شاهد این موضوع بوده ایم که بحمدلله وضعیت اسف بار کارتن خواب ها، مورد رسیدگی قرار گرفته است/انتقادات عدالتخواهان به دیگر موضوعات شهری به قوت خویش باقی است

به گزارش عدالتخواهی مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز پس از اینکه تصمیمات و اقدامات مثبتی از سوی مسئولین شهری به خصوص شهرداری شیراز جهت رفع معضل کارتن خوابی در شهر صورت گرفت طی نامه ای از مسئولین شهرداری و برخی از اعضای شورای شهر تقدیر کرد و رفع کامل چنین معضلی را خواستار شد .   […]

به گزارش عدالتخواهی مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز پس از اینکه تصمیمات و اقدامات مثبتی از سوی مسئولین شهری به خصوص شهرداری شیراز جهت رفع معضل کارتن خوابی در شهر صورت گرفت طی نامه ای از مسئولین شهرداری و برخی از اعضای شورای شهر تقدیر کرد و رفع کامل چنین معضلی را خواستار شد .

 

متن کامل نامه به شرح زیر است :

مسئولان محترم شهرداری وشورای شهر شیراز

سلام علیکم

نظر به اینکه معضل کارتن خوابی، چند سالیست گریبانگیر پنجمین کلانشهر کشور شده و شانیت سومین حرم اهل بیت بودن شیراز را زیر سوال برده است؛ این مسئله، مدتیست به یکی از دغدغه های تشکل های دانشجویی شیراز تبدیل گشته است.

 

این امر که عده ای شب ها در سرمای زمستان، بدون هیچ سرپناهی در خیابان سکنی گزینند و عده ای دیگر در کاخ ها و خانه های چند صد میلیونی، در آسایش تمام بدون هیچ گونه دغدغه ای زندگی کنند، نه در شان نظام جمهوری اسلامی است و نه مورد قبول جریان حزب الله؛ بر همین اساس مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز به کمک تشکل های دانشجویی و مردمی، بر اساس رسالت انقلابی، اسلامی و انسانی خویش، دو سالی است پیگیر مشکلات و درد های خیابان خواب های جامعه- این زیر چرخ ماندگان روزگار- بوده است.

 

فارغ از آنکه در ابتدای پیگیری های این موضوع، جریان دانشجویی با کم لطفی ها و کم توجهی هایی مواجه شد، اما طی چند بازدید به عمل آمده در ساعات مختلف شبانه روز در محلات پر آسیب شهر خصوصا اطراف شاهچراغ در مدت اخیر، شاهد این موضوع بوده ایم که بحمدلله روال سابق تغییر یافته و وضعیت اسف بار کارتن خواب ها، مورد رسیدگی قرار گرفته است.

 

لذا مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز، بر خود لازم می داند از تمام تلاش ها و پیگیری های شهرداری شیراز و برخی از اعضای شورای شهر در این امر، تقدیر و تشکر نماید و امیدوار است که با رسیدگی شما و همکارانتان در مجموعه شهرداری و شورای شهر، به کلی این معضل اجتماعی – که به هیچ عنوان شایسته سومین حرم اهل بیت نیست – از جامعه اسلامی رخت بر بسته و تمام این افراد، به چرخه زندگی در جامعه بازگردند.

 

ذکر این نکته ضروری است که انتقادهای مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز، به دیگر موضوعات مربوط به شهرداری  و شورای شهر  از جمله مدیریت شهری و توزیع ناعادلانه امکانات در شیراز و برخی مسائل دیگر به قوت خود باقی است و تقدیر و تشکر تشکل مذکور، فقط معطوف به معضل کارتن خوابی در شیراز می باشد.

 

به امید ظهور عدالت گستر گیتی

مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز