مگر انقلاب خمینی شکست خورده که خبر از انقلابیون همیشه در صحنه و میدان مبارزه آرمانها نیست؟

بدانید اگر قرار است لغو فوری تحریم های اقتصادی،مالی و بانکی بر اقتصاد کشورمان اثرگذار باشد مطمئنا بر نان سفره آن پابرهنگان و مستضعفینی اثر میگذارد که امیدوارنه برای آینده همیشه انقلاب نگران و مضطرب میشوند و این شما نخبگان حوزوی و دانشگاهی هستید که باید سکوت منفعلانه خود را برای جمهوریت نظام اسلامی بشکنید.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اعتبروا ایهاالناس بما وعظ الله به اولیا من سو ثنائه علی الاخبار اذ یقول:« لو لا ینهیهم الربانیون و الاخبار عن قولهم الاثم و اکلهم السحت» و قال: « لعن الذین کفروا من بنی اسرائیل علی لسان داوود وعیسی ابن مریم ذلک بما عصوا وکانوا یعتدون،کانوا لا یتناهون عن منکر فعلوه لبئس ما کانوا یفعلون»

 

ای مردم، بزرگان عبرت بگیرید از موعظه­ای که خداوند به دوستان خود در قرآن میفرماید اگر شما خود را اولیای خدا میدانید، و اگر دیندارید و مخاطب قرآن هستید پس بی­تفاوت نمانید و احساس تکلیف کنید! آیا ندیده­اید که خداوند چند بار در قرآن به روحانیون مسیحی و یهودی به شدت حمله فرموده و آنها را توبیخ کرده است که چرا مردان خدا در جامعه و حکومت بی­عدالتی و فساد دیدند و سکوت کردند؟ چرا اعتراض و انتقاد نکردند؟ و فریاد نکشیند؟ و نیز فرمود:«نفرین بر کسانی از بنی اسرائیل که کافر شدند. آنها که امر به معروف و نهی از منکر نکردند، و چه بد عمل کردند»

 

بی تفاوتی و عدم احساس تکلیف نخبگان یک جامعه همیشه و در هر کجای تاریخ به طور حتم ثابت شده است که آن جامعه را به سوی سقوط میکشاند و این چه بد کرداری است.اکنون که ۳۷ سال از حکومت ولی فقیه جامع الشرایط بر جامعه اسلامی میگذرد،هنوز احساس میشود تفرقه و عدم یکپارچگی و خودکامگی نخبگان سبب شده که متن جامعه اسلامی در مقابل آنچه که برنامه جامع اقدام مشترک،برجام می نامند،شکست خود را به نام پیروزی به کام ملت شریف ایران خوش بنمایانند، هیهات که جز باخت در وین و بردنمایی در تهران نیست.

که اگر این یک پیروزی برای ملت ایران بود هیچ کس در جامعه اسلامی حریص تر بر امورشان جز رهبری انقلاب نبوده و ایشان هم خود را شریک در این پیروزی کرده تا کام شیرین ملت دوچندان به شیرینی پیروزی گواراتر شود.

 

شما نخبگان جامعه مراجع تقلید، علما و بزرگان حوزوی و جنبش ها و تشکلات مختلف دانشجویی باید توجه میکردید آن روز که رئیس جمهور کشورمان در میان نیروهای نظامی و مانور اقتدار جمهوری اسلامی میگوید”برخی اقتدار ملی را در برد موشک می‌دانند” که با چنین تفکری بر سر میز مذاکره با شیطان بزرگ و کاسه لیسان او نشستن چه بر سر عزت و اقتدار ایران اسلامی می آورد، مگر نفرمود حضرت امیر: و من نام لم ینم عنه ، هر که خود به خواب رود ، دشمنش به خواب نرفته است.

 

آن روز که بر طبل روشنگری و بصیرت در دولت های گذشته میزدید و امروز در مقابل برجام که یک فاجعه است برای انقلاب سکوت کرده اید؟ چه شده است که دیگر صدای مطهری ها و بهشتی ها و خامنه ای ها از حوزه های علمیه و دیالمه و آیت ها از دانشگاه بیرون نمی آید؟

مگر انقلاب خمینی شکست خورده است یا علم از دوش خلف صالح اش به زمین افتاده که دیگر خبر از انقلابیون همیشه در صحنه و میدان مبارزه آرمانها نیست؟

هیهات که نه انقلاب خمینی شکست خورده است و نه علم از دوش خلف صالح اش به زمین افتاده که شما حوزویان و دانشگاهیان خسته میان راه میدان مبارزه ایستاده اید.

 

امروز با بارقه ای از امیدها و پستی و بلندی ها انقلاب بر پیچ تاریخی برجام ایستاده است و میطلبد که همه خواص و نخبگان در بصیرت افزایی آنچه که میبینند و آنچه میفهمند به ملت شریف ایران کوتاهی نکنند.

چرا که به فرموده امیرالمؤمنین علی علیه السلام:فریب ظاهرسازی دشمن رامخور چرا که دشمن چون آب است که گرچه گرم کردن آن با آتش به درازا کشد از خاموش کردن آن سرباز نزند.

 

چه شده است لانه جاسوسی که بدست دانشجویان اول انقلاب تصرف میشود انقلاب دوم نامیده میشود و امروز زمزمه های بازگشت همان جاسوسخانه شنیده میشود اما شما نخبگان و بزرگان لب به اعتراض باز نمیکنید.

چه شده است که مقابله با جرائم اثبات نشده از دولت های قبل برایتان جهاد و از نان شب مهمتر اما برجام که انقلاب اسلامی را دچار محدودیت های بلندمدت و عدم تحقیق و توسعه و اجبار به تعهدات یکطرفه از سوی ایران می کند،ذره ای نگرانی برایتان ایجاد نمیکند؟

بدانید اگر قرار است لغو فوری تحریم های اقتصادی،مالی و بانکی بر اقتصاد کشورمان اثرگذار باشد مطمئنا بر نان سفره آن پابرهنگان و مستضعفینی اثر میگذارد که امیدوارنه برای آینده همیشه انقلاب نگران و مضطرب میشوند و این شما نخبگان حوزوی و دانشگاهی هستید که باید سکوت منفعلانه خود را برای جمهوریت نظام اسلامی بشکنید.

 

اما اسفناک تر از همه این ها موکول کردن هر اقدام به گزارش های آژانس اتمی است که اگر از لوث سازمان های جاسوسی آمریکا خالی نباشد،لااقل میتوان گفت بصورت غیرمستقیم خوش رقصی های مختلفی برای آمریکا به ارمغان داشته است.

حال این شما و این سرنوشت جمهوریتی که ۳۷سال است در مقابل سختی های گوناگونی دوام آورده و با تکیه بر اسلامیت خود همیشه رفته است که از پیچ و خم های مختلف با سربلندی عبور کند،ملتی که راهشان راه امام حسین علیه السلام است که اگر نیاز آید عمل به همان خطبه منا میکنند که خونشان را به صورت خواب زدگان جامعه اسلامی میزنند تا بیدار شوند.

 

به امید ظهور عدالت گستر گیتی

مجمع طلاب عدالتخواه استان کهگیلویه و بویراحمد