رفتن به بالا

ساخت مصلی توسط شهرداری از اساس تکذیب می شود

به گزارش عدالتخواهی یکی از مسولان وزارت راه و شهرسازی در گفتگویی کوتاه با خبرنگار مسیرآنلاین گفت: این مساله از اساس تکذیب می شود و وزارت راه و شهرسازی همچنان متولی ساخت و اتمام مصلای تهران است.
وی که از اعلام این مساله توسط شهردار تهران متعجب شده بود با اعلام اینکه شهرداری در تامین مالی پروژه های اصلی خود گرفتار است و چگونه می تواند 2000 میلیارد تومان هزینه نهایی اتمام مصلا را تامین کند، گفت: اتمام قسمت اصلی مصلی که هم اکنون نماز جمعه در آن برگزار می شود، حدود 500 میلیارد تومان هزینه دارد.
به گزارش خبرنگار مدیریت شهری مسیرآنلاین محمدباقر قالیباف شهردار تهران دیروز در صفحه اش در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت که اتمام پروژه مصلای تهران به شهرداری تهران واگذار شده است.

قالیباف در اینستاگرامش نوشت:
“در پی دستور و رهنمودهای مقام معظم رهبری شهرداری تهران پروژه مصلی را به اتمام خواهد رساند.

مصلی تهران یکی از پروژه‌های نیمه تمام شهر تهران است که قریب به ۳۰سال است که زمین مانده است. بر این اساس با رهنمود‌ها و دستورات مقام معظم رهبری و بر اساس کاری که در برنامه سال ۹۴ پیش بینی شد، در شهرداری تهران درگیر مصلی تهران نیز خواهیم شد”
با توجه به اینکه محل درآمدهای شهرداری همچنان محل اشکال بوده و حدود 10 هزار میلیارد تومان آن از محل درآمدهای شبهه ناک قانونی و به صورت غیرنقدی است  جای این سوال باقیست چگونه می تواند هزینه های سنگین مصلا را تامین کند؟
گفتنی است بر اساس اظهارات شهردار تهران کل درآمدهای پایدار و بدون اشکال قانونی شهرداری حدود 5000 میلیارد تومان است و با توجه به هزینه های مدیریت شهری تهران کل درآمدهای قانونی و پایدار شهرداری صرف هزینه های آن می شود.

هرچند ساخت مصلا توسط شهرداری تکذیب شده اما جای این ابهام باقیست که آیا شهرداری درصدد بود با 10هزار میلیارد تومان درآمدهای غیرنقدی که به احتمال زیاد عمدتاً از محل عوارض پروانه برجهای بلندمرتبه و فروش تراکم بدست می آید، مصلا را تکمیل کند و مردم نمازجمعه، نماز عیدفطر و …  را در این محل بجای آورند؟

خردادماه 93 نیز خبرگزاری پارس (خبرگزاری نزدیک به شهرداری تهران) نوشته بود محمدباقرقاليباف اعلام كرده، حاضر است بدون كمك هاي دولتي، مصلي تهران را در مدت كوتاهي به پايان برساند.

شنیده ها حاکیست رییس شورای سیاستگذاری ساخت مصلا نیز از تحویل ساخت مصلی به شهرداری اظهار بی اطلاعی و آنرا تکذیب کرده است.

تکذیبیه روابط عمومی مصلای امام خمینی (ره)

بعد از انتشار این خبر، مصلای امام خمینی (ره) طی این اطلاعیه ( الف.م 94/1146)، صحبت‌های شهردار محترم تهران جناب آقای دکتر قالیباف را خلاف اخلاق حرفه‌ای دانسته و هر گونه توافق با شهرداری تهران جهت تکمیل پروژه مصلی را تکذیب می‌نماید.

کندی عملیات عمرانی بخشی از پروژه مصلی، علاوه بر عدم تخصیص به موقع اعتبارات، عدم همکاری برخی از سازمان های مرتبط از جمله شهرداری تهران می‌باشد.

لازم به ذکر است طی توافق صورت گرفته، شهرداری تهران وظایفی را در رابطه با انجام زیرساخت‌ها و مسائل جانبی جهت تسریع در روند عملیات ساخت مصلی به عهده داشته که تاکنون اقدام شایسته‌ای از سوی شهرداری صورت نپذیرفته است و امید است شهردار محترم با توجه به قبول تعهدات، در اسرع وقت به وظایف پیش‌رو به طور جدی وارد شده و اقدام نماید.

در پایان یادآور می‌شود مصلای امام خمینی (ره) همزمان طی عملیات ساخت، با برگزاری مراسم‌های متعدد عبادی، فرهنگی، علمی و … از بخش‌های تکمیل شده بهره‌برداری لازم را نموده و در طول سال میزبان میلیون‌ها نفر از امت حزب‌الله در این مجموعه می‌باشد.

روابط عمومی مصلای امام خمینی (ره)