عضو شورای مرکزی اتحادیه امت واحده: اگر مولفه‌های فکری امام اجرا می‌شد، مسلمانان صاحبان امپراطوری جهانی بودند/ انتظار صدور انقلاب از سیستم اداری نفتی ما نمی‌رود

عضو شورای مرکزی اتحادیه امت واحده با انتقاد از عملکرد سازمان ها و ادارات دولتی در گسترش فعالیت های فرهنگی به خارج از کشور گفت: کسانی که به انقلاب اسلامی اعتقاد دارند باید وارد میدان شوند. بچه‌حزب‌اللهی‌ها باید کارها را در دست بگیرند چراکه انتظار صدور انقلاب از سیستم اداری نفتی ما نمی‌رود

به گزارش عدالتخواهی، علی کمیلی  در سومین روز از بیست و نهمین نشست جنبش عدالتخواه دانشجویی در حسینیه هنر، اظهار داشت: صورت‌بندی گفتمانی انقلاب ذیل دو مفهموم اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی که امام خمینی (ره) بعد از انقلاب عنوان کردند شکل گرفته است.

IMG_0008

علی کمیلی با اشاره به اینکه، انقلاب اسلامی از نظر سیاسی موفقیت را به دست آورده اما از نظر فکری و معرفتی هنوز به پیروزی نرسیده است، بیان کرد:  تحولات فکری، سخت‌تر و عمیق‌تر است از طرفی از همان اوایل پیروزی انقلاب، صاحبان اندیشه انقلاب را ترور کردند و مسائلی را پیش آوردند که باعث شد ما نتوانیم انرژی کافی برای تبیین انقلاب بگذاریم.

این فعال فرهنگی‌اجتماعی با تاکید بر بازخوانی تفکرات امام، تصریح کرد: دانشجوی فعال باید معیارها و ملاک‌ها را از سخن امام دریافت کند نا زمین نخورد و ادامه دهد.

این فعال حوزه جهان اسلام تاکید کرد: از راه های گسترش انقلاب این است که دو عامل عزت و قدرت را در مواجهه با جهانیان به کار بگیریم. نشان دادن عزت در برخورد با دوستان و قدرت در برخورد با دشمنان از ابزارهای اصلی است.

کمیلی با بیان اینکه مسئله انقلاب از همان ابتدا “حفظ هویت اسلامی” بوده است، گفت: ما باید به سمتی برویم که جبهه  جهانی مستضعفین را تشکیل دهیم و برای این منظور لازم است که با برادران اهل سنت و گروه های اسلامی وحدت و دوستی داشته باشیم. باید با اهل سنت ارتباط گرفت و در مساجدشان نماز خواند. همچنین مستضعفان و اهل کتاب، چراکه اگر این کار ها را انجام دهیم جعفری مذهب هستیم. باید نگاه تمدنی به امت اسلامی داشته باشیم تا ما شیعیان به زینت اهل بیت تبدیل شویم.

این فعال فرهنگی بیان کرد؛ برای ایجاد الفت و دوستی با امت اسلام باید تلاش کنیم و آگاه باشیم که امروز رسانه ها تصویر ذهنی ما را از گروه های اسلامی تغییر داده اند و مسلمانان را نسبت به یکدیگر بدبین کرده‌اند.

مسئول دفتر اتحادیه امت واحده اشاره کرد: عدالتخواهی یکی از ارزش های گمشده و فراموش شده است. زمانی که ما عدالتخواهی را آغاز کردیم، مورد تمسخر دیگران قرار گرفتیم.

IMG_0028

وی با انتقاد به برخی مشکلات فرهنگی در جامعه ایران  گفت: اگر انقلاب فرهنگی متناسب با انقلاب سیاسی اتفاق می افتاد، اکنون درگیر این معضلات اجتماعی نبودیم. همچنین اگر جمهوری اسلامی، چه از نظر حاکمیت، رفتار، عملکرد، ساده زیستی و… آن مولفه های فکری را که امام بیان کرده بود اجرا می کرد، قطعا اکنون مسلمانان صاحب امپراطوری جهانی بودند.

وی با انتقاد از عملکرد سازمