نامه سرگشاده مجمع دانشجویان عدالتخواه کرمان پیرامون کرسنت، به مسئولین نظام

بسم ا…الرحمن رحیم به مسئولان خیرخواه در قوای سه گانه بیاموزید که تسامح در مبارزه با فساد، بنوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است. (رهبر معظم انقلاب حضرت آیت ا… خامنه ای) در سکوت مرگبار رسانه ملی ،در فرافکنی مسئولین،در انزوای مستاجرین کاخ هرمی مجلس که آن چنان که باید و شاید و انتظار عامه […]

بسم ا…الرحمن رحیم

به مسئولان خیرخواه در قوای سه گانه بیاموزید که تسامح در مبارزه با فساد، بنوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است.
(رهبر معظم انقلاب حضرت آیت ا… خامنه ای)
در سکوت مرگبار رسانه ملی ،در فرافکنی مسئولین،در انزوای مستاجرین کاخ هرمی مجلس که آن چنان که باید و شاید و انتظار عامه ی مردم است ورود پیدا نمی کنند یا بدتر از آن هر جا که غالبا” ورود یافتند مثل صنعت خودرو سازی جز شکستن تابوی مجلس به عنوان نهادی کارآمد نتیجه ای به بار نیاوردند.وظیفه خود می دانیم نکاتی چند را به مسئولین یادآوری کنیم.
رئیس جمهورمحترم:
مردم کشور در خرداد ماه سال گذشته شما را به عنوان حافظ دین ،ناموس ،استقلال و تمامیت ارضی کشوربه پاستور فرستادند به امید آنکه دولت تدبیرو امیدی که شما ماه ها و روزها درهر فرصت ممکن وعده امید آفرینی،تدبیر اندیشی و چاره جویی را می داد راهگشای مشکلاتشان باشد.
حال بعد از گذشت یکسال و چند ماه است که اکثریت مردم بالاخص قشر نخبه را به این نتیجه رسانده که گفتار و عمل غالب مسئولین محترم دولت شما شده معضل کشور: از خلف وعده در احیای دریاچه هامون ومهاجرت بیش از دویست هزار نفر از مردم منطقه، از آمارهای خنده آور نرخ بیکاری در کشور و نرخ رشد اقتصادی، از کوتاه آمدن در در مذاکرات هسته ای، از انتقادهای بیجا از دولت قبل و بدتر از همه هدر دادن تلاش چند ساله در پروژه کرسنت. آقای ریس جمهور زمانی که عده ای در کشور در پی اینند که افتضاح چند سال قبل دولت اصلاحات در عقد قرارداد نفتی فی مابین ایران و شرکت کرسنت را از حافظه تاریخ پاک کنند و تخلف های صورت گرفته در این قرارداد ننگین را در دادگاه لاهه اثبات نمایند،،شما با بی تدبیری فردی را به مجلس برای تکیه زدن به صندلی وزارت روانه کردید که متهم ردیف اول این تخلف است. آقای ریس جمهور شما نه تنها امید را از دل جوانان بربستید، بلکه ثابت نمودید در صرف واژه تدبیرو امید به بیراهه رفتید. ونشان دادید در رسیدن به سمت ریاست جمهوری خود را وامدار خیلی ها نموده، و با منصوب شدن آقای زنگنه به وزارتخانه آن شد که همه دیدند:یعنی برگشت رای دادگاه لاهه ،یعنی خسارتی هجده میلیارد دلاری(پنجاه و چهار هزار میلیارد تومان) از جیب این ملت به حساب اعراب!
تذکری مسئولانه و دلسوزانه به مسئولان دستگاه قضا:
جناب آقای لاریجانی ریاست محترم قوه ی قضائیه:

اگر رأفت در قبال آقازاده ها و ترس از آنها،چشم تو چشم بودن با برخی از مسئولین ،عدم نظارت جدی، و تبعیض در اجرای قوانین نبست به آحاد مردم وآقازاده ها(فقیر وغنی) ،فساد در خود قضات و خود قوه قضائیه نبود، ما امروز شاهد نبودیم که برخی آقازاده ها در سکوت دستگاه قضاء و سایر مسئولین کشورو بایکوت رسانه ای بروند و با کشوری که سنش اندازه ی انقلاب اسلامی می رسد ، قراردادی امضا کنند که ترکمنچای نفتی لقب بگیرد و حال با اختلاس های آن چنانی و دادگاه های غیر علنی در کشور بگردند و حتی در دوره شما دوباره در قوه ی مجریه پست و منصب بگیرند.کاش در لباس روحانیت و مقدس پیامبر و جایگاهی که دارید همانند سیره پیامبر وامامان شدت اسلامی به خرج می دادید تا کسی جرات نزدیک شدن به منافع مردم را به خود راه ندهد همانطور که هنگامى كه امیر مومنان علی علیه السلام از خيانت ابن هَرمَه(مأمور بازار اهواز) اطلاع پیدا کرد، به رفاعه(حاکم اهواز) نوشت: او را فورا” زندانی کن. اى رفاعه ! روزهاى جمعه ، او را از زندان خارج كن و سى و پنج تازيانه بر او بزن و او را در بازار بگردان ، پس اگر كسى از او شكايتى با شاهد آورد، او و شاهدش را قسم بده ، آن وقت ، حق او را از مال ابن هرمه بپرداز، سپس دست بسته و با خوارى او را به زندان برگردان و برپايش زنجير بزن ، فقط هنگام نماز زنجير را از پايش دراور…. آقای لاریجانی شما نه تنها به عنوان یک مسئول بلکه روحانی دینی مسئولید وباید پاسخگوی مردم و خدای این مردم باشید؟؟؟؟؟
ریاست محترم صدا و سیما :
بایکوت و سانسور شدید اخبار و نبود فضای آزاد و رسانه ای و متاسفانه فضای یکطرفه و ناعادلانه رسانه به ظاهر ملی ،پخش دیالوگ ها ،سخنرانی ها و تخریب های اخیر از جانب عده ای مکررا” و به طور روتین در رسانه به اصطلاح ملی یا عدم پوشش اخبار و مطالبی که دولت را نقد می کند، که در دستور کار خود قرار داده اید نشان دهنده ضعف جدی سازمان صدا وسیما است. سکوت در قبال افتضاحی به بزرگی قرارداد کرسنت و ظلم وارد شده در حوزه صنعت خودرو سازی ضربه ای جدی به حیثیت رسانه ملی وارد کرده است. رسانه ای که نتوا ند به نام ملیت و مردم حتی چهره ای برخی از مفسدان یا مفاسد اقتصادی را بر ملا سازد یا مسولین متخلف را به مردم معرفی نماید ،یا فسادی به نام کرسنت، آقازاده های فاسد و دخیل در آن را رسوا نماید و چهره های مفسد را شطرنجی نشان دهد یعنی چه؟ مگر مولایمان در عهدنامه مالک اشتر نسبت به کارگزاران خائن چنین دستور نمی دهند:«…اگر يكي از آنان دست به خيانت زد و گزارش بازرسان تو هم آن خيانت را تأييد كردند، به همين مقدار گواهي قناعت كرده، او را با تازيانه كيفر كن، و آنچه را كه از اموال در اختيار دارد از او باز پس گير، سپس او را خوار دار و خيانت كار بشمار و قلاده بدنامي به گردنش بيفكن.» حال رسانه ای که نتواند از حقوق مردم دفاع نماید،آن رسانه، رسانه ملی نیست بلکه این رسانه ، صدا وسیمای مسئولین دولتی و وامدار احزاب و جناح هاست و باید درآن را تخته کرد و بالای سردرآن نوشت این خانه به اجاره داده می شود،همان طور که امروز نیز این چنین است و داستان تکراری متهم اقتصادی شین میم الف … .
