تجمع متقاضیان مسکن مهر مقابل مجلس شورای اسلامی

به گزارش عدالتخواهی؛ خبرنگار حق مسکن در پی اعلام خبر افزایش ۱۲ میلیون تومانی قیمت پروژه های مسکن مهر پردیس جمعی از متقاضیان مسکن مهر همزمان با روز مجلس در مقابل این قوه تجمع کردند. این تجمع ازحدود ساعت ۹ صبح مقابل مجلس با حضور بیش از ۱۰۰ نفر در اعتراض به عدم پیشرفت پروژه […]

به گزارش عدالتخواهی؛ خبرنگار حق مسکن در پی اعلام خبر افزایش ۱۲ میلیون تومانی قیمت پروژه های مسکن مهر پردیس جمعی از متقاضیان مسکن مهر همزمان با روز مجلس در مقابل این قوه تجمع کردند.
این تجمع ازحدود ساعت ۹ صبح مقابل مجلس با حضور بیش از ۱۰۰ نفر در اعتراض به عدم پیشرفت پروژه های مسکن مهر پردیس برگزار گردید.
به گزارش حق مسکن، خواسته ی معترضین عمل به تعهدات دولت مبنی بر تکمیل مسکن مهر های باقی مانده بوده است. همچنین تحویل سریعتر مسکن های مهر پردیس و عدم پرداخت حتی یک ریال دیگر در مورد مسکن مهر و استیضاح وزیر راه و شهرسازی از دیگر مطالبات معترضین بود.

 

20141201_102248[1]

 

بررسی های خبرنگار حق مسکن نشان می دهد معترضین نسبت به دلایل اعلام شده برای پرداخت هزینه های دیگر که فارغ از هزینه های ساخت و ساز مسکن بوده همچون هزینه ساخت تونل و جاده معترض بوده اند.
در این تجمع معترضین پلاکاردها و دست نوشته هایی نیز به همراه داشتند. که در ادامه خبر متن تعدادی از این دست نوشته ها آمده است:
رهبر انقلاب: اکنون چند میلیون نفر چشم انتظار تکمیل مسکن مهر هستند
امام خمینی: بر دولت اسلامی است برای این مسئله مهم (مسکن) چاره ای بیندیشد
مسکن مهر به نام ما به کام دلالان و سرمایه داران
نظام اسلامی مخالف ظلم و تیعیض
مگر کلیه ما را چند میخرند؟! ۱۲ میلیون؟!
مگر مسکن مهر را هم تحریم کرده اند؟!
دولت موظف است تعهدات دولت قبل را اجرا کند
نماینده ما باشید نه نماینده انبوه سازان
لا دین لمن لا عهد له
بی مهری به مسکن مهر آتشی به جان متقاضیان
آزادی بیان اگر در جهت منافع نظام باشد ایرادی ندارد… ما بی مسکنان از آن این نظام هستیم

 

 

20141201_100553[1]

 

 

همچنین در ادامه این تجمع شعار هایی از سوی متقاضیان معترض به وضعیت فعلی نیز داده شد:

نماینده ملت برس به داد ملت
آخوندی آخوندی استعفا استعفا
آخوندی استیضاح استیضاح
نماینده ملت بده جواب ملت
ما پول زور نداریم مسکن نیاز داریم
دولت بی اعتدال اعتدال اعتدال
اگه پول داشتیم نیاز به مسکن بی مهر نداشتیم
دعوای دو دولت چه ربطی به ملت
ای رهبر آزاده حمایت حمایت و….

 

20141201_100507[1]

 

در ادامه این تجمع نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس به میان معترضین آمد. وی به پیگیری مطالبات به حق مردم تاکید کرد و این نکته را یاد آور شد که مجلس در این رابطه چندین بار تا به امروز با معاونین و وزیر راه و شهرسازی جلسه برگزار کرده اند. که در عمل تاکنون نتیجه مثبتی نداشته است.
بعد از سحنان نایب رییس کمیسیون عمران مجلس گفته شد در جلسه آینده که این کمسیون برگزار میکند چند تن از نمایندگان مردم که به کمیسیون معرفی شده اند، حضور داشته باشند.
در پایان نیز معترضین به پیگیری مطالبات خود تا حصول نتیجه تاکید کردند و اعلام کردند از مطالبات به حق خود کوتاه نمی آیند و اگر جلسه آتی کمیسیون به نتیجه نرسد مجددا با تعداد بیشتری از متقاضیان معترض تجمعات دیگری نیز برگزار خواهند کرد.
همچنین سیستم پیام رسانی سامانه پیامکی ۵۰۰۰۲۳۳۲۵۴ برای اعلام برنامه های آتی از سوی مسوولان تجمع اعلام گردید و سایت های حق مسکن و دره بهشت نیز برای اطلاع به عموم معرفی شدند. در حین برنامه نیز بیانیه کمیته مطالبه حق مسکن نیز پخش گردید. این تجمع تا ساعت ۱۲ به طول انجامید.

 

20141201_111329[1]

 

n00013946-r-b-000