گویا رئیس دولت به جای آن همه کار بر زمین مانده‌شان عزم جزمی در برخورد با منتقدین دارند/اعلام می‌کنیم که به عنوان یکی از منتقدان توافق‌نامه ژنو و در حمایت از آقای زیباکلام در دادگاه وی شرکت می‌کنیم.

به گزارش عدالتخواهی به نقل از خبرگزاری دانشجو؛ حسین شهبازی در خصوص دادگاه زیباکلام اظهار داشت: مطلع شدیم استاد سعید زیبا کلام فردا باید در دومین دادگاه خود پیرامون نقد توافق ژنو حاضر شود و لازم می‌دانیم تا نکاتی را درباره شاکی و متشاکی مطرح کنیم.   وی افزود: با توجه به اینکه دولت شاکی […]

به گزارش عدالتخواهی به نقل از خبرگزاری دانشجو؛ حسین شهبازی در خصوص دادگاه زیباکلام اظهار داشت: مطلع شدیم استاد سعید زیبا کلام فردا باید در دومین دادگاه خود پیرامون نقد توافق ژنو حاضر شود و لازم می‌دانیم تا نکاتی را درباره شاکی و متشاکی مطرح کنیم.

 

وی افزود: با توجه به اینکه دولت شاکی این پرونده است، به نظر می‌رسد دولت کارهای بسیاری برای انجام دادن دارد، و شعارهای فراوانی داده که تا تحقق فرسنگ‌ها فاصله دارند و اگر روی عمل به وعده‌ها و وظایفش متمرکز شود خیر اسلام و مسلمین همین می‌باشد.

 

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی ابراز داشت: با رجوع به کلام رئیس دولت، گویا به جای آن همه کار بر زمین مانده‌شان عزم جزمی در برخورد با منتقدین دارند.

 

شهبازی تصریح کرد: دولت بنا به جایگاه و وظایف و این همه کاری که از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب باید انجام بدهد، بهتر است راسا به عنوان شاکی ظاهر نشود و وقتش را صرف کارهای مهم‌تر کند.

 

وی بیان داشت: استاد زیباکلام، یک چهره آکادمیک، معتبر و شاخص است که در حوزه مذاکرات هسته‌ای نقدهایی به دولت داشته اما به واقع نمی‌شود این برخورد چکشی با وی را نوعی عصبیت در برخورد با منتقدین توصیف کرد؟

 

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: این وعده را از همین جا به دولت و قوا و ارگان‌ها و سازمان‌های دیگر می‌دهیم که جامعهٔ فهیم و غیرجناحی که در دانشگاه است، اعم از استاد و دانشجو، به واسطهٔ دیده‌هایش ((کلکم راع و کلکم مسئول)) مسئولانه به نقد امور خواهد پرداخت.

 

شهبازی افزود: اعتراض شدید خود را به این برخورد گاز انبری و عصبی دولت اعلام می‌کنم.

 

همچنین علی پهلوان دبیر جامعه اسلامی دانشجویان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه «خبرگزاری دانشجو»، از  حضور اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در دادگاه سعید زیباکلام خبر داد و اظهار داشت: متأسفانه با اینکه رئیس جمهور همواره اعلام می‌کند که باید فضای نقد و انتقاد در دانشگاه‌ها وجود داشته باشد و نباید فضای دانشگاه را امنیتی کنیم، با کسی که در فضای دانشگاهی انتقادی می‌کند، وی را به دادگاه می‌کشانند.

 

وی افزود: این رفتار‌ها با آنچه در شعارهای رئیس جمهور دیده می‌شود و با بحث آزادی بیان متضاد بوده و مسئولان دولت باید به منتقدان اجازه صحبت بدهند.

 

دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خاطرنشان کرد: به دلیل مسائلی که اخیرا در برخورد با منتقدان روبرو بودیم، اعلام می‌کنیم که اعضای اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به عنوان یکی از منتقدان توافق‌نامه ژنو و در حمایت از آقای زیباکلام در دادگاه وی شرکت می‌کنند.