقتی در روایات داریم که «الناس علی دین ملوکهم – مردم بر دین حاکمان خویش می باشند». این روایت اوج سنگینی مسئولیت یک مسئول در حکومت اسلامی را مشخص می نماید. وقتی رئیس شورا حقوق یتیم را پرداخت ننماید این به تمام رفتار مردم جامعه سرریز می گردد و جامعه را دچار سقوط می نماید.


البته تا حدودی رئیس شورا بی تقصیر هم می باشد چون کسی که باید این مطالب را به مسئولین گوشزد نماید و در این موارد تکلیف عظیم خود یعنی امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهد ، رویه اش این است که تمام خطاها را ماست مالی نموده و مدام بگوید که مسئولین این شهر با هم بسیار روابط خوب دارند و بر همه چیز سرپوش میگذارد بنابراین از این بیشتر از رئیس شورا نباید توقع داشت… . به فرموده آیت الله مصباح : مگر ممکن است مؤمن از کسی بدگویی نکند؟ منافق است که می‌خواهد همه را داشته باشد. مؤمن باید قاطع باشد. باید موضع اسلامی داشته باشد؛ حامی دین باشد.