رفتن به بالا
 • جمعه - 9 خرداد 1394 - 08:11
 • کد خبر : ۱۴۶۲۰
 • مشاهده :  1144 بازدید
 • چاپ خبر : این حرمِ ۵ ستاره! متعلق به کیست؟!

این حرمِ ۵ ستاره! متعلق به کیست؟!

حضرت روح الله را پیش از آن که به شناسنامه ی سازمان ثبت و احوال شان بشناسیم ، به روش و منش گرامی شان شناخته ایم و نسبت و قرابت هر کس با آن بزرگوار را به معیار افکارحضرتش (ره) سنجیده ایم.چه فراوانند، آزادگان و عدالتخواهانی که در گوشه گوشه جهان با ملیت های گوناگون با اقتدا به خمینی کبیر ، علم مبارزه را به دوش گرفته اند که فرمود :((من دست و بازوی همه عزیزانی که در سراسر جهان کوله بار مبارزه را بر دوش گرفته اند ، و عزم جهاد در راه خدا و اعتلای عزت مسلمین را نموده اند ، میبوسم… )) که همین ها فرزندان ِ رشید تفکر امام مستضعفان هستند و نیز هستند کسانی که در مرزهای همین کشورند و به استناد عملکردشان، نسبتی با امام ( ره ) ندارند.

به گزارش عدالتخواهی؛

 

امام روح الله: « با حفظ جهات شرعی در مورد زمین مذکور با پیشنهاد حجت‌الاسلام، آقایان خامنه‌ای و هاشمی، موافقت می‌شود. ان شاء الله در کنار ساختن مصلای تهران، در ساختن‌ بینش کفرستیزی مسلمانان موفق باشید. ضمناً سادگی مصلا باید یادآور سادگی محل عبادت مسلمانان صدر اسلام باشد. و شدیداً از زرق و برق ساختمان‌های مساجد اسلام امریکایی جلوگیری شود.»   ( ۲۳/۸/۱۳۶۷ )

تولیت حرم امام روح الله؛ حجت الاسلام  و المسلمین سید حسن خمینی
سلام علیکم؛

حضرت روح الله را پیش از آن که به شناسنامه ی سازمان  ثبت و احوال شان بشناسیم ، به روش و منش گرامی شان شناخته ایم و نسبت و قرابت هر کس با آن بزرگوار را به معیار افکارحضرتش (ره) سنجیده ایم.

چه فراوانند، آزادگان و عدالتخواهانی که در گوشه گوشه جهان با ملیت های گوناگون با اقتدا به خمینی کبیر ، علم مبارزه را به دوش گرفته اند که فرمود :((من دست و بازوی همه عزیزانی که در سراسر جهان کوله بار مبارزه را بر دوش گرفته اند ، و عزم جهاد در راه خدا و اعتلای عزت مسلمین را نموده اند ، میبوسم… )) که همین ها فرزندان ِ رشید تفکر امام مستضعفان هستند و نیز هستند کسانی که در مرزهای همین کشورند  و به استناد عملکردشان، نسبتی با امام ( ره ) ندارند.

حاج آقا؛

اخیرا تصاویری از حرم امام (ره)  منتشر شد که سخت متعجب و بعد متاسفمان کرد .این عکس ها _ به عنوان آینه عملکرد جنابتان _ چه سنخیتی با امام کپر نشین ها و پابرهنگان دارد؟!
تصاویر منتشر شده را در کنار تصاویر حسینیه جماران گذاشتیم و از دریچه ی قیاس نگریستیم ، اما هیچ نسبتی نیافتیم و از همین مدخل سوالی ذهنمان را درگیر ساخت که: « این حرمِ تولیت است یا شما تولیتِ حرم هستید؟! »
این حرم را برای چه کسی ساخته اید؟ برای مسئولینی که با الگانس بیایند تجدید بیعت کنند و عکس انتخاباتی بگیرند و بروند؟! یا برای امام ِ ۱۵ خرداد که میفرماید : «بررسی کنید اشخاصی که در ۱۵ خرداد جان دادند، سنگ قبرهای آن‌ها را ببینید، کی بودند این‌ها؟ اگر یک سنگ قبر از این قشرهای دیگر غیر اسلامی پیدا کردید، آن‌ها هم شرکت داشته‌اند، اگر در قشرهای اسلامی یک سنگ قبر از آن درجه‌های بالا پیدا کردید، آن‌ها هم شرکت داشته‌اند، ولی پیدا نمی‌کنید. هرچه هست از این قشر پایین است، این قشر کشاورز است، این قشر کارگر است، این تاجر مسلم است، این کاسب مسلم است، این روحانی متعهد است، هرچه هست از این قشر است، پس ۱۵ خرداد را به تبع اسلام این‌ها به وجود آوردند و به تبع اسلام این‌ها حفظ کردند و به تبع اسلام این‌ها نگهداری می‌کنند. »صحیفه‌ی نور، ج ۷ ، ص ۵۴، ،۱۵/۳/۱۳۵۸

این حرم ِ ۵ ستاره ! متعلق به امامی است که در گرمای نجف حاضر نبود به اندازه ی یک کولر سطح زندگیش از مردم عادی بالاتر برود؟! نکند گمان کرده اید از این طریق _العیاذ بالله_ به امام(ره) شأن و منزلت عطا میفرمایید؟! شرف المکان بالمکین…. اگر به این برج و باروها بود که پابرهنگان خمینی می بایست فوج فوج به بیل گیتس و لری الیسون ایمان می آوردند!
فکر نمی کنید آنان که از اقصی نقاط جهان به شوق زیارت قبر امام روح الله تشریف می آورند، با دیدن  حرمی که این بلای ِ پر زرق و برق! را سرش آورده اید گمان می کنند که راه را اشتباه آمده اند؟!

متاسفانه این عمل شما، شاهدی است بر این مدعا که هنوز برخی مسئولین در جمهوری اسلامی صرفاً نگاه شعاری به آرمان های امام روح الله دارند و گویی قرار نیست منویات ایشان هیچگونه بازتابی در رفتار و عملکرد آنان داشته باشد.

ظاهرا حضرتعالی علاقه وافری به نمادینه کردن امام به جای نهادینه کردن افکار امام دارید؛ معمولا کسانی سراغ اینگونه اعمال- یعنی نماد و مجسمه ساختن – می روند که بیشتر از سیرت به صورت تمایل داشته و بیشتر از هسته به پوسته گرایش دارند؛ تمرکز بر ظاهر بدون محتوا، خطر استحاله را بدنبال دارد و این موضوع است که موجب نگرانی ما شده است؛ خطر وارونه جلوه دادن افکار امام آن هم از جانب خاندان امام… پناه بر خدا
به نظر میرسد، میان ِ شما و امام( ره) به اندازه همین حرم مجللی که ساختید فاصله هست…
به واقع اینگونه اعمال چه لزومی دارد؟ چه تناسبی بین این خرج های شبهه دار با نظام فکری امام خمینی(ره) وجود دارد؟  آیا این عمل جنابعالی مصداق « حیف بیت المال» نیست؟ مگر رهبری بارها و بارها نسبت به خرج بیت المال در مسائل غیر ضروری و صرفا تشریفاتی تذکر و انذار نداده اند؟

و در آخر با جملاتی از امام پابرهنگان ، این نامه را به پایان می رسانیم: « خوف این‌که ما اگر ساده رفتار کنیم، آنـهـا بـا آن سـفارتخانه‌های آنها، با آن وضعی که دارند، ما در نظر آنـهـا تـحقیر می‌شویم، این خوف را در خودتان راه ندهید… شما گمان نـکنید که اگر چنانچه‌ به‌طور ساده عمل بکنید و سفارتخانه شما یک جای سـاده‌ای بـاشـد، یک مرکزی باشد که از آن‌جا علم و دانش و اخلاق صادر شـود، شما تحقیر خواهید شد، خیر. این حرف، حرف غرب زده‌هاست که خیال می‌کنند ما اگر مثل غرب نباشیم ما تحقیر می‌شویم… عظمت انسان، به لـباس و کلاه و اتومبیل و پارک و امثال آن نیست. انسان یک حقیقتی است کـه اگـر آن حقیقت بروز کند، شرافتمند است، عظمت دارد. » حضرت روح الله در جمع سفرا و کارداران دولت جمهوری اسلامی(جلد ۱۳ صحیفه نور صفحه ۴۸۷)

