بیانیه جنبش عدالتخواه دانشجویی به مناسب 9 دی 88

(نهم دی ۸۸، حادثه کوچکی نیست بلکه آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و باید تلاش شود در سالگرد این حماسه، حرف اصلی ملت ایران، یعنی حرکت در سایه دین و تحقق وعده‌های الهی تبیین شود) رهبر معظم انقلاب   انقلاب اسلامی ایران طی سالیان متمادی […]

(نهم دی ۸۸، حادثه کوچکی نیست بلکه آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و باید تلاش شود در سالگرد این حماسه، حرف اصلی ملت ایران، یعنی حرکت در سایه دین و تحقق وعده‌های الهی تبیین شود)

رهبر معظم انقلاب

 

انقلاب اسلامی ایران طی سالیان متمادی که از آغاز نهضت می گذرد همواره رو به جلو و توفنده حرکت کرده است.

نقطه اتکای این حرکت فهم و بصیرت و همراهی مردم بوده و هست و امتدادی جز با تکیه به این نقطه برای آن متصور نیست.

فتنه ها و امتحانات بزرگی را پشت سرگذاشته است و در هر مرحله باز این مردم بوده اند که در پیوند مستحکمشان با نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولی امر امت اسلامی گره گشا و پیش برنده و سد شکن بوده اند.

حضور تاریخی و سراسری امت در نهم دی ماه سال 88 از برجسته ترین و درخشان ترین پشتوانه های نهضت و از جمله برهان هایی است که بر نوید پیروزی نهایی که امام خامنه ای بر آن تاکید دارند، می توان اقامه نمود.

اما نکته ای که نباید از سوی کارگزاران نظام اسلامی مورد غفلت یا تغافل واقع شود این است که حضور مردم صامت و بی مایه و از سر جهل یا صرفا رفع تکلیف نیست. بلکه زبان گویا و فریاد رسای مطالبه ادامه حرکت انقلاب اسلامی در مسیری است که امام جامعه به وضوح و با تاکیدات و تحذیرات و تذکرات و بعضا تشرها و به روآوردن ها ترسیم کرده اند.

بر کسی پوشیده نیست که نقطه ضعف حرکت جمهوری اسلامی در مسیر شدنش نه امام جامعه است و نه توده های امت بلکه دنیا خواهی ها و ضعف ها و ترس ها و تعارف ها و رودربایستی هایی است که رهزن کارگزاران و نخبگان نظام اسلامی و عامل طمع و فتنه انگیزی و توقع نتیجه گیری داشتن دشمنان طرد شده این انقلاب و این کشور است.

جنبش عدالتخواه دانشجویی ضمن تبریک یوم الله نهم دی ماه به رهبر عزیز انقلاب و مردم مومن وانقلابی، به مسئولان و نخبگان جامعه هشدار می دهد که فرصتی که برای خدمت در اختیار شما قرار گرفته را قدر بدانید و آن را مرتع طمع دشمنان و عامل فتنه و عقده گشایی نا اهلان قرار ندهید.

ملت نشان داده اند که صبرشان اندازه دارد و با هر کسی که شعارهای انقلابی بدهد ولی عامل به آن ها نباشد همراهی نخواهند کرد. لذا اکیدا توصیه می کنیم تعریض اخیر رهبر عزیز انقلاب را جدی بگیرید. آنجا که حضرتشان فرمودند:

نفس اهتمام آقایان به امر مبارزه با فساد را تحسین می‌کنم، لکن این سمینار و امثال آن بناست چه معجزه‌ای بکند؟ مگر وضعیت برای شما مسئولان سه قوه روشن نیست؟ با توجه به شرایط مناسب و امیدبخشی که از لحاظ همدلی و هماهنگی و همفکری بین مسئولان امر وجود دارد، چرا اقدام قاطع و اساسی انجام نمی‌گیرد که نتیجه را همه بطور ملموس مشاهده کنند.

و خلاصه کلام اینکه ملت هم خوبی ها و “اقدامات قاطع” را می بینند و شکرگزارند، چنانکه حرکت رو به جلوی انقلاب را هر بار تایید و پشتیبانی می کنند و هم فتنه انگیزی ها و فسادها را در محاسباتشان در نظر می گیرند و …

بدیهی است جنبش عدالتخواه دانشجویی به عنوان بخشی از جنبش دانشجویی که باید زبان سرخ امت باشد، پیگیر تعین آرمانها و شعارها و مطالبات امت در ساختارها و رفتارهای دولتمردان خواهد بود و حسب مورد ورود مصداقی خواهد داشت.

و السلام علی من اتبع الهدی

به امید ظهور عدالت گستر گیتی