سوء استفاده از فرمان رهبری برای افزایش دوازده میلیونی قیمت …

به گزارش عدالتخواهی به نقل از حق مسکن؛ متولیان مسکن مهر تصمیم گرفته اند برای جبران هزینه های مسکن مهر و تکمیل آن، ۱۲ میلیون تومان از مشارکت کنندگان در این طرح که اغلب آنها زیر فشار مالی هستند، اخذ کنند. نامه ای به این افراد ارسال می شود و پس از ذکر برخی مقدمات […]

به گزارش عدالتخواهی به نقل از حق مسکن؛ متولیان مسکن مهر تصمیم گرفته اند برای جبران هزینه های مسکن مهر و تکمیل آن، ۱۲ میلیون تومان از مشارکت کنندگان در این طرح که اغلب آنها زیر فشار مالی هستند، اخذ کنند.

نامه ای به این افراد ارسال می شود و پس از ذکر برخی مقدمات مالی، عنوان می شود که در راستای منویات معظم رهبری در مورد تکمیل مسکن مهر لطفا ۱۲ میلیون بدهید!

 

 

 

 

حق مسکن44

 

نکته جالب ماجرا در اینجا نهفته است که بسیاری از کسانی که مبلغ آورده اولیه را به حساب شرکت عمران شهر جدید پردیس واریز کرده اند تا کنون قراردادی دریافت نکرده اند و جالب تر آن که آن دسته از متقاضیانی که به اصطلاح پیش قرار داد دریافت کرده اند در این پیش قرارداد نه مبلغ نهایی پروژه! و نه هیچ نشانی از زمان تحویل و همچنین قیمت نهایی پروژه مشخص نکرده اند و این بدان معناست که دست دولت و مجموعه پیمان کار برای هر گونه اجحاف یا به عبارت دیگر ستاندن امثال این دوازده ملیون تومان ها باز است.

 

نکته دیگر این که با توجه به اطلاعات کسب شده ، مبلغ اولیه ی پروژه های فاز یازده  پردیش ۳۵۰۰۰۰ تومان بابت هر متر مربع بوده است ، که با احتساب مثلا صد متر مربع ناخالص، این رقم به ازا هر واحد سی و پنج ملیون تومان میشود که با احتساب ۲۵ ملیون تسهیلات مسکن مهر ، متقاضیان باید تنها ده ملیون تومان پرداخت کنند.

 

ولی با احتساب تورم های یکی دو سال گذشته و با فرض افزایش قرار داد به متری ۴۵۰ هزار تومان ، در این شرایط متقاضیان باتید تنها بیست ملیون تومان آورده واریز کنند و این در حالی است که بسیاری از متقاضیان در حال حاضر بیست و پنج ملیون تومان آورده پرداخت کردند و با احتساب دوازده ملیون تومان افزایش اخیر از سوی شرکت عمران شهر جدید پردیس در مجموع ۱۷ ملیون تومان بیش از قیمت تمام شده هر واحد از متقاضیان دریافت شده است.

حق مسکن09003

 

 

حال باید به پاسخ  این سوال بیندیشیم که به راستی  ارتباط درخواست رهبری برای اتما پروژه مسکن مهر با این افزایش قیمت چیست؟

 

رهبری اتمام پروژه را درخواست کرده اند نه افزایش قیمت را! ، که انصافا توجیه افزایش قیمت ، با فرمان مقام معظم رهبری ، قدری از اخلاق به دور است.

 

یکی از مبانی مطالبه رهبری برای اتمام پروژه های مسکن مهر قطعا و قاعدتا این است که این پروژه ها برای تامین نیاز اقشار ضعیفی از جامعه است که به این مسکن نیاز مبرم و اساسی دارند  ، حال با این هفده میلیونی که متقاضی باید بیش از قیمت تمام شده بپردازد ،آیا اصل منظور مسکن مهر و فرمان رهبری نقض نمیشود؟