مرگ براثر عقرب‌زدگی در قرن۲۱ تاسف‌بار است

مسئله احداث بیمارستان قلعه گنج از دیرباز کاملا احساس می شد و در دولت نهم استارت احداث آن زده شد ولی حدود ۸ سال ساخت آن طول کشیده و بسار کسانی هستند که به دلیل تکمیل نبودن این مرکز درمانی فوت کرده یا زنانی که جنینشان سقط شده است

به گزارش عدالتخواهی به نقل از سلام سبزواران، مولوی یونس چاهانی امام جمعه اهل تسنن دهستان رمشک شهرستان قلعه گنج با اشاره به چندمین مورد عقرب گزیدگی و فوت دختر بچه ای دیگر در این منطقه بیان داشت:دهستان رمشک با بافت جمعیتی شیعه و سنی در آخرین نقطه استان کرمان قرار دارد و مشکلات عدیده بهداشتی، رفاهی، ورزشی و … سبب عواقب بعدی ان من جمله وجود فقر ، بیکاری جوانان و در نتیجه دلسردی آنان شود.

 

وی افزود: مسئله احداث بیمارستان قلعه گنج از دیرباز کاملا احساس می شد و در دولت نهم استارت احداث آن زده شد ولی حدود ۸ سال ساخت آن طول کشیده و بسار کسانی هستند که به دلیل تکمیل نبودن این مرکز درمانی فوت کرده یا زنانی که جنینشان سقط شده است.

 

 

چاهانی با اشاره به نبود پل ارتباطی بر روی رودخانه رمشک بیان داشت:ضرورت احداث پل بر روی این رودخانه احساس می شود ولی متاسفانه مسئولان در خصوص رفع این معظل کاری از پیش نبرده اند و بیماران دهستان بزرگ رمشک مجبورند برای مداوا مسیر بسیار طولانی تا بیمارستان شهرستان کهنوج را طی نمایند که بعضا در این مسیر طعمه مرگ می شوند و آخرین مورد آن مربوط می شود به دختر بچه ۵ ساله ای که بر اثر نیش عقرب و نبود امکانات درمانی مظلومانه پر کشید.

 

وی ضمن ابراز تسلیت به خانواده این دختر ۵ ساله گفت: جای تاسف است در قرن ۲۱ کسی بر اثر نیش عقرب که درمان آن پادزهری ناچیز است جان خود را از دست بدهد.

امام جمعه اهل تسنن رمشک تصریح کرد: همانطور که رهبر انقلاب می فرمایند امروزه بزرگترین جهاد مسئولین خدمت رسانی به مردم است و این جا جایی است که دیگر شعار فایده ندارد و بایستی در عمل خدمت خود به مردم را ثابت کنیم چون این میز مسئولیت به هیچ کس وفا نمی کند و روزی باید از آن خداحافظی کرد و چیزی که می ماند همین خدمت صادقانه به مردم محروم است.

 

چاهانی خاطر نشان کرد:با توجه به جمعیت زیاد قلعه گنج از مسئولین به خصوص رئیس جمهور ، شخص وزیر بهداشت،استاندار ، نماینده مردم ، فرماندار و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی جنوب کرمان استدعا داریم هر چه سریعتر این بیمارستان که نیازهای ضروری شهرستان است را راه اندازی نمایند.

وی افزود: دهستان رمشک نیز فاصله بسیار زیادی با قلعه گنج دارد و جمعیت زیادی را در خود جای داده که باید ساخت بیمارستان یا مرکز درمانی مجهز به همراه پزشک متخصص برای آن در نظر گرفته شود تا در دولتی که با شعار تدبیر و خدمت رسانی به مردم بر سر کار آمد خدای ناکرده دلسردی مردم بوجود نیاید.

 

مولوی چاهانی ضمن تشکر از خدمتگزاران واقعی مردم گفت: از مسئولین عاجزانه تقاضا داریم برای مردم کاری کنند که برای مشکلات کوچک به مناطق دور دست نروند .

وی گفت:دهستان  رمشک از مشکلات عدیده ای از جمله نبود پل ارتباطی ، نبود مراکز ورزشی تفریحی ، نبود پل ارتباطی بر روی رودخانه رمشک ، قطع بودن شبکه های دیجیتال ، نبود آب آشامیدنی بهداشتی و…رنج می برد که به نمونه بارز آن می توان به روستای سورگا اشاره کرد که با جمعیتی بیش از ۵۰۰ نفر از منبع آب بهداشتی بی بهره هستند.

 

این عالم دینیگفت:از قدیم الایام در این منطقه که بافت جمعیتی سنی و شیعه دارد همه به خوبی و با وحدت در کنار هم زندگی می کنند که الحق از نمونه های موفق کشوری در ایجاد وحدت به شمار می رود که وظیفه مسئولین برای این مردم الگو ، خدمت رسانی صادقانه است.

چاهانی در پایان با اشاره به بیانات امام خامنه ای در جمع زائران حرم امام در روز ۱۴ خرداد گفت:همانطور که امام خامنه ای در روز ۱۴ خرداد فرمودند ، هر کس باعث تفرقه شود برادر شیطان و بزرگترین هدف آمریکا و ایادی استکبار نیز ایجاد تفرقه است.