تشکیل بنگاه های اقتصادی زیر مجموعه نهادهای قانونی کشور از ابتلائات امروز نظام است/از شما مطالبه جدی داریم که تمام فعالیت های اقتصادی زیر مجموعه مجلس را برچینید.

امام خامنه ای(مد ظله العالی): «مگر وضعیت برای شما مسئولان سه قوه روشن نیست؟ با توجه به شرایط مناسب و امیدبخشی که از لحاظ همدلی و هماهنگی و همفکری بین مسئولان امر وجود دارد، چرا اقدام قاطع و اساسی انجام نمی‌گیرد که نتیجه را همه بطور ملموس مشاهده کنند. توقع من از آقایان محترم این […]

امام خامنه ای(مد ظله العالی): «مگر وضعیت برای شما مسئولان سه قوه روشن نیست؟ با توجه به شرایط مناسب و امیدبخشی که از لحاظ همدلی و هماهنگی و همفکری بین مسئولان امر وجود دارد، چرا اقدام قاطع و اساسی انجام نمی‌گیرد که نتیجه را همه بطور ملموس مشاهده کنند. توقع من از آقایان محترم این است که چه با سمینار و چه بدون آن، تصمیمات قاطع و عملی بدون هرگونه ملاحظه‌ای بگیرند و اجرا کنند. موفق باشید.»

 

جناب آقای دکتر علی لاریجانی؛ رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

 

با سلام؛ روز دوشنبه 17 آذرماه در همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد شما به درستی از تشکیل بنگاه های اقتصادی توسط بخش های اداری و همین طور بنگاه داری بانک ها انتقاد کردید. شما در بخش دیگری از سخنان تان با این استدلال که قوای سه گانه توان مقابله با فساد را ندارند چنین نتیجه گرفته اید که «ما می‌توانیم در این زمینه از ولایت فقیه برای حل بن‌بست‌ها استفاده کنیم، پس باید یک سازمان و جایگاهی برای پیشگیری از فساد و جرم وجود داشته باشد تا در این زمینه مطالعه کرده و بر تمامی قوا نظارت داشته باشد.»

 

تشکیل بنگاه های اقتصادی در زیر مجموعه نهادهای قانونی کشور از ابتلائات امروز نظام است که متاسفانه همه گیر شده است. از بنیاد های تعاون سپاه (مالک بانک انصار) و ارتش (مالک بانک حکمت) و نیروی انتظامی (مالک بانک قوامین) گرفته تا زیر مجموعه های اقتصادی وزارت آموزش و پرورش و بنیاد شهید (بانک دی) همگی مشغول عظیم ترین فعالیت های اقتصادی خارج از ماموریت های قانونی سازمان مربوطه و بدون کنترل های قانونی دیوان محاسبات هستند. اخیرا نیز متاسفانه دستگاه قضایی برای اینکه از این گردونه عقب نماند اقدام به تاسیس بنیاد تعاون نموده است. این بنیاد نیز با تاسیس موسسه مالی و اعتباری «میزان» وارد تجارت و کسب و کار در سطح کشور شده است.

 

اگر به خاطر داشته باشید در 21 بهمن ماه سال 1392 بسیج دانشجویی شش دانشگاه تهران در نامه ای به شما خواستار پاسخگویی در خصوص تشکیل تعاونی مسکن مجلس شورای اسلامی و تغییر کاربری 16 هزار متر مربع از اراضی واقع در ارتفاعات سوهانک و ساخت برج های 35 طبقه در آن شدند. متاسفانه شما هیچ پاسخی به این نامه ندادید. در این نامه خطاب به شما تصریح شده بود که «شما به عنوان رئیس مجلس نسبت به این موضوع مسئولیت دارید و باید هر چه زودتر از این ساخت و ساز جلوگیری نموده و با انحلال این تعاونی جلوی آسیب به جایگاه رفیع مجلس شورای اسلامی در افکار عمومی را بگیرید.»

 

آقای لاریجانی؛ مبارزه با فساد در کشور نیازمند دخالت مقام معظم رهبری و تشکیل نهادی فراقوه ای برخلاف قانون اساسی نیست. مساله فساد در کشور به زعم شما یک بن بست است ولی به واقع این مساله محصول عدم اراده مسئولین و عدم احترام به قانون است. وقتی که شما مجلس شورای اسلامی را درگیر برج سازی های غیرقانونی می کنید نباید انتظاری از دیگر قوا داشته باشید که به قانون احترام بگذارند. برای شروع از شما مطالبه جدی داریم که در اجرای درخواست بسیج دانشجویی در سال گذشته و با تصمیم قاطع و بدون ملاحظه، بساط این تعاونی و تمام فعالیت های اقتصادی در زیر مجموعه مجلس شورای اسلامی را برچینید.

 

به امید ظهور عدالت گستر گیتی

جنبش عدالتخواه دانشجویی