کل اخبار 2735 اخبار امروز : 0
 • افزونه جلالی را نصب کنید.
 • برابر با : Saturday - 16 - October - 2021
 • ساعت :

  دوران تقیه و سانسور امام خمینی(ره) پایان یافته است

  برخی کشورها به دلیل تحت اشغال بودن نظام‌های استکباری از ما کمک‌های جهادی می‌خواهند کشورهایی مانند سوریه، عراق، لبنان، افغانستان و پاکستان. بنابراین ما باید صدهزار نیروی چریک برای اعزام به این کشورهای اسلامی آماده کنیم زیرا دوران تقیه تمام شده است و سخنان امام که صریحا این مسائل را بیان می‌کند نباید دیگر سانسورشده به مردم به افکار عمومی اعلام شود.

  رحیم‌پور ازغدی از تبعیض، فقر و ربا به عنوان مشکلات حاضر در کشور نام برد و گفت: جهان اسلام به انقلاب اسلامی به عنوان الگو نگاه می‌کند لذا باید جامعه خود را به عنوان جامعه‌ای قابل ارائه برای الگو به کشورهای دیگر اصلاح کنیم.

  حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست سه‌هزار نفری مسئولان بسیج دانشجویی با اشاره به سخنانی در خصوص جهان بدون استکبار، اظهار داشت: برخی اعلام می‌کنند شعار جهان منهای اسرائیل افراطی‌گری است و اینکه این شعار جزو شعارهای انقلاب و مبانی انقلاب اسلامی نیست.

  حسن رحیم پور ازغدی

  وی در ادامه عنوان کرد:  این درحالی است که نامه اخیر ایشان به جوانان اروپا و آمریکای شمالی نامه‌ای سراسر صلح و تمدن و گفت‌وگو است و ملت‌ها و نسل‌های جوان غرب و حکومت‌های استکباری را به آموزه‌های انقلاب فرا می‌خواند که با این مسائل بیگانه است.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با طرح این سوال که قرآن شریف برای جهان بدون استکبار چه می‌فرماید و دیدگاه های  امام(ره) به عنوان بنیان‌گذار حرکت جهان بدون استکبار چه بود، گفت: برخی می‌گویند ما قبل از اینکه از نبرد با استکبار سخن بگوییم باید مشکلات خود را حل کنیم. که این مطالب خلاف سنت‌های انقلاب اسلامی است.

  رحیم‌پور همچنین افزود: امروز جهان تغییر کرده است و مانند ۴۰ سال قبل نیست؛ امروز دشمنان اسلام هم می‌گویند کل غرب و خاورمیانه، یمن، سوریه تا شمال آفریقا تحت تأثیر پرچم و ندای انقلاب اسلامی است و این مسئله گفتمان بسیاری از جوانان شده است.

  وی در ادامه تصریح کرد: شعارهایی که ۳۵ سال پیش در انقلاب اسلامی داده می‌شد امروز در کشورهای مختلف جهان حتی آمریکا سرداده می‌شود و پرچم آمریکا و صهیونیسم که برای اولین بار در این کشور آتش کشیده شد در قلب خود آمریکا و داخل خود این کشور به عنوان نماد استکبار به آتش کشیده می‌شود. برخی فکر می‌کردند این کارها نشدنی است اما دیدند که شدنی است.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اتحادیه اروپا، ناتو و همه ارتش هایی که جهان اسلام را غارت کرده‌اند امروز در حال فرار و عقب نشینی هستند و دیدند دیگر نمی‌توانند دنیای اسلام را اشغال کنند.

  رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه برخی می‌گویند سردادن شعارهای انقلابی و استکبارستیزی افراط است و کسانی که شعار استقلال و خودکفایی می‌دهند باید به تدریج سرشان را پایین بگیرند، خاطرنشان کرد: بزرگترین اهانت را همین افراد به جوانان اسلامی می‌کنند.

  وی افزود: چرا برخی فکر می‌کنند با رفاه طلبی و حرکت به این سمت می‌توان به استقلال رسید و چرا نمی‌فهمند این تحریم‌ها گرچه توطئه دشمن است به نفع ما است و به ضرر آنها خواهد بود و مگر ما همیشه می‌توانیم دنباله‌رو و وابسته آنها باشیم.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: با همین شعارها بود که انقلابیون جهان کمر شما را شکستند و ده‌ها مجاهد و چریک برخواست و امروز که خودتان یک مدل تقلبی از اسلام را با رویکرد تروریستی می‌سازید برای جلوگیری از روح جهاد اسلامی است، اگرچه عده‌ای از جوان ناآگاه و نیمه آگاه را با خود همراه کرده‌اید که در این مسیر هم شکست خواهید خورد.

  رحیم پور با اشاره به سخنان اخیر یکی از تئوریسین های انگلیس مبنی براینکه باید جوانان و کودکان خود را برای مقابله با گسترش اسلام و مبارزه با جنبش‌های اسلامی در قالب بازی‌های رایانه‌ای آماده کنیم گفت: اینها نمی‌فهمند بازی غیر از حقیقت است و در صحنه حقیقت تنها فداکاران پیروز خواهند شد.

  وی با بیان اینکه امام (ره) همواره اعلام می‌کرد احکام اسلامی برای اجرای عدالت است و اینکه هدف دین اقامه قسط جهانی است، اظهار کرد: تفاوت اسلام آمریکایی با اسلام ناب محمدی(ص) در همین است و تفاوت شیعه انگلیسی با شیعه علوی در همین است.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه مسئولان ما نباید فراموش کنند که پاسدار خون شهدا باشند، گفت: پشنهاد می‌کنم علاوه بر دفن شهدای گمنام در دانشگاه‌ها در مراکز مختلف کشور مانند دادستانی، مجلس، دولت، شهید گمنام دفن شود تا همه در مسیر اجرای قسط، تعیین قوانین و اجرای احکام بدانند که از خون چه کسانی باید حراست کنند.

  رحیم‌پور ازغدی همچنین بیان کرد: باید بپذیریم با نام خدا انقلاب اسلامی جهان را تغییر داد.لذا شعارهای همه ملتهای مسلمان و اهداف آنها یکی است.

  وی با بیان اینکه باید سازماندهی در تشکیل سپاه اسلام برای خدمت به بشریت داشته باشیم، تاکید کرد: بدون توجه به برخی مسئولانی که در طول ۳۵ سال تنها حرف‌های کلی و بی خاصیت می‌زنند، باید برای حمایت از انقلاب و صدور آن آماده شد.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه افزود: صدها هزار نیروی مردمی از کشور در اقشار مختلف دانشجو، طلبه و فرهنگی از ایران خارج کرد وبه عنوان سپاه اسلام به منظور خدمت به بشریت به همه جهان و قلب اروپا و تا جنوب آفریقا و آسیا حرکت کنند تا منشأ خدمات پزشکی، مهندسی، فرهنگی، اقتصادی و آگاهی به کشورهای جهان و بشریت شوند و به عنوان الگوی اسلامی به کشورهای مختلف عربی و غیرعربی خدمت کنند.

  رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه خدمت به بشریت تکلیف دینی ما است، ادامه داد: برخی کشورها به دلیل تحت اشغال بودن نظام‌های استکباری از ما کمک‌های جهادی می‌خواهند کشورهایی مانند سوریه، عراق، لبنان، افغانستان و پاکستان. بنابراین ما باید صدهزار نیروی چریک برای اعزام به این کشورهای اسلامی آماده کنیم زیرا دوران تقیه تمام شده است و سخنان امام که صریحا این مسائل را بیان می‌کند نباید دیگر سانسورشده به مردم به افکار عمومی اعلام شود.

  وی افزود: برخی مسئولان ما ۲۵ سال است که این سخنان را سانسور می‌کنند حتی زمانی که امام (ره) حکم اعدام سلمان رشدی را صادر کرد امام (ره) می‌گفت می‌ترسم ۱۰ سال دیگر کسانی بیایند و بگویند این حکم ضد اصول دیپلماتیک است که همین هم شد و شاید به ۱۰ سال هم نرسید.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: انقلاب اسلامی ما باید کمک اقتصادی، رسانه‌ای، فرهنگی و نظامی به سرتاسر جهان کند و در کشورهایی که مشکل نظامی ندارند خدمت اقتصادی و عملی کرده و در کشورهایی که مورد ظلم و تجاوز قرار گرفته‌اند کمک نظامی کند تا کنون انقلاب اسلامی ما تنها در مقام مشورت و کمک فکری کمک‌هایی را انجام می‌دهد اما دیگر باید محکم سرمان را بالا بگیریم و با ظلم مبارزه کنیم.

  رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اینکه قرآن می‌فرماید توطئه‌های دشمنان دین خدا تمام نشدنی است، اظهار داشت: این مسئله همواره وجود داشته است و اکنون هم وجود دارد اینکه دشمنان دوستانه جلو می آیند اما هدف آنها خاموش کردن نور الهی است ولی قرآن در ادامه می‌گوید آنها از این کار به نتیجه‌ای نخواهند رسید و در نهایت اسلام پیروز است.

  وی افزود: به نظر می‌رسد ترورهایی که در عراق، سوریه و گاها در اروپا به نام اسلام صورت می‌گیرد یک طرف آنها وابسته به هالیوود و رسانه‌های صهیونیست است و یک طرف آنها عواملی قرار دارند که می‌خواهند دنیا را از اسلام و قرآن بترسانند. اما قرآن می‌گوید آنها با این کار توطئه‌های خود نه تنها موفق نخواهند شد بلکه دین و نور خدا حفظ شده تکثیر و توسعه خواهد یافت.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه آیا مبارزه جهانی با استکبار به مفهوم تروریسم و دعوت به خشونت است، گفت: هرگز چنین چیزی نیست همان امامی که می‌گوید انقلاب اسلامی‌مان را به تمام جهان صادر می‌کنیم از صلح جهانی و انقلاب سخن می‌گوید امام در کتاب آیین انقلاب اسلامی خود می‌گوید «هیچ دینی به مانند اسلام برای بشریت دلسوزو مهربان نیست ما نیز چون خود را وامدار اسلام می‌دانیم دلسوز همه بشریتیم و با هر دولتی که با ما انسانی برخورد کند دوستانه و انسانی برخورد می‌کنیم.»

  رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: امام می‌فرماید: احکام اسلامی تماما علیه طاغوت است و ما می‌خواهیم با همه دنیا رابطه دوستانه داشته باشیم. زیرا به حکم اسلام اجازه نداریم به حریم ملت‌های تجاوز کنیم.

  وی بیان کرد: امام معتقد است همه کشورهای اسلامی برادر و دوست یکدیگرند و طرح اتحاد جماهیر اسلامی را مطرح کرد و اینکه این اتحادیه تشکیل شود تا همه کشورهای مسلمان با عقاید مختلف به دنبال خدمت به بشریت باشند. حتی در جنگ تحمیلی ایران و عراق بارها اعلام کرد ما بنا نداریم یک وجب به خاک عراق حمله کنیم.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: امام در پاسخ به کسانی که در پاریس از او سوال می‌کردند رابطه شما با آمریکا چگونه خواهد بود می‌گفت باید ببینیم آمریکا چه نقشی می‌خواهد در صحنه ایفا کند.

  رحیم‌پور ازغدی افزود: اگر آمریکا اصلاح شود و به دولت و ملت‌های مسلمان احترام بگذارد، ظلم نکند؛ زیرا سیاست ما این است که نه ظلم می‌کنیم و نه ظلم می‌پذیریم اما آیا آمریکا دست از رفتارهای خود برمی‌دارد؟.

  وی با اشاره به اینکه امام (ره) همواره در کنار صلح طلبی از جهان منهای استکبار سخن می‌گفت، ادامه داد: صدور انقلاب یعنی اینکه ملت‌های مسلمان هرجا کمک می‌خواهند انقلاب اسلامی ایران به آنها کمک کند چون انقلاب ما به دنبال این است که بانک توحید را در همه جهان برپا کند و تا زمانی که مبارزه هست ما هستیم.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه عده‌ای می‌گفتند انقلاب اسلامی برای داخل کشور است و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل در شعارهای قبل از انقلاب نبوده است اظهار کرد: این حرف‌ها دروغ است این شعارها جزو اصلی ترین شعارهای انقلاب اسلامی بود و امام قبل از تبعید می‌گفت اسرائیل باید از بین برود.

