اتفاقات منطقه با اعدام شیخ نمر غیر قابل پیش بینی خواهد شد

ناصر باغستانی عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به اقدام عربستان در خصوص صدور حکم اعدم برای شیخ «نمر» گفت: جنبش عدالتخواه دانشجویی به شدت این اقدام را محکوم می‌کند، وقتی فردی در یک فضای منطقی علیه حاکمیت کشوری انتقاد می‌کند راه حل مقابله با […]

ناصر باغستانی عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به اقدام عربستان در خصوص صدور حکم اعدم برای شیخ «نمر» گفت: جنبش عدالتخواه دانشجویی به شدت این اقدام را محکوم می‌کند، وقتی فردی در یک فضای منطقی علیه حاکمیت کشوری انتقاد می‌کند راه حل مقابله با آن صدور حکم اعدام نیست و باید به جای صدور این حکم به صحبت‌های آن فرد توجه کرد.

باغستانی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری ادامه داد: در فضای جدید باید عربستان را تحلیل کرد عربستان همان کشوری است که روی نفت ما یک فشار جدی وارد می‌کند و باعث کاهش قیمت نفت ما شده و باعث تاثیرگزاری در بحث بودجه کشور ما می‌شود. البته از عربستان چنین اقدامی بعید نیست ولی ناراحتی ما از این است که دولتمردان ما خیلی واضح و مشخص نسبت به این جریان موضع نمی‌گیرند.

سخنگوی جنبش عدالتخواه دانشجویی تاکید کرد: عربستان همواره بر خلاف ما اقداماتی داشته‌است، کمک این کشور به داعش و اقداماتی که در یمن، سوریه و منطقه دارد را باید در نظر گرفت که به نوعی علیه ما عمل می‌کند و این مسئله باید مورد توجه مسئولان دیپلماسی باشد.

باغستانی تصریح کرد: از طرفی استبداد داخلی عربستان و صدور حکم اعدام برای یک شخصیت فکری و عالم شیعی نکته‌ای است که چهره واقعی عربستان و طبعیت آن از آمریکا و غرب را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: اگر شیخ نمر اعدام شود اتفاقات منطقه غیرقابل پیش‌بینی خواهد شد. به خاطر همین دولتمردان باید ورود پیدا کرده و موضع خود را اعلام کنند. از طرفی هم ما در حوزه اقتصاد و فعالیت‌های منطقه‌ای به نوعی با عربستان درگیر هستیم و مسئولان دیپلماسی و دولت اگر اقدامی انجام ندهند عربستان اقدامات بدتری خواهد شد.

وی عربستان را ژاندارم آمریکا در منطقه خواند و افزود: ما سر منشا مشکلات در منطقه را همانطور که امام (ره) فرمودند: «آمریکا شیطان بزرگ‌ است» آمریکا می‌دانیم. عربستان نسبت به گذشته هیچ تغییری نکرده است،‌ عربستان همان کشور گذشته است و هیچ تفاوتی نکرده و دولتمردان ما باید موضعی در برابر این کشور بگیرند ماننند همان موضعی که امام (ره) در آن زمان در این برابر کشور دانست.