از بلاتکلیفی متقاضیان مسکن مهر وآنچه باید بدانند تا بی توجهی مسئولان

آیا می دانید که …
میلیون ها خانوار ایرانی (قریب 4 میلیون نفر) همچنان منتظر و چشم انتظار دریافت مسکن مهر خود هستند و بنیان بسیاری از این خانواده ها به دلیل عدم ساخت و تحویل مسکن مهر در حال متلاشی شدن است؟

به گزارش عدالتخواهی به نقل از حق مسکن، جمعی از متقاضیان واحدهای مسکن مهر دراعتراض به عدم توجه و پیگیری برخی مسئولان برای حل مشکل مسکن مهر، صبح امروز مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

گفتنی است، چند سالیست که متقاضیان مسکن مهر خسته از بلاتکلیفی و به امید خانه دار شدن تجمعات متعددی را درمقابل مجلس برگزار کردند.

لازم به ذکر است،کمیته مطالبه حق مسکن مردم و جنبش عدالتخواه دانشجویی ضمن حضور واعلام حمایت از تجمع مردمی بیانیه ای 13 بندی را با عنوان”آیا می دانید که..” منتشر کرد.

 

 

آیا می دانید که …

1)میلیون ها خانوار ایرانی (قریب 4 میلیون نفر) همچنان منتظر و چشم انتظار دریافت مسکن مهر خود هستند و بنیان بسیاری از این خانواده ها به دلیل عدم ساخت و تحویل مسکن مهر در حال متلاشی شدن است؟

2)مسکن مهر در دولت یازدهم بعد از گذشت دوسال تنها 10 درصد پیشرفت داشته است؟

3)دولت یازدهم بعد از متوقف کردن مسکن مهر تاکنون طرح جایگزینی معرفی نکرده است؟ طرح های جایگزین پیشنهادی همچون مسکن اجتماعی در حد حرف باقی مانده است؟

4)بانک مسکن اقساط بازگشتی از مسکن مهر را (حدود 6 هزار میلیارد) به جای تزریق در پروژه های نیمه تمام در برنامه های دیگر از جمله وام خرید و تسویه با بانک مرکزی هزینه کرده است؟ آیا این کار مصداق دست در جیب مستضعفان کردن و خرج برای مرفهین نیست؟

5)میانگین بازپرداخت اقساط مسکن مهر (حدود 400 میلیارد) توسط مردم از میانگین تخصیص بودجه برای پروژه های مسکن مهر (حدود 150 میلیارد) بیشتر است؟

6)دولت یازدهم با طرح ادعای تورم زا بودن مسکن مهر به دلیل افزایش نقدینگی خود در دو سال گذشته بیش از دهها هزار میلیارد تومان پول چاپ کرده و نقدینگی را از 500 هزار به 800 هزار میلیارد تومان افزایش داده است؟ این افزایش نقدینگی خرج چه شده است؟

7)با توجه به پیشرفت 76 درصدی مسکن مهر تاپایان دولت دهم، مسکن مهر اگر در دولت یازدهم در هر ماه یک درصد پیشرفت فیزیکی داشت تاکنون به اتمام رسیده بود؟

8)بسیاری از پیمانکاران به دلیل عدم نظارت وزارت راه و شهرسازی و عدم پرداخت بدهی ها به پیمانکاران، پروژه ها را رها کرده اند؟

9)با متوقف شدن مسکن مهر و عدم تداوم آن بیش از 2 میلیون نفر فرصت شغلی از دست رفته است و بر تعداد بیکاران کشور افزوده شده است؟

10)طی 12 سال آینده بیش از 20 میلیون واحد مسکونی نیاز کشور است، اما تاکنون دولت برنامه ای در این خصوص ارایه نکرده است؟

11)میانگین سهم مسکن از سبد هزینه خانوار ایرانی به بیش از 35 درصد و برای محرومین به 80 درصدر رسیده است ولی با این شرایط طرح های مسکنی برای محرومین و مستضعفین متوقف شده اند؟

12)وزیر راه و شهرسازی اعتقادی به مسکن مهر ندارد و از آن به عنوان طرح مزخرف نام میبرد و به همین دلیل پروژه های مسکن مهر متوقف شده است؟

13)مکان یابی پروژه های مسکن مهر پردیس و پرند در زمان وزارت خود آخوندی برای جمعیت بیشتر از مسکن مهر و پردیس پیش بینی شده بود اما در حال حاضر مکان یابی بد پروژه های مسکن مهر را بهانه ای برای عدم تکمیل پروژه ها وانمود میکنند؟

 

جنبش عدالت خواه دانشجویی www.edalatkhahi.ir

کمیته مطالبه حق مسکن مردم www.haghemaskan.ir