هرگونه نتیجه ضعیف در مذاکرات همچون نتایج مذاکرات ژنو واکنش شدید جوانان انقلابی را به همراه خواهد داشت

پر واضح است نمایندگان مردم در مجلس طبق اصل 77 قانون اساسی وظیفه نظارت بر هرگونه توافقنامه را دارند تا نگذارند توافق بد جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرد و خون شهدای هسته ای هدر رود. بدیهی است هرگونه نتیجه ضعیف در مذاکرات همچون نتایج مذاکرات ژنو واکنش جوانان انقلابی را به همراه خواهد داشت […]

پر واضح است نمایندگان مردم در مجلس طبق اصل 77 قانون اساسی وظیفه نظارت بر هرگونه توافقنامه را دارند تا نگذارند توافق بد جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرد و خون شهدای هسته ای هدر رود. بدیهی است هرگونه نتیجه ضعیف در مذاکرات همچون نتایج مذاکرات ژنو واکنش جوانان انقلابی را به همراه خواهد داشت . البته آرزو می کنیم دولت محترم با حفظ عزت ملی و کسب نتیجه مطلوب بتواند این عرصه را پشت سر بگذارد.

به گزارش عدالتخواهی؛ جنبش عدالتخواه دانشجویی در آستانه نزدیک شدن مذاکرات پیرامون گام نهایی، بیانیه ای به شرح ذیل صادر نمود:

 

«هو العزیز»

 

مساله پرونده ی هسته ای ایران چند سالی است که توسط مسئولین سیاست خارجی ما پیگیری شده است و این روزها در صورت توافق به ایستگاه آخر خود نزدیک می شود .

 

همگان می دانند که به دلیل زیاده خواهی آمریکا و همپیمانانش پای مسایل هسته ای به موضوعات اقتصادی  هم کشیده  شد و منجر به تشدید تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران گشت و مشکلاتی را بر سر راه پیشرفت اقتصادی ایران به وجود آورد.

 

در این بین یکی از مسایلی که موجب نگرانی مردم در طول مذاکرات به خصوص مذاکرات یک سال اخیر گردیده است بی اطلاعی مردم از روند مذاکرات می باشد ، به طوری که وقتی خبر جلسات اعضای1+5 با رژیم صهیونیستی منتشر شد مردم احساس کردند رژیم صهیونیستی محرم تر از مردم ایران و نمایندگانشان گشته است.

 

حال ملتی که به دلیل تسامحات یک سال اخیر، علاوه بر فشار تحریم، متحمل تحقیر روز افزون گشته، چشم انتظار خروجی مذاکرات در روز سوم آذر ماه است.

 

جنبش عدالتخواه دانشجویی برخود لازم می داند خطوط قرمزی که متضمن عزت و پیشرفت ملت ایران است را به تیم مذاکره کننده یادآوری نماید.

  1. ایران باید بتواند همچون دیگر کشورهای عضو NPT  غنی سازی صنعتی و فعالیت صلح آمیز هسته ای داشته باشد.
  2.  برای تولید سوخت یکساله نیروگاه اتمی هزار مگاواتی بوشهر تعداد سانتریفیوژها نباید کمتر از 190 هزار سو ،مورد پذیرش قرار گیرد.
  3.  هیچگونه حق تحقیق و پژوهشی نباید مورد تحدید واقع شود.
  4.  پروتکل الحاقی نباید از سوی ایران پذیرفته شود.
  5.  رفع تمامی تحریم های ظالمانه مصوب بعد از مذاکرات هسته ای اعم از تحریم های آمریکایی و غیر آمریکایی باید با ضمانت اجرایی کشور های 5+1 باشد.
  6.  ناظر بی طرف جهت نظارت بر انجام تعهدات دو طرف انتخاب شود؛ تا این توافقنامه همچون توافقنامه ژنو توسط آمریکا نقض نگردد.

 

دولت محترم باید بداند در صورتی که رسیدن به توافق جامع و مطلوب میسر نگشت ، جمهوری اسلامی  وظیفه اصلی را جهت اثبات صداقت خود و زورگویی طرف مقابل ادا کرده است  و لذا دلیلی برای پذیرش توافق بد توسط تیم مذاکره کننده ما وجود ندارد.

 

پر واضح است نمایندگان مردم در مجلس طبق اصل 77 قانون اساسی وظیفه نظارت بر هرگونه توافقنامه را دارند تا نگذارند توافق ضعیف و ذلیلانه جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرد و خون شهدای هسته ای هدر رود.

 

بدیهی است هرگونه نتیجه ضعیف در مذاکرات همچون نتایج مذاکرات ژنو واکنش شدید جوانان انقلابی را به همراه خواهد داشت . البته آرزو می کنیم دولت محترم با حفظ عزت ملی و کسب نتیجه مطلوب بتواند این عرصه را پشت سر بگذارد.

 

به امید ظهور عدالت گستر گیتی

 

جنبش عدالتخواه دانشجویی