آیا تجربه ی مذاکره با شیطان بزرگ را در گذشته فراموش کرده ایم؟!

به گزارش عدالتخواهی؛  مجمع دانشجویان عدالتخواه رفسنجان طی بیانیه ای، مراتب اعتراض خود را نسبت به روند مذاکرات اعلام داشتند.   بیانیه به شرح زیر است:   «وصیت من به گروه های مسلمانِ متمایل به غرب و شرق: من امروز به شما برادرانِ مؤمن عرض میکنم اگر ما با دستِ جنایتکارِ آمریکا و شوروی از صفحه […]

به گزارش عدالتخواهی؛  مجمع دانشجویان عدالتخواه رفسنجان طی بیانیه ای، مراتب اعتراض خود را نسبت به روند مذاکرات اعلام داشتند.

 

بیانیه به شرح زیر است:

 

«وصیت من به گروه های مسلمانِ متمایل به غرب و شرق: من امروز به شما برادرانِ مؤمن عرض میکنم اگر ما با دستِ جنایتکارِ آمریکا و شوروی از صفحه ی روزگار محو شویم و با خون سرخ، شرافتمندانه با خدای خویش ملاقات کنیم، بهتر از آن است که در زیرِ پرچمِ ارتشِ سرخِ شرق و سیاهِ غرب زندگی اشرافیِ مرفه داشته باشیم. و این سیره و طریقه ی انبیای عظام و ائمه ی مسلمین و بزرگانِ دین مبین بوده است و ما باید از آن تبعیت کنیم؛ و باید به خود بباورانیم که اگر یک ملت بخواهند بدون وابستگی ها زندگی کنند میتوانند؛و قدرتمندان جهان بر یک ملت نمی توانند خلاف ایده ی آنان را تحمیل کنند.»(گزیده ای از وصیت نامه ی امام روح الله)

مبنای سیاست خارجه انقلاب اسلامی ما بر استقلال کامل ، عزت و حفظ کرامت جمهوری اسلامی ایران است که این نشأت گرفته از نهضت حسینی است.

 

مگر غیر از این است که ما باید قیام امام حسین (ع) و فرهنگ حسینی را در کارهایمان اعمال کنیم؟
قیام حسین (ع) به ما فرهنگ عزت و ذلت ناپذیری می آموزد.سوال اینجاست آیا ما در مذاکرات، این فرهنگ را لحاظ کرده ایم و اگر نکرده ایم چرا؟

 

چرا نباید از گذشته درس بگیریم؟!آیا تجربه ی مذاکره با شیطان بزرگ را در گذشته فراموش کرده ایم؟!
آیا دولتمردان ما به این نتیجه نرسیده اند که نمیشود به استکبار جهانی و شیطان بزرگ اعتماد کرد؟؟شیطانی که لحظه لحظه ی تاریخ بر جنایاتش گواهی می دهد.

 

چرا نظرات عالمان و دانشمندان دلسوز ایران اسلامی نادیده گرفته میشود و به صرف انتقاد بیسواد خوانده میشوند؟
همه شاهد بودیم که در این دوران نه تنها جبهه ی استکبار جهانی از مواضع خصمانه ی خود کوتاه نیامد، بلکه جسارات و توهین هایش به ملت ایران مضاعف گردید و با این شرایط ، ادامه ی این چنینی مذاکرات، چیزی جز اتلاف وقت دولت و مردم نیست و این خسران، زمانی مضاعف می گردد که مانعِ تمرکز دولت بر آزادسازی ظرفیت های داخلی شود.

 

همواره تنها راه حسینی زیستن , راه مقاومت است؛ و این مقاومت در برابر تمامی مظاهر ظلم و پذیرش ذلت ها و خفت هاست.ما باید شعار “هیهات من الذلة” را احیا کنیم و به تبعیت از سیدالشهدا(ع) در مقابل جبهه ی کفر تن به ذلت ندهیم.

 

شکی نیست که مذاکره کنندگان باید همواره در خط امام و شهدا گام بردارند و سیاست ها و خطوط قرمز نظام را سرلوحه ی مذاکرات با شیطان بزرگ قرار دهند و ما نیز در این مسیرِ پر خطر دعاگویشان خواهیم بود که انشاالله و در پناه عنایات حضرت ولی عصر(عج) مکر و حیله ی این شیطان در مذاکرات پیش رو خنثی گردد.

 

به امید ظهور عدالت گستر گیتی

 

مجمع دانشجویان عدالتخواه رفسنجان