خطاب به مستاجرین خانه ملت:
مصلحت اندیشی های کاذب ،دعواهای سیاسی ،لابی گری ،عدم فکر و تحقیق نکردن و ندانسته عمل کردن غالب نمایندگان در ادوار مختلف مجلس باعث شد، افرادی رأی بیاورند نه از جنس مردم، افرادی بر کرسی وزارت تکیه زنند که هنوز بعد از گذشت چندین سال صداقت و درستی آن ها در هاله ای از ابهام است .نه! این نبود آن عهد وآن پیمان ما با شما.خدا علم بما تعملون است،ما یادآور شماییم که خدا علم بما تعملون است.
شما بودید که با سکوت خود به فراموشی سپردید سوگند خود را که با ملت تعهد نموده بودید تا مدافعین حقوقشان باشید نه نظاره گر فساد ،غارت بیت المالشان،اختلاس هزاران میلیاردی ، رشوه های آن چنانی،لابی گری و بدتر از همه دست داشتن عده ای از نمایندگان مجلس در این مسائل.
از انتخاب وزرا گرفته تا استیضاح چند ماهه آنها!از انتخاب وزرائی که قرار بود حلال مشکلات صنعت باشند حال خود شده اند بزرگترین مشکل صنعت نفت و خودرو.شما مسئولید، شما مسئول هدر رفت ثروت ملی و پابرهنگی مستضعفین هستید که امام مان (ره)تار مویی از آنان را با کاخ نشینان معاوضه نمی کرد. به کجا میروید؟ این ره که شما در آن گام نهاده اید به ترکستان است .
مسلم است که در نبود قانون شفاف و متقن، رأی آوردن عده ای که در انتخابات مجلس خود را میفروشند و با ورود به مجلس در پی تسویه حساب بدهی اند، تا اینکه به فکر صنعت خودرو ،فولاد،صادرات و نفت و گاز… !حال بعد از انتخابات مجلس، شده اید فروشنده رأی ،دلیل بر مدعایمان رأی آوردن پیرمردهای میلیاردی،فاسد و دخیل در قرارداد کرسنت و گرانی های (خودرو) که با پررویی ازکاهش قیمت ها جلوگیری می کنند.
و ختم کلام:
حکومتی که مفتخر به الگو ساختن نظام علوی است باید در همه حال تکلیف بزرگ خود را کم کردن فاصله‌ی طولانی خویش با نظام آرمانی علوی و اسلامی بداند، و این جهادی از سر اخلاص و همّتی سستی‌ناپذیر میطلبد. جمهوری اسلامی که جز خدمت به مردم و افراشتن پرچم عدالت اسلامی، هدف و فلسفه‌ئی ندارد نباید در این راه دچار غفلت شود؛ رفتار قاطع و منصفانه‌ی علوی را باید در مدّ نظر داشته باشد؛ و به کمک الهی و حمایت مردمی که عدالت و انصاف را قدر میدانند تکیه کند.(رهبر معظم انقلاب حضرت آیت ا… خامنه ای)
مردم تابع کارگزارانند. آن ها وقتی از کارگزاران حکومتی ،عدالت،صداقت،امانتداری،و خدمت به همنوع را ببینند به حق می گرایند.
(امیرالمومنین خطاب به مالک اشتر)
اگر امروز تاریخ از برخورد علی علیه السلام با کارگزاران نظام خود به عنوان مصادیق عدالت گستری و پاسداری از حقوق مردم به نیکی یاد می کند ، جمهوری اسلامی نیز برای نیکنامی تاریخی ، چاره ای جز پیمودن راه علی (ع) ندارد و برخورد شدید و بی تعارف با مسئولان مجرم یکی از مولفه های سنجش میزان قرابت جمهوری اسلامی با حکومت امیرالمومنین (ع) است ؛ این یک آزمون تاریخی و قضاوت ساز است.

والسلام