ابوالقاسم طالبی در نشست سراسری جنبش عدالتخواه دانشجویی:هیچ‌کس نمی‌تواند برای انقلاب قیافه بگیرد/پای اعتقادات باید ایستاد و حتی شهید شد

ابوالقاسم طالبی عصر امروز در نخستین روز از 29‌مین نشست سراسری جنبش عدالتخواه دانشجویی در بیان بایسته‌های یک فعال فرهنگی انقلابی اظهار داشت: فردی که می‌خواهد برای انقلاب اسلامی کار فرهنگی انجام دهد باید بنیه خود را قوی کند و این به این معنا نیست که دخترها چادر و پسرها ریش داشته باشند.

به گزارش عدالتخواهی، ابوالقاسم طالبی عصر امروز در نخستین روز از 29‌مین نشست سراسری جنبش عدالتخواه دانشجویی در بیان بایسته‌های یک فعال فرهنگیIMG_0100 انقلابی اظهار داشت: فردی که می‌خواهد برای انقلاب اسلامی کار فرهنگی انجام دهد باید بنیه خود را قوی کند و این به این معنا نیست که دخترها چادر و پسرها ریش داشته باشند.

وی افزود: اگر افرادی دچار ریزش می‌شوند به این دلیل است که بنیه‌شان قوی نیست پس لازم است که مطالعات تاریخ معاصر و انقلاب داشته باشید. اگر بنیه‌تان قوی نشود فیلم و شعر و قصه‌تان عمیق نیست و با وزیدن هر نسیمی به هر طرف می‌روید.

طالبی ادامه داد: باید راجع به مطلبی که می‌خواهید از آن دفاع کنید باید از بن دندان معتقد باشید و وقتی گفته می‌شود انقلاب اسلامی یا ولایت فقیه باید به شعف بیایید. در اینصورت خدا کمک می‌کند تا فیلمنامه و شعر خوب بنویسید و ذائقه تولید کنید. از جوانی استفاده کنید و روی کتاب، سینما و ادبیات وقت بگذارید تا در موضوعات مختلف کارشناس شوید. اگر عمیق نباشید کارتان خوب از آب در نمی‌آید.

این کارگردان سینما و تلوزیون با تاکید بر اینکه باطن و عمق مطالعاتی بر ظاهر ارجحیت دارد، بیان کرد: مواظب باشید چادر و ریش تبدیلبه لباس کار نشود چراکه اگر حقیقی نباشد، رسوا می‌شوید. هر کاری که عمیق باشد، جهاد است از ازدواج خوب تا ساخت فیلم خوب.

این هنرمند با بیان اینکه کیفیت کار بر کثرت کار ارحجیت دارد، عنوان کرد: اگر در تمام عمرتان تنها یک اثر بسازید که مورد قبول حضرت زهرا و حضزت ولی‌عصر باشد، تا زمانی که دنیا باقی‌ست برایتان منشا خیر است پس کار “خوب” کنید که پرکاری نشانه کار خوب نیست.

طالبی در ادامه در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه در عرصه فرهنگ باید چه خطی را پیگیری کرد، بیان داشت: مهمترین خطی که باید در فرهنگ دنبال کرد، همان خط رهبری است. دوران انقلاب زمانی که گروه‌های مختلف کار می‌کردند و من انرژی بالایی داشتم امکان جذب به این گروه‌ها داشتم اما با صحبت‌های امام جذب انقلاب شدم. اکنون سخنان رهبری از زبان یک پیر فرزانه است و بیانات ایشان در اصل یک خبر است زیرا که ایشان نائب امام زمان هستند پس سخنرانی‌های ایشان را دنبال کنید.

وی همچنین درباره عملکرد هنرمندان و فیلمسازان درباره مذاکرات و توافقات هسته ای، اذعان داشت: در توافق هسته‌ای معلوم هنوز نیست که چه اتفاقی افتاده است. باید برآیندی گرفته شود و سعی شود وارد بحث‌های جناحی نشویم.

این هنرمند در ادامه بیان کرد:شما دانشجویان سیاسی باید راجع به موضع‌گیری‌هایتان حساس باشید و عمیق شوید. دانشجویانی که سیاسی هستید باید ایستادگی و مقاومت کنید و حتی شهید شوید تا ماندگار شوید.

طالبی اضافه کرد: یک فعال سیاسی نباید با یک خبر فرو بریزید. نباید یک توافق شما را فرو بریزید یا اینکه شما را به رقص وادار کند. آدم سیاست باید عمیق و سنگین باشد. هر کاری که می‌کنید با مکتب و اعتقادات تان و خط امام بسنجید حتی اگر هزینه‌های بسیاری داشته باشد؛ از کتک خوردن تا ستاره دار شدن و شهید شدن. اگر می‌خواهید موثر باشید باید قوی و محکم باشید.

طالبی در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان درباره اینکه امین حیایی به دلیل بازی در فیلم قلاده‌های طلا مورد بی مهری جامعه سینمایی قرار گرفت، گفت: خب مورد قبح و بی‌مهری قرار بگیرد! هیچ‌کس نمی‌تواند برای انقلاب قیافه بگیرد.

وی در پایان در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان درباره تغییر نام “جشنواره فیلم فجر” به فیلم ایران، با اشاره به نامه‌ای که اخیرا در این مورد نوشته است، خاطرنشان کرد: درباره تغییر نام فیلم فجر همان کاری را که باید انجام می‌دادم، انجام دادم.

IMG_0079IMG_0123IMG_0206IMG_0210IMG_0220IMG_0123IMG_0401IMG_0441