باغ 5 هکتاری آستان قدس هم تخریب می شود؟ + تصاویر

این سوال از مسوولان آستان قدس رضوی و شهرداری تهران جای طرح دارد که علیرغم تاکیدات رهبر انقلاب در خصوص حفظ باغات و محیط زیست به ویژه در کلانشهری مانند تهران و همچنین معضلات ترافیکی شهرک غرب با وجود پاساژهای متعدد، حتی امکانسجی تبدیل این باغ 5 هکتاری به محتمع تجاری نیز محلی از اعراب دارد؟

به گزارس عدالتخواهی به نقل از مسیر آنلاین روستای خوردین یکی از روستاهای نزدیک به تهران قدیم بوده‌است که محله شهرک غرب روی این روستای قدیمی بنا شده‌است ازآن روستای خوش آب و هوا تنها یک اسم بر روی یکی از بلوارهای شهرک قدس (غرب) مانده و دیگری «باغ خوردین» و قنات خوردین است که در حقیقت میراث تاریخی شهرک قدس(غرب) هستند که امروز حصار کشی شده و ورود عموم در آن ممنوع است.

به گزارش خبرنگار مدیریت شهری مسیرآنلاین قسمتی از باغ مزبور دست واحد عمران شهرک غرب است و قسمت اعظم آن به مساحت 5 هکتار در سال ۱۳۷۸ به آستان قدس رضوی واگذار شده است.

این باغ بزرگترین باغ باقیمانده در شهرک غرب است که با مساحت 5 هکتار، مطالعات اولیه آن از چند سال گذشته با استناد به مصوبه غیرقانونی «برج باغ» شروع شده تا تبدیل به یکی بزرگترین مجتمع های تجاری شهرک غرب  (دوبرج بالای 50 طبقه) شود.

در آستانه روز درختکاری این سوال از مسوولان آستان قدس رضوی و شهرداری تهران جای طرح دارد که علیرغم تاکیدات رهبر انقلاب در خصوص حفظ باغات و محیط زیست به ویژه در کلانشهری مانند تهران و همچنین معضلات ترافیکی شهرک غرب با وجود پاساژهای متعدد، حتی امکانسجی تبدیل این باغ 5 هکتاری به مجتمع تجاری نیز محلی از اعراب دارد؟

بررسی های مسیرآنلاین در خصوص میزان پیشرفت اخذ مجوزهای لازم از شهرداری، کمیسیون ماده5 و شورای عالی شهرسازی و معماری توسط آستان قدس رضوی ادامه دارد که در اولین فرصت به اطلاع بینندگان سایت خواهد رسید.