کدیور: کار ویژه جنبش دانشجویی اعتلای جمهوری اسلامی است/تابوهای خود ساخته ی عده ای باید شکسته شود

دبیر مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز  در مصاحبه با سایت عدالتخواهی با اشاره به روند انقلاب اسلامی گفت : پس از آنکه انقلاب اسلامی ایران به ثمر نشست و رژیم منحوس پهلوی ریشه کن شد شاید کسی با خود فکر نمی کرد که هنوز انقلاب دو سال از عمرش نگذشته باید برای حفظ و حراست از […]

دبیر مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز  در مصاحبه با سایت عدالتخواهی با اشاره به روند انقلاب اسلامی گفت : پس از آنکه انقلاب اسلامی ایران به ثمر نشست و رژیم منحوس پهلوی ریشه کن شد شاید کسی با خود فکر نمی کرد که هنوز انقلاب دو سال از عمرش نگذشته باید برای حفظ و حراست از انقلاب اسلامی جنگی هشت ساله را متحمل شود .مردم در این برهه مشتاقانه به جهاد برخواستند و چه جوانانی که در این راه خون ندادند .
کدیور اشاره کرد: پس از جنگ همه فکر کردند که دیگر کار به پایان رسیده است. مردم به خصوص دانشجویان از حفظ انقلاب غافل شدند .شاید فراموش کرده بودیم که ما فقط طاغوت سیاسی را برا ندازی کردیم و هنوز اقتصادمان و فرهنگمان انقلابی –اسلامی نشده بود و متاسفانه اقتصادمان به همان صورت لیبرالی ادامه یافت .
وی در ادامه با اشاره به اصالت جنبش دانشجویی گفت : نباید فراموش کرد که حفظ انقلاب از انقلاب کردن مهم تر و سخت تر است و باید در این راه تلاش کرد و گاهی فریاد کشید . وظیفه حراست از آرمان های انقلاب و امام و مطالبه گری و امر به معروف و نهی از منکر مسئولان وظیفه ما دانشجویان است.تابوهای خود ساخته ی عده ای باید شکسته شود. متاسفانه دانشجویان برای خود تابوهایی ساخته اند که نباید مسئولان و سازمان های دولتی نقد شوند و یا الان در این برهه وقت انتقاد نیست . در حالی که باید این تابو را شکست و این نوع فکری را که داریم بر اندازی کرد .هما نگونه که امام خامنه ای فرمودند لب انتظار من از دانشجویان عدالتخواهی است .
کدیور در ارتباط با نامه دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی به دبیرهای سه اتحادبه دانشجویی افزود : مجمع دانشجویان عدالتخواه ضمن حمایت از نامه دبیر اتحادیه جنبش عدالتخواه اعلام می کند که مسئولان باید خودشان را آماده نقد های دلسوزانه و نهی از منکر از سوی دانشجویان کنند . ما معتقدیم که باید اقتصاد و فرهنگ هنوز بعد از انقلاب ، اسلامی انقلابی نشده است و باید ارث های شوم دوره پهلوی که هنوز بر پیکره اقتصاد می باشد را بر اندازی کرد . باید به فکر براندازی و مبارزه با مفاسد اقتصادی و گلوگاه های فساد باشیم. طبق فرمایشات رهبری به جنبش های دانشجویی هر پدیده ضدعدالتی در واقعیات کشور باید مورد سوال قرار بگیرد .
وی با بیان کرد: امام خمینی در جایی می فرماید :
««اگر ما بخواهیم اسلام را حفظ کنیم و اینطوری که بخواهیم یک نمونه در عالم نشان بدهیم، ایران را بگوییم یک نمونه است، یک الگو هست، با رفتن شاه درست نمی‏شود؛ با رفتن ظالمها درست نمی‏شود. اگر بنا شد که ظالمها رفتند و ما یک دستۀ دیگر جایشان نشستیم، همان کارها را به اندازه‏ای که قدرت داریم بکنیم، ما هم همان هستیم؛ ما هم همان رژیم هستیم؛ ما هم همان ظالم هستیم.
مجرد لفظ فایده ندارد؛ باید محتوا داشته باشد. باید شهربانی حالا وضعش با آن وقت تغییر بکند؛ نه لفظش تغییر بکند و وضعش همان باشد. باید شهرداریها همین طور باشند. ارتشیها همین طور باشند، وزارتخانه‏ها همین طور باشند ادارات همین طور باشند، بازار همین طور باشد، بازار باید بازار اسلامی باشد، نه بازار چپاولگری؛ نه بازار قاچاق؛ بازار اسلامی باشد؛ به حال مردم رسیدگی بکنند.
این مردم دارند از بی‏ بضاعتی چه می‏شوند، آنهایی که فرصت طلبند حالا اجناس را چند مقابل بالا می‏برند! اینها با وضع اسلام موافق نیست؛ مخالف است … امروز نمی‏گویند زید این کار را کرده؛ می‏گویند جمهوری اسلامی این است. منعکس می‏کنند، این جمهوری اسلامی. وظیفه سنگین. مسئولیت سنگین و همه ‏تان مسئول خواهید بود … همه‏‌تان مسئولید، همه‏‌مان مسئولیم…. امروز مسئولیت، بزرگ است برای ما، ما نصف راه هستیم و من خوف این را دارم که قضیۀ ما قضیۀ هیتلر بشود.»
دبیر مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز در پایان گفت : به هر حال دانشجویان و به خصوص جنبش عدالتخواه دانشجویی چیزی جز اعتلای هر چه بیشتر جمهوری اسلامی را در کارویژه خود ندارد. یک دانشجوی متعهد به انقلاب هیچ گاه نخواهد گذاشت که انقلاب اسلامی پس از این همه خون دادن ها و تلاش از مسیر آرمان های خود که مبارزه با استکباردرون و بیرون و ایجاد عدالت اجتماعی است منحرف گردد . زیرا این انقلاب متعلق به امام زمان ارواحنله الفدا است و باید روزی پرچم انقلاب اسلامی را به دست ایشان سپرد .