نامه سرگشاده جنبش عدالتخواه دانشجویی به متولیان اسکان کارتن خواب ها در تهران

هو العزیز امام خامنه ای(مد ظله العالی): بزرگ ترین مبارزه با آمریکا خدمت به مردم است. امروز 16 آذر و روز دانشجوست. جنبش عدالتخواه دانشجویی به تبعیت از امام خامنه ای بر این باور است که امروز بزرگ ترین مبارزه با آمریکا خدمت به مردم است؛ لذا بر اساس رسالت خویش، نامه سرگشاده جنبش عدالتخواه […]

هو العزیز

امام خامنه ای(مد ظله العالی): بزرگ ترین مبارزه با آمریکا خدمت به مردم است.

امروز 16 آذر و روز دانشجوست. جنبش عدالتخواه دانشجویی به تبعیت از امام خامنه ای بر این باور است که امروز بزرگ ترین مبارزه با آمریکا خدمت به مردم است؛ لذا بر اساس رسالت خویش، نامه سرگشاده جنبش عدالتخواه دانشجویی به متولیان اسکان کارتن خواب ها در تهران(شهرداری تهران، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، فرمانداری و استانداری تهران و …) صادر می شود؛

سلام علیکم؛

یکی از مسایلی که جنبش عدالتخواه دانشجویی را بدان می شناسند اعتراض به معضل کارتن خوابی سال 83 است. در آن زمان وقتی سرما به استخوان رسید و 43 نفر به دلیل سرمای شدید جان باختند. جنبش عدالتخواه دانشجویی بر خود لازم دید تا در راستای حل مشکل کارتن خواب ها از پا ننشیند و به همین دلیل چند شب را مقابل سازمان های متولی این معضل خوابید تا روند گرماخانه های تهران تسریع شود و به نتیجه برسد.

 

ذکر این تاریخچه کوتاه بدین دلیل است که دو نکته را به شما مسئول محترم یادآوری کنیم:

 

نکته اول اینکه هنوز مشکل کارتن خواب ها تهران به درستی حل نشده است و افراد خسته ای که در گوشه خیابان از سرما به خود پیچیده اند چهره پایتخت کشوری که خود را ام القری انقلاب اسلامی می داند مخدوش کرده است .

 

فارغ از اینکه دلیل کارتن خوابی چه بوده است ، آن چیز که اهمیت دارد این است که یک انسان در کشوری که ادعای تشیع علوی و حمایت از مستضعفان را دارد نیمه شب ها در خیابان می لرزد و مسئولین امر در بستر گرم و نرم خود خوابیده اند .

 

بر مسئولین امر واجب است فارغ از پاس کاری های مرسوم ادارات در حل مشکل این افراد تسریع کنند و گزارش فعالیت های خود را طی نامه ای به افکار عمومی و تشکل های دانشجویی از جمله جنبش عدالتخواه دانشجویی گزارش کنند.

 

نکته دومی که باید مورد توجه مسئولین مربوطه قرار گیرد این است که جنبش عدالتخواه دانشجویی همانند گذشته حاضر نیست لرزش ولی نعمتان انقلاب و مستضعفان بی سرپناه و همچنین آرامش ناشی از رفاه و بی دردی برخی مسئولین پر مدعا را ببیند و به وظایف انقلابی خویش تا حصول نتیجه نهایی عمل نکند. یقینا اگر جنبش عدالتخواه دانشجویی پاسخ مناسب و به موقعی نسبت به مطالبات انسانی و اسلامی خویش مبنی بر توجه حداکثری به این قشر دریافت نکند، تبعات این امر به عهده مسئولین مربوطه است.

 

امیدواریم که مسئولین امر توفیق خدمت به مستضعفین را بیابند زیرا امام روح الله(ره) فرمودند: «یک موی سر این کوخ نشینان و شهید دادگان به همه ی کاخ و کاخ نشینان جهان شرافت دارد.»

 

والسلام علی من التبع الهدی

 

جنبش عدالتخواه دانشجویی