به امید ظهور عدالت گستر گیتی

جنبش عدالتخواه دانشجویی

لینک کوتاه:    
https://edalatkhahi.ir/?p=14620

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


4 دیدگاه برای “این حرمِ ۵ ستاره! متعلق به کیست؟!”

 • من از بچپیام یادمه همیشه داشتند حررم امام رو می ساختند
  آخه چرا
  امام نیاز به برج و بارو نداره
  ارمان ها و اهداف امام رو حفظ کنید آقا سید حسن

 • باسلام و احترام
  نامه فوق و نکاتی که در آن آمده است، نکات درستی است و طرح این گونه مباحث باعث خرسندی است. اما این سخنان از زبان عده ای، کلمه حق یراد به الباطل است. چرا که بیش از آنکه ناظر به تفکر اسلام سرمایه داری در کل نظام جمهوری اسلامی باشد، ناظر به تخریب شخصی متعلق به جناح مقابل ـ یعنی سید حسن خمینی ـ است. یعنی هدفی سیاسی دارد. چگونه است که همین دوستان نسبت به مصلای تهران که امام صریحا درباره آن گفته بودند یادآور مساجد صدر اسلام باشد سال هاست سکوت پیشه کرده اند؟ پاسخ روشن است. علت آن است که مصلای اشرافی تهران در دوران زعامت کسی ساخته شده است که دوستان حق کوچکترین پرسشی از عملکرد ایشان در دوران زعامت شان را به خود نمی دهند. این گونه می شود که معیارها دوگانه می شود و فریاد وا اماما و وا اسلاما، ابزار بهره برداری های سیاسی میگردد. اسلام سرمایه داری، اسلام سرمایه داری است؛ چه باعث و بانی اش سید حسن خمینی باشد چه هر کس دیگر.

 • حرمی که ۲۶ سال ساخته نشد،چطور شده که ۶ ماهه ساخته شد؟
  من اوایل زمستان،همون ضریح مشبک ساده امام رو زیارت کردم…الان میترسم برم حرم امام….
  اون ضریح جدید رو برای چه کسی مزین میکنید؟
  اون سنگ قبر پاسارگاد نما بر روی سینه اماممان سنگینی میکند حاج حسن آقا…

 • سلام برادرا
  عرض خدا قوت
  خواستم خلاصه بگم کاش بجای توبیخ سید حسن که اصلا کار درستی هست همش همون حرفهای امام علیه اسلام امریکایی و در دفاع از اسلام ناب مستضعفین را می اوردید پاراگراف به پاراگراف.
  این که گفتید مثلا از هسته به پوسته و اینا حرفهای خوبی است و حق هم هست اما از جهت سیاسی در این وادی پیچیده ای که این جماعت علیه حزب الله و رهبری راه انداختند و دوست دارند شرایط از این که هست اشفته تر و پییچیده تر هم بشودتا به مو قع برداشت خودشان را بکنند این ملاحظات سیاسی را رعایت میکردیدپ
  در این صورت مردم کاملا با شما همراه و هم صدا میشدندو انگ سیاسی بازی و همراهی شما بامنویات جناح های سیاسی به شما نمی خورد
  به نظرم هیچ ضرورتی نداشت که به این پسر ناخلف بتازید ارزشش را نداشت خودتان را با اصل استکبار و سرمایه داری و دنیا پرستی طرف کنید نه با این نوچه هایی که اتفاقا بدشان نمی اید به این چیزهایی که شما ذمشان کردید در بخشی ازبدنه اجتماعی مدح شوند
  التماس دعای خیر
  عند الله ماجور باشید و اجر زحماتتان را از ابی عبدالله بگیرید یا علی