فرش قرمز برای فابیوس، ضرب و شتم برای دانشجویان

هنوز حمایت فرانسه از گروههای تروریستی ضد ایرانی همچون مجاهدین خلق، خوش خدمتی برای رژیم بعث در جنگ تحمیلی و کمک به صدام دردستیابی به سلاح‌های کشتار جمعی و جنگنده های میراژ۳۰۰ و۴۰۰ مجهز به اشعه لیزر به عراق و توهین نشریه “شارلی” به نبی اکرم و حمایت شدنش توسط مسئولان فرانسوی از حافظه تاریخی ما پاک نشده است.

و خداوند تا ابد اجازه نداده که کافران کمترین سلطه ای برمؤمنان داشته باشند (141.نسا)

 
این روزها بازهم توجه جهان به کشوری معطوف شده که در صف بندی های “این سمت جهان” به علاوه ی “آن سمت جهان” دربرابر خود و در مقابل مستکبران تشنه قدرت -که کاری جز چپاول منابع و سرمایه های کشورهای تحت سلطه، برای جبران ورشکستگی های اقتصادی خود بلد نیستند- عادت کرده است یک تنه بایستد و از حقوق مسلّم خود دفاع کند! صحبت از کشوریست که مردمی دارد، که در عین اینکه به خوش قلبی و مهمان نوازی شهره اند، سرمایه ای عظیم به نام غیرت مندی و اقتدار در برابر ظلم در تاریخچه خود دارند. غیرت و اقتداری که برخواسته از باورهای آیینی و دینی آن هاست. غیرتی که آن ها را در صف اول دفاع از مظلومین جهان و ستیز با صهیونیسم خونخوار و دولت های حامی آن ها قرار داده است. بحث از مذاکرات بر سر حق استفاده از یک فناوری است که بسیاری از کشورهای جهان بدون هیچ مانعی در حال بهره برداری از آن هستند. و خیال خامی که به زور تحریم، بتوانند ما را به پای میز مذاکره و تحمیل هر ذلتی بکشانند و از ما امتیاز بگیرند تا بتوانند خوی زورگویی خود را ارضا کنند اما با پافشاری و اقتدار عزتمندانه ایران مواجه شدند و دیدند جمهوری اسلامی ایران از مواضع خود عقب نشینی نخواهد کرد!
این روزها پس از توافق اولیه بدست آمده در وین، در چهاردهم ژوئیه2015 (23تیرماه94) شاهد رقابت کشورهایی برای برقراری ارتباط با ایران هستیم که تا دیروز با بی رحمی تمام، هیچگونه فشار تحریم را از ما دریغ نکرده بودند و حالا شاهراهی برای استفاده از بازار ایران برای بهبود رکود اقتصادی شان باز شده است!

 
بعد از ورود “هیئت آلمانی” مشتاق به تخریب نیروگاه های هسته ای ایران، خبر قدم رنجه کردن “وزیر امور خارجه فرانسه” به ایران، دردنامه ای از الطاف فرانسویان به ایرانیان را در خاطرها زنده کرد. “لوران فابیوس”، از متهمین پرونده ورود محصولات خونی آلوده به ویروس ایدز و هپاتیتC، در سال‌هاي نخست وزیری اش(61تا63) که نه تنها زیر بار پرداخت غرامت نرفت حتی حاضر به عذرخواهی هم نشد!
هنوز حمایت فرانسه از گروههای تروریستی ضد ایرانی همچون مجاهدین خلق، خوش خدمتی برای رژیم بعث در جنگ تحمیلی و کمک به صدام دردستیابی به سلاح‌های کشتار جمعی و جنگنده های میراژ۳۰۰ و۴۰۰ مجهز به اشعه لیزر به عراق و توهین نشریه “شارلی” به نبی اکرم و حمایت شدنش توسط مسئولان فرانسوی از حافظه تاریخی ما پاک نشده است. فرانسه ای که با تلاش بر ایجاد پل راهبردی با عربستان به عنوان دشمن ایران و نماینده کشورهای واپس‌گرای عرب و رژیم صهیونیستی، نقش پلیس بد مذاکرات را ایفا کرد تا جایی که در آخرین دور مذاکره وين سه شرط اسرائيل‌پسند یعنی کاهش درازمدت توانمندی های هسته ای ایران در زمینه تحقیق و تولید، راستی آزمایی سایت ها از جمله سایت های نظامی و بازگشت خودکار تحریم ها در صورت نقض تعهدات ایران، را به ایران تحمیل کرد. جالب اینجاست فرانسه ای دارد حرف از امنیت هسته ای ما میزند که انفجار کشتی متعلق به “سازمان غیردولتی صلح سبز” که علیه آزمایش‌های اتمی دولت فرانسه اعتراض می‌کرد را در تاریخچه درخشان خود دارد! با یادآوری خوش خدمتی های فرانسه به صهیونیست ها دیگر شنیدن این ادعای فابیوس عجیب نیست که در سفرش به تهران موضوع عادی‌سازی روابط ایران و اسرائیل را دنبال خواهد کرد! همچنین فراموش نکرده ایم که شرکت های اتومبیل سازی فرانسوی با لغو یک شبه قرار دادها خسارت 3.2 تریلیون تومانی به ایران تحمیل کردند و ماجرای آتش گرفتن خودرو های پژو و سوختن هموطنان بی گناه، ثمره نقشه های فنی اشتباه همان شرکت ها بود!

