دبیر اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی: مانیفست جنبش عدالتخواه دانشجویی مبارزه با استحاله و براندازی درونی است

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در مراسم افتتاحیه بیست‌و‌نهمین نشست سراسری این اتحادیه گفت: مانیفست جنبش عدالتخواه دانشجویی مبارزه با استحاله و براندازی درونی است. ما به دوقطبی انقلابی و غیرانقلابی معتقدیم نه دسته‌بندی‌های رایج در کشور

به گزارش عدالتخواهی، بیست و نهمین نشست سراسری اتحادیه جنبش عدالتخوه دانشجویی صبح امروز در محل “دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی- حسینیه هنر”  با سخنرانی دبیر این اتحادیه آغاز به کار کرد.IMG_0023

حسین شهبازی‌زاده با اشاره به نام‌گذاری این دوره از نشست سراسری اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی به نام “شهید غلامعلی پیچک” به بیان نکاتی درباره خطرات پیش‌روی انقلاب و مقایسه مضرات هجوم خارجی و استحاله درونی نظام پرداخت.

وی گفت: یک انقلاب را دو دسته خطر تهدید می‌کند که برخی خطرات مربوط به حوزه دفاعی و فیزیکی و قابل تشخیص است و می‌توان پیش‌بینی کرد که این نوع از خطر موجب براندازی نظام می‌شود اما دسته‌ای از خطرات هستند که انقلاب را از درون براندازی کرده و محتوا را به تدریج از بین می‌برند.

شهبازی‌زاده افزود: براندازی درونی و استحاله یعنی پر شدن ادارات ما از کسانی که به نام خمینی، عملکرد محمدرضایی دارند.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی با اشاره به این گفته شهید پیچک که “خدا کند که حکومت سرنگون گردد ولی منحرف نگردد. بگذارید بگویند حکومت دیگری پس از حکومت علی بود به اسم حکومت خمینی که با هیچ ناحقی نساخت. ما از سرنگونی نمی‌ترسیم از انحراف می‌ترسیم…” ادامه داد: این مانیفست جنبش دانشجویی عدالتخواه است یعنی مبارزه با خطر براندازی درونی.

این دانشجو اضافه کرد: خطرناک‌تر از حملات خارجی همین انحرافات داخلی است. هنگامی که شعارهای ما تبدیل به ساختار مدیریتی نشود یعنی در حالی که شعار مرگ بر امریکا می‌دهیم، اقتصادمان درود بر امریکا باشد؛ داریم به سمت براندازی درونی به پیش می‌رویم.

وی با اشاره به توصیه امام خمینی(ره) مبنی بر مطالعه وصیت‌نامه شهدا عنوان کرد: همانگونه که از سخن شهید پیچک و وصیت‌نامه‌ و عملکرد دیگر شهدا درمی‌یابیم، شهدا در مسائل اجتماعی صاحب‌نظر بودند و نباید به گونه‌ای القا شود که شهدا به پیرامون خود، مفاسد و انحرافات حکومت اسلامی بی‌تفاوت بودند.

شهبازی‌زاده در پایان با اشاره به اینکه جنبش عدالتخواه دانشجویی تقدس هر فرد را مشروط به اعتقاد عملی وی به بسط عدالت اجتماعی و اجرای حکم خدا می‌داند، خاطرنشان کرد: پسوندها و پیشوندها، تقسیم‌بندی‌های جناحی برای ما اهمیتی ندارد. ما تنها همان دسته‌بندی‌ای را که امام تعیین کرده است قبول داریم که آن همان دسته بندی “فقر و غنا” است. این تنها دوقطبی‌ای است که ما به آن اعتقاد داریم. دست‌بندی “انقلابی و غیر انقلابی” تنها دسته‌بندی‌ای است که ما به آن معتقدیم.

به گزارش عدالتخواهی، بیست و نهمین نشست سراسری اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی از ۱۲ تا ۱۸ ماه جاری در تهران در محل “دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی- حسینیه هنر” برگزار می‌شود . در مدت برگزاری نشست استادانی از جمله حسن رحیم پور ازغدی، وحید جلیلی، حاج سعید قاسمی، حجت‌الاسلام پناهیان، سعید زیباکلام، اسماعیل رییسی، روح‌اله ایزدخواه، ابراهیم رزاقی، حجت‌اله عبدالملکی، مسعود ده‌نمکی و حسن عباسی با حضور در جمع دانشجویان عدالتخواه سراسر کشور به سخنرانی خواهند پرداخت.

IMG_0034IMG_0047IMG_0059