  رحیم پور گفت: امام می‌فرمود مسئولان ما باید بدانند انقلاب محدود به ایران نیست انقلاب اسلامی ایران نقطه شروع انقلاب جهان اسلام به پرچم‌داری صاحب امر (عج) است.

  وی افزود: امام می‌فرمود اگر مسئولان ما زمانی به شما گفتند ما مشکلات اقتصادی و سیاسی داریم نمی‌توانیم به فکر صدور انقلاب باشیم؛ همچنین امام می‌فرماید مسائل اقتصادی و مالی اگر لحظه‌ای مسئولان ما را از این وظیفه منحرف کند خطای بزرگ و خیانتی سهمگین در انتظار ما و منافع ملی ما خواهد بود.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه چرا امروز کشورهای استکباری تا پنج نفر کشته می‌شوند شروع به اهانت به مسلمانان می‌کنند، عنون کرد: جنگ را به داخل کشورهای اسلامی می‌شکند هرجایی که استکبار در کشورهای اسلامی نابود شده است جنگ را به درون نیروهای اسلامی و یا نیروهای داخلی همین کشورها می‌کشانند احتمال می‌دهیم در یمن هم همان کارهایی کنند که با عراق و سوریه کنند لذا آنها از اسلام و از برگزاری انتخابات آزادانه در کشورهای اسلامی واهمه دارند.

  رحیم‌پور ازغدی تاکید کرد: تشکیل جهان اسلام اولویت انقلاب اسلامی است اینکه تحریم‌ها را تحمل کنیم تا جهان اسلامی شکل گیرد آیا پس از چندین مذاکره آنها تحریم‌هایشان را کم کرده‌اند. با همه قدم‌هایی که برداشته شد دشمن روی حرفش ایستاده است.

  وی ادامه داد: همین هفته گذشته مجددا توهین و تهدید کردن دو گفتند ما همه تحریم‌ها را برنمی‌داریم مگر اینکه همه چیز را تعلیق کنیم. بنده نمی‌خواهم نمایندگان کشورمان را متهم کنم زیرا آنها در مذاکرات دنبال منافع ما هستند اما دشمنی که ما در مقابل داریم اینگونه است.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: امام همواره به مردم توصیه می‌کرد در مقابل مشکلات بایستید تا مسئولان کشور به وظیفه اصلی‌شان که صدور انقلاب است بپردازند.

  رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اینکه امام در سال‎های آخر عمر خویش نیز همچنان بر این وظیفه مسئولان و گسترش و صدور انقلاب اسلامی تأکید می‌کرد گفت: امام در اواخر عمر خود نیز می‌گفت گسترش نفوذ اسلام در جهان وظیفه ما است و ما به دنبال کم کردن نفوذ مستکبران در جهان هستیم. اگر نوکران آمریکا نام این سیاست ما را امپراطوری مستضعفین می‌دانند باکی نداریم، امپراطوری مستضعفین حداقل دیکتاتور نیست.

  وی با اشاره به اینکه امام با صراحت می‌گفت به دنبال خشکاندن ریشه‌های صهیونیست در سراسر جهان هستیم افزود: امام همواره می‌گفت ما دشمن نظام‌هایی هستیم که برسه پایه صهیونیسم، سرمایه‌داری و کمونیستی قرار دارد و همه آنها را نابود خواهیم کرد.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: امام همواره می‌گفت ما موعظه‌های خود را در ابتدا به نرمی می‌گوییم اما اگر قرار باشد پا به مبارزه گذاریم مبارزه قهرامیز نیز انجام خواهیم داد.

  رحیم‌پور ازغدی به رویکرد غرب نسبت به دموکراسی و انتخابات آزادانه کشورهای مسلمان اشاره کرد و افزود: آنها هرگز به دنبال دموکراسی نیستند بلکه می‌خواهند شاهان دیکتاتوری صوری را حفظ کنند پادشاهانی مانند عربستان و مصر را داشته باشند و حاضر نیستند انتخابات واقعی و آزاد در کشورهای اسلامی برگزار شود چرا نتیجه آن را می‌دانند و در صورتی که نظری مخالف آنها از انتخابات خارج شود جنگ داخلی راه می‌اندازند.

  وی با بیان اینکه جوانان اسلام در آینده ظهور خواهند یافت و مسئله جهان بودن استکبار را مطرح خواهند کرد، اظهار داشت: حتی کسانی که فریب غرب را خورده و در قالب گروه‌های داعش و تکفیری فعالیت می‌کنند و به آنها ملحق شده‌اند به واسطه بیداری اسلامی بیدار شدند اما فریب خوردند و به جای اینکه عملیات استشهادی علیه آمریکا و اسرائیل انجام دهند در کشورهای اسلامی و در کشورهای خط مقدم با صهیونیسم چگونه سربریدن و چگونه سوزاندن را نشان می‌دهند تا به دنیا بگویند بین جهان غرب و جهان اسلام را یکی را انتخاب کنید زیرا نمی‌خواهند افکار عمومی با راه سومی که همان اسلام عقلانیت است آشنا شوند.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به سخن امام در پاسخ برخی منتقدان که می‌گفتند؛ نمی‌ترسید در مسیر مبارزه با استکبار تنها بمانید، اشاره کرد و افزود: امام به آنها می‌فرمود من خون ناقابل خود را برای ادای واجب و دفاع از حق آماده‌کرده‌ام و در انتظار فیض عظیم شهادت هستم و بسجیان جهان اسلام در این مسیر خواب را از شما خواهند گرفت.

  رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه امام به برخی که می‌گفتند اگر شما از شعارهای انقلابی خود کوتاه بیایید و با مستکبران مبارزه نکنید آنها تا شما را حقیر و ذلیل نکنند دست از شما برنخواهند داشت، گفت: حتی اگر بگوییم غلط کردیم شما را به عنوان یک نمونه و عبرت تاریخ همواره مورد تحقیر قرار خواهند داد.

  وی با اشاره به اینکه صدور انقلاب اسلامی دو معنا دارد، اظهار کرد: امام (ره) معتقد بود صدور انقلاب اسلامی شکاف بین دولت‌ها و ملت‌ها را برداشته و باعث می‌شود دولت‌های اسلامی با ملتها همراه شوند و دیگر اینکه تمام ملت ‌های تحت سلطه را از زیر بار فقر و مظلومیت نجات خواهد داد.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: امروز شعارها و حرف‌های ۳۵ سال پیش ایران در کشورهای اسلامی در حال وقوع است هرچند برخی می‌خواهند آنها را منحرف کنند و تفاوت‌های مذهبی و جنگ‌های مذهبی را در این کشورها ایجاد کنند. این اتفاقات نباید به اختلاف مذهبی منجر شود و ما نیز باید مشکلاتی را که در داخل داریم اصلاح کنیم.

  رحیم‌پور ازغدی از تبعیض، فقر و ربا به عنوان مشکلات حاضر در کشور نام برد و گفت: جهان اسلام به انقلاب اسلامی به عنوان الگو نگاه می‌کند لذا باید جامعه خود را به عنوان جامعه‌ای قابل ارائه برای الگو به کشورهای دیگر اصلاح کنیم.

  وی در پایان به نقش دانشجویان در این مسیر اشاره و خاطرنشان کرد: دانشجویان باید با جنبش‌های دانشجویی جهان بخصوص کشورهای مسلمان ارتباط برقرار کنند و از طریق ارتباطات علمی، فرهنگی، اقتصادی و حتی رسانه‌ای به صدور انقلاب بپردازند. جهاد سازندگی را باید در حد جهانی مطرح کنیم و به کمک همه کشورهای جهان و کشورهای فقیر برویم.

  ارسال دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  برو بالا