«جمعه بیعت نمی‌کنیم» در شیراز برگزار شد +عکس

به گزارش تریبون مستضعفین  روز جمعه و بعد اقامه نماز جمعه در شیراز گروهی از دانشجویان با در دست داشتن دست نوشته هایی و همچنین شبیه سازی شمر و یارانش با سران آمریکا و هم پیمانان استکباریش بر مقاومت همه جانبه در مقابل استکبارگران و حفظ تمامی حقوق هسته ای به طور کامل تاکید کردند. […]

به گزارش تریبون مستضعفین  روز جمعه و بعد اقامه نماز جمعه در شیراز گروهی از دانشجویان با در دست داشتن دست نوشته هایی و همچنین شبیه سازی شمر و یارانش با سران آمریکا و هم پیمانان استکباریش بر مقاومت همه جانبه در مقابل استکبارگران و حفظ تمامی حقوق هسته ای به طور کامل تاکید کردند. این دانشجویان با نامگذاری تجمع خود تحت عنوان «جمعه ی بیعت نمی کنیم» اعلام داشتند به هیچ وجه حاضر به بیعت و تسلیم در مقابل دشمنان نیستند و تا پایان زمان مقرر مذاکرات و هر جمعه برای برای رساندن پیام مقاومت خود به مستکبرین و همچنین یادوآری به دولت مبنی بر اینکه دیگر تحمل قرارداد ژنو و قراردادهایی شبیه به آن را ندارند و به این حرکت ادامه می دهند.

عباس توانا یکی از دانشجویان شرکت کننده در این تجمع در مصاحبه گفت: با امضای ژنو ما اعتراض خود را انجام دادیم اما عده‌ای بی توجهی کردند. اکنون و با توجه به مذاکرات توافق نهایی اعلام می داریم به هیچ وجه تحقیر را تحمل نمی کنیم و تا آخرین نفس پای آرمان های امام بزرگوار خود و خون شهدای هسته‌ای ایستاده ایم.

سید مصطفی ابوالقاسمی فعال دانشجویی و از دانشجویان شرکت کننده در این تجمع اظهار داشت: برای دفاع از خطوط قرمز هسته ای حاضریم جلوی تمام مستکبرین و کسانی که فکر می کنند با مذاکره مشکلات حل می شود بایستیم. وی در پایان گفت دولت به جای لبخند زدن به آمریکای جنایت کار اندکی هم به مردم لبخند بزند و حرف منتقدین را گوش کند چرا که ما دیگر تحمل کوتاه آمدن جلوی مستکبرین با هر توجیهی را نداریم.

مرتضایی راد مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز نیز که در جمع دانشجویان حامی حقوق هسته ای حاضر شده بود با اظهار تاسف از اینکه قرارداد  ژنو هنوز برقرار است و با اشاره به مذکرات مسقط گفت: هرچه سریعتر منتظر فک پلمپ تاسیساتی پلمپ شده براساس قرارداد ژنو و اتمام بازرسی های زیاده خواهانه سازمان انرژی اتمی که خارج از تعهدات عرف و قانونی است هستیم.

وی با اشاره به اینکه تمامی ارگان ها علی الخصوص دولت و مجلس وظیفه پاسداری از حقوق هسته ای مردم ایران را برعهده دارند یادآور شد: ۱۹۰ هزارسو، آب سنگین اراک، چرخه کامل سوخت، غنی سازی با تمام ظرفیت و توان،فردو و…همه و همه خطوط قرمزی است که عبور از آنها قطعا عواقب سنگینی را برای دولت از سوی جنبش دانشجویی به دنبال خواهد داشت.

محمد حسین عظیمی از فعالین دانشجویی و یکی دیگر از شرکت کنندگان در این تجمع نیز گفت: متاسفانه این روزها خبرهای بدی از زیاده خواهی طرف غربی در مذاکرات ۱+۵ به گوش می رسد؛ از طرفی هم نگران این هستیم که دیپلمات های ما نیز خطوط قرمز نظام را مد نظر قرار ندهند. برای همین تصمیم گرفتیم برای کمک به تیم مذاکره کننده هسته ای و ارسال این پیام به غربی ها که «ما پای حقوق هسته ای خود ایستاده ایم و به هیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد» این تجمع را شکل دهیم که بحمدالله مورد استقبال مردمی هم قرار گرفت.

علی خضایی از دیگر دانشجویان شرکت کننده در این تجمع نیز در مورد انگیزه خود برای حضور در این تجمع گفت: دوست داشتم به اندازه خودم در دو مورد سهیم باشم. اولا جلوگیری از توافق بد و عقب گرد در زمینه هسته ای و ثانیا آگاهی بخشی به عموم در مورد جلوگیری از شکسته شدن قبح تعامل با آمریکا.

جمعه بیعت نمی‌کنیم در شیراز جمعه بیعت نمی‌کنیم در شیراز جمعه بیعت نمی‌کنیم در شیراز جمعه بیعت نمی‌کنیم در شیراز جمعه بیعت نمی‌کنیم در شیراز جمعه بیعت نمی‌کنیم در شیراز جمعه بیعت نمی‌کنیم در شیراز جمعه بیعت نمی‌کنیم در شیراز