پیگیری فساد بزرگ نفتی «کرسنت» سنگ محکی برای ارزیابی جدیت مسئولان درمبارزه با مفاسد اقتصادی

به گزارش عدالتخواهی به نقل از خبرگزاری دانشجو، بسیج دانشجویی، طی نامه‌ای به سران سه قوه، خواستارمبارزه با مفاسد اقتصادی شد.   متن نامه بدین شرح است:   بسم الله الرحمن الرحیم   با این امر مهم و حیاتى (مبارزه با مفاسد اقتصادی) نباید بگونه‌ شعارى و تبلیغاتى و تظاهرگونه رفتار شود. به جاى تبلیغات […]

به گزارش عدالتخواهی به نقل از خبرگزاری دانشجو، بسیج دانشجویی، طی نامه‌ای به سران سه قوه، خواستارمبارزه با مفاسد اقتصادی شد.

 

متن نامه بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

با این امر مهم و حیاتى (مبارزه با مفاسد اقتصادی) نباید بگونه‌ شعارى و تبلیغاتى و تظاهرگونه رفتار شود. به جاى تبلیغات باید آثار و برکات عمل، مشهود گردد.

پیام امام خامنه‌ای به سران قوا در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی ۱۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۰

 

ریاست محترم قوه مجریه جناب آقای روحانی

ریاست محترم قوه قضائیه جناب آقای آملی لاریجانی

ریاست محترم قوه مقننه جناب آقای لاریجانی

سلام علیکم

 

بیش از سه دهه از عمر پربرکت انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد؛ انقلابی که با گفتمانی نو، سعادت‌محور و کمال‌گرا یعنی اسلام ناب و نفی گفتمان‌های مادی، سودسالار، غیر کمال‌گرا در جهان درخشیده و شعار نه شرقی، نه غربی را در طول این سال‌ها و در عمل به اثبات رسانده است، انقلابی که تاکیدش بازگشت به خویشتن انسان‌ها یعنی حرکت در راستای فترت و هدایت الهی است. جنگ تحمیلی و شهادت بیش از ۲۵۰ هزار نفر. جنایت‌های منافقین و کشتار هزاران نفر از هموطنان، تحریم‌ها، ایجاد توطئه‌های مختلف برای براندازی، صدور قطعنامه‌های پی در پی و… همه و همه هزینه‌هایی است که انقلاب اسلامی پرداخته تا این اصل بماند و مردم مسلمان ایران اثبات کرده‌اند که در راه مبارزه با ظلم و حفظ انقلاب تا آ‌خر ایستاده‌اند،، اما در این میان جای بسی تاسف است که در این مسیر پر سعادت انقلاب اسلامی و مردم غیور کشورمان، مسئله مفاسد اقتصادی و اداری همواره چونان دست اندازی عظیم، سد راهی برای اعتلای هرچه بیشتر این مسیر گشته است، معضلی که سالیان سال است صرفا در همایش‌های نمادین و شعاری، تنها به تقبیح آن پرداخته می‌شود.

 

بحث مبارزه با فساد طی سالیان گذشته به طور مکرر توسط دولت‌ها مطرح شده است، اما با وجود سابقه طولانی چنین مطالبه‌ای از سوی رهبر معظم انقلاب و مردم، عملکرد دولت‌ها نشان می‌دهد که این موضوع غالباً در حد یک شعار با کارکردهای خاص سیاسی خود متوقف مانده و در عمل، نتوانسته انتظارات جامعه را برآورده سازد. این‌‌ همان خطری است که مقام معظم رهبری در هشتمین بند پیام هشت ماده‌ای مبارزه با فساد به آن اشاره کرده بودند: «با این امر مهم وحیاتی نباید به گونه شعاری تبلیغاتی و تظاهر گونه رفتار شود. به جای تبلیغات باید آثار و برکات عمل مشهود گردد»

 

روسای محترم قوا

 

بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور، در راستای مطالبه از مسئولان بار دیگر تاکید می‌نماید که مبارزه با مفاسد اقتصادی تنها از طریق برخورد با عاملان وفاسدان و بدون در نظر گرفتن سلایق جناحی و سیاسی رخ می‌دهد و از همین رو بسیج دانشجویی برای سنجش عزم قوای سه گانه برای مبارزه با مفاسد اقتصادی، پیگیری پرونده فساد بزرگ نفتی (کرسنت) را که هزینه‌های جبران ناپذیری برای ملت ایران به بار آورده و یکی از مصادیق بارز فساد مالی و اداری است را مطالبه می‌نماید و بر این باور است که این پرونده سنگ محکی برای ارزیابی عزم و جدیت مسئولان در جهت مبارزه با مفاسد اقصادی و اداری کشور می‌باشد.