 
پر واضح است سرمایه دارانی که طبل رکود اقتصادی و بدهی های کلانشان آوازه جهان شده، دلشان برای ایرانی ها نسوخته و هدفشان تضمین نفع خود و بهره کشی اقتصادی از بازار آینده ایران است و گویا همیشه ایران جای خوبی برای فروش کالاهاییست که روی دستشان باد کرده است! تا کی باید شاهد چپاول سرمایه های کشورمان آن هم با منت و تحقیر باشیم؟ از غارت نفت توسط کمپانی های انگلیسی قبل از نهضت ملی شدن صنعت نفت، تا …
با وجود همه این ها درد آنجا بالا میگیرد که با انعکاس جشن و پایکوبی عده ای در رسانه ها، ایرانیان را آنچنان نیازمند به حمایت و دلسوزی غرب نشان می دهند که باید هر لحظه منتظر صدقه های ارسالی شان باشیم!

 
همانطور که خواسته رهبری از جنبش دانشجویی و جوانان این مرزو بوم بیداری، بصیرت و مطالبه است با مطالبه از مسئولان و وزارت خارجه خواستار موضع گیری قاطع و مقتدرانه در برابر این رخداد بودیم اما … فرش استقبالی زیرپای فابیوس پهن کرده ایم که قرمزی اش به رنگ خون هزاران ایرانی بیگناهیست که طعمه خونهای ایدزی، بمب های شیمیایی و دسیسه های منفعت طلبانه و مکارانه فرانسه است!

اکنون که ماه ها تلاش و زحمت نمایندگان سیاسی ایران عزیزمان به مرحله حساس و سرنوشت ساز خود نزدیک شده است آیا وقت آن نرسیده است که با تقویت روحیه استکبار ستیزی خود با دسیسه عادی سازی ارتباط با استعمارگران همراه نشویم و هوشیارانه بر مواضع مقتدرانه خود پایبند بمانیم؟ قابل انکار نیست که از دیدگاه اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی این توافق، توافق بدی است و نه تنها تحریم های ظالمانه برداشته نمیشود بلکه امنیت کشور را زیر سوال می برد.

 
آیا سرکوب منتقدان و اینکه خود گوییم و خود خندیم در شان رسانه ملی و دولت جمهوری اسلامی است؟ فرانسه، تنها نماینده ای برای بروز اوج خباثت حریف بود. نباید در این بازی دور خورد و از اصل ماجرا و مکر امریکایی شیطان بزرگ غافل شد. نتیجه اشرافی گری نرمش با ظالمان و شدت برخورد با هم وطنان و مستضعفان است. اگر دانشجویان به اعتراض ورود هیئت فرانسوی با در دست گرفتن پلاکارد در فرودگاه مهرآباد حاضر شدند آیا ضرب و شتم و بازداشت و تعقیب آنان مشی مناسبی برای نیروی انتظامی و دستگاه دیپلماسی ایران است؟ نکند توقع استقبال با گل و شربت از آن ها میرفت؟!

 
آیا وقت آن نرسیده است که محدود افراد خودباخته شیفته چشم آبی های غربی، اندکی تاریخ را ورق زده و غیرت فراموش شده ایرانی خود را به یاد بیاورند تا اینگونه مدهوش توجه سودجویانه ی دولت هایی که خوی استکباری در وجودشان نقش بسته نباشند؟!
خواسته ما از مردان سیاست مدار میهن عزیزمان این است که با بهره مندی از رهنمودهای ارزنده رهبری و همچنین با ارزش قائل شدن به نقد ها و راهکارهای کارشناسان و منتقدلان و تحلیل گران، همدلانه و صادقانه با مردم، با حفظ اقتدار و منافع ملت ایران بستر مناسبی را برای پیشرفت اهداف ملی و اقتصادی و سیاسی کشور فراهم کنند.

اتحادیه دانشجویی جنبش عدالتخواه
مرداد ماه 1394