عدالت تولید و عدالت توزیع دو گام اصلی جشنواره عمار است/ هدف ما انقلاب اسلامی است نه سینما

به گزارش عدالتخواهی، سهیل حاجی‌پور امروز در چهارمین روز از نشست سراسری اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی به بیان مطالبی درباره “جشنواره فیلم مردمی عمار” پرداخت.

به گزارش عدالتخواهی، سهیل حاجی‌پور امروز در چهارمین روز از نشست سراسری اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی به بیان مطالبی درباره “جشنواره فیلم مردمی عمار” پرداخت.

وی اظهار داشت: سینمای ما پیش از این بسیار ناعادلانه و تبدیل شده بود به سینمای “بالا شهری ها” چراکه تنها به دغدغه‌های بالاشهری‌های تهران می‌پرداخت و خود را به تمام کشور تجویز می‌کرد اما “جشنواره فیلم مردمی عمار” خواست که این بی‌عدالتی را بشکند و به همه مردم بپردازد.

IMG_1039

این اکران‌کننده فیلم‌های جشنواره عمار با بیان اینکه دغدغه افرادی که با جشنواره عمار کار می‌کنند صرفا “سینما” نیست، افزود: دغدغه ما از همان ابتدا، انقلاب اسلامی بود و سینما را ذیل انقلاب اسلامی می‌دیدیم.

حاجی‌پور گفت: گام اول در جشنواره عمار “عدالت تولید” بود به این معنا که اگر پیش از این برای ساخت فیلم به سراغ فیلمسازان حرفه‌ای که غالبا تهرانی بودند، می‌رفتند، این بار ما به سراغ فیلمساز به قول آن‌ها آماتور در سراسر کشور رفتیم.

این فعال فرهنگی با اشاره به “عدالت توزیع” به عنوان دومین گام در جشنواره عمار، عنوان کرد: تعداد سینماهای ایران چه تعداد و فراگیری‌اش به چه صورت است؟ در چه تعداد از شهرستان‌های ایران سینما نداریم؟ و یا اینکه یک سینما وجود دارد تنها برای اکران یک فیلم خاص؟

حاجی‌پور ادامه داد: حدود 70 درصد سینمای ایران مربوط به تهران است. با جشنواره عمار، این فضا نیز شکسته شد چرا که معقد بودیم اگر قرار است فیلم و محتوای فرهنگی توزیع شود، برای همه توزیع شود با هر ابزاری. ما از 90 اکران‌کننده در جشنواره اول به شش هزار اکران‌کننده در سراسر کشور در جشنواره پنجم رسیدیم و سعی کردیم تا حدی که امکان دارد این عدالت توزیعی فراهم شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جشنواره عمار به حلقه وصل بین فیلمساز انقلابی و بیننده‌ای که حساس می‌کرد بین تفکر انقلابی و حوزه سینما و رسانه، ارتباطی وجود ندارد، تبدیل شده است.

IMG_1055

به گزارش عدالتخواهی، بیست و نهمین نشست سراسری اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی از ۱۲ تا ۱۸ ماه جاری در تهران در محل “دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی- حسینیه هنر” برگزار می‌شود . در مدت برگزاری نشست استادانی از جمله حسن رحیم پور ازغدی، وحید جلیلی، حاج سعید قاسمی، حجت‌الاسلام پناهیان، سعید زیباکلام، اسماعیل رییسی، روح‌اله ایزدخواه، ابراهیم رزاقی، حجت‌اله عبدالملکی، مسعود ده‌نمکی و حسن عباسی با حضور در جمع دانشجویان عدالتخواه سراسر کشور به سخنرانی خواهند پرداخت.