آیا لاریجانی همچنان پشتیبان قائم مقام سابق خود، خواهد ماند؟

البته باید منتظر این بمانیم که آیا علی لاریجانی بالاخره دست از حمایت از قائم مقام سابق خود در صدا و سیما(آخوندی) بر خواهد داشت و اجازه وصول استیضاح عباس آخوندی را خواهد داد؟

به گزارش عدالتخواهی به نقل از خبرگزاری فارس، طرح استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با 30 امضا نمایندگان تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد.

حسن کامران نماینده مردم اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی فارس، اعلام کرد که این طرح به امضای 30 تن از نمایندگان رسیده و امروز تقدیم هیأت رئیسه مجلس شده است.

متن کامل این طرح به شرح ذیل است:

هیأت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

برابر ماده 222 آیین‌نامه مجلس شورای اسلامی تقاضای استیضاح وزیر محترم راه و شهرسازی را داریم.

موارد استیضاح:

1- نبود برنامه در حمل و نقل ریلی

2- عدم انجام تعهدات در حوزه راه روستایی

3- عدم پیگیری و حل مشکلات مسکن مهر

4- عدم ساماندهی بازار مسکن

5- عدم  حمایت از مسکن محرومان

6- عدم اجرای احکام برنامه پنجم

7- عزل و نصب‌های بدون دلیل و حذف نیروهای مؤمن

8- عدم اجرای قوانین ایثارگران

9- عدم اجرای برخی برنامه‌های پیشنهادی زمان رأی اعتماد از قبیل حوزه عمومی وزارتخانه، حمل‌ونقل، زمین، مسکن و شهرسازی

10- مشکلات مالی در معاونت زیرساخت

11- عدم توجه به ارتقای سطح ایمن و گسترش حمل‌ونقل هوایی و به کارگیری افراد ناتوان و فاقد سابقه مدیریت و اجرای صنعت هوایی علیرغم تذکرات کتبی و شفاهی نمایندگان و کمیسیون عمران مجلس

12- عدم ارائه برنامه و سیاست مشخص در حوزه مسکن در کشور

13- عملکرد بانک مسکن در رابطه با تسهیلات مسکن مهر، مسکن روستایی، بافت فرسوده

14- علت بی‌توجهی به پرداخت تسهیلات مسکن روستایی و عدم پرداخت بازگشت اقساط مسکن مهر جهت تکمیل پروژه‌ها و عدم پرداخت وام در بافت فرسوده

15- چرا در حالی که باید از بخش خصوصی حمایت کنیم، خرید لوکوموتیو و تجهیزات توسط راه‌آهن و با ترک تشریفات انجام می‌شود، چرا تسهیلات به بخش خصوصی برای خرید داده نمی‌شود.

16- پاسخ وزارتخانه به گزارش ماده 49 کمیسیون عمران چیست.

17- آخرین اقدامات در خصوص متخلفین سقوط حادثه هواپیمایی آنتونف 141 چه بوده است؟

18 – در حالی که سخنگوی دولت از هدفگذاری دولت برای تولید سالانه یک میلیون و 800 هزار واحد مسکونی خبر می‌دهد برنامه وزارتخانه برای تحقق این هدف در سال 94 و سال‌های آتی چیست؟ چرا مجدداً طرح جامع تهیه شده است؟ چه موقعی نهایی می‌شود؟

19- چرا با وجود ایرادات قانونی در مورد اصلاحیه و افزایش مبلغ قرارداد شماره 10880 مورخ 84/3/12 موضوع خرید لوکوموتیو از شرکت مپنا اقدامات بعدی معمول شده است.

20- موضوع واگذاری چندین قرارداد به شرکت ابن‌سینا چگونه است.

21- وزارت راه به عنوان متولی صنعت حمل‌ونقل ریلی چه اقداماتی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی داشته است؟ عقد قرارداد خرید 500 دستگاه واگن‌سازی به ارزش 730 میلیون یورو از شرکت استادلر سوئیس توسط شرکت حمل‌ونقل ریلی رجاء با چراغ سبز چه کسانی صورت پذیرفته است؟

22- برقی کردن راه‌آهن تهران – مشهد در چه مرحله‌ای است؟ چرا تحرکی در دولت یازدهم نداشته است؟

23- چرا ‌آزادراه قزوین – رشت بعد از 20 ماه از دولت یازدهم تکمیل نشده است؟

24- چرا برنامه قطار شهری بین شهرهای جدید و کلانشهرها متوقف شده است؟

عدالتخواهی/البته باید منتظر این بمانیم که آیا علی لاریجانی بالاخره دست از حمایت از قائم مقام سابق خود در صدا و سیما(آخوندی) بر خواهد داشت و اجازه وصول استیضاح عباس آخوندی را خواهد داد؟ فعلا که تا به حال شاهد آن بوده ایم که این دو تن به جد از یکدیگر حمایت کرده و جبهه واحدی را مقابل مردم و مستضعفین ایجاد نموده اند. آیا علی لاریجانی منافع 4 میلیون مسکن مهری را که در انتظار تحویل کلید خانه هایشان هستند در نظر خواهد گرفت و یا مانند گذشته به حمایت همه جانبه خود از وزیر راه و شهرسازی ادامه خواهد داد؟