رفتن به بالا
  • دوشنبه - 26 خرداد 1394 - 08:42
  • کد خبر : ۱۴۶۵۷
  • مشاهده :  149 بازدید
  • چاپ خبر : طرح دو فوریتی حمایت از نیازمندان تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد

طرح دو فوریتی حمایت از نیازمندان تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد

اکنون یک نفر ازافراد تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد امام راحل یا بهزیستی هر ماه ۵۳هزار تومان حقوق دریافت می کند که بعلاوه یارانه نقدی درآمد ماهانه وی ۹۸ هزار و پانصد تومان است و با تصویب و اجرای این طرح درآمد این فرد ماهانه به ۲۳۶ هزار تومان افزایش خواهد یافت

به گزارش عدالتخواهی؛

به گزارش عدالتخواهی ، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقدیم طرح ۲ فوریتی حمایت از ۶ میلیون نیازمند با ۲۸۱ امضا به هیأت رئیسه مجلس خبر داد و گفت : امیدواریم این طرح تا پایان ماه ‌مبارک رمضان به قانون تبدیل شود.

 

حسینعلی حاجی دلیگانی در مصاحبه تلفنی با خبرگزاری صدا و سیما، تاکید کرد: براساس این طرح کمک نقدی به این خانواده‌ها از ۲۳۶ هزار تا ۵۹۱ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند که به این ترتیب میزان دریافتی این افراد ۲۰ تا  ۵۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

 

وی افزود: اکنون یک نفر ازافراد تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد امام راحل یا بهزیستی هر ماه ۵۳هزار تومان حقوق دریافت می کند که بعلاوه یارانه نقدی درآمد ماهانه وی ۹۸ هزار و پانصد تومان است و با تصویب و اجرای این طرح درآمد این فرد ماهانه به ۲۳۶ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

حاجی دلیگانی گفت: براساس این طرح، دریافتی خانواده ۴ نفره تحت پوشش نهادهای حمایتی با در نظر گرفتن یارانه ماهیانه از ۲۶۴ هزارتومان به ۵۹۱ هزارتومان افزایش می یابد.

 

وی همچنین صرفه جویی در هزینه های غیر ضرور غیر پرسنلی دستگاههای دولتی و غیردولتی، مازاد درآمد های مالیاتی، اعتبارات نهادهای حمایتی ، عوارض جدید سفرهای خارجی غیرزیارتی ، عوارض واردات و معاملات خودروهای لوکس را از منابع تامین مالی این طرح برشمرد و افزود: درصورتی که کسری بودجه داشته باشیم می توانیم براساس قانون از ماده ۷ قانون هدفمندی یارانه ها آنرا تامین کنیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین ضمن بیان این مطلب که این طرح امروز تقدیم هیئت رئیسه شده است گفت: ۲۸۱ امضا برای طرح دو فوریتی، رکوردی جدید برای ارائه یک طرح در مجلس است.

 

به گفته حاجی دلیگانی، افزایش دریافتی ۶ میلیون نیازمند براساس معیارهایی است که نسبت به نرخ تورم و پایه حقوق کارگری محاسبه می‌شود و متناسب با نرخ هرسال افزایش خواهد یافت.

این طرح در ۷ماده تنظیم شده که انتظار می‌رود بعد از امضای نمایندگان، دولت هم برای تأمین مالی این طرح اقدامات مطلوبی را انجام دهد.

منبع: تابناک

لینک کوتاه:    
https://edalatkhahi.ir/?p=14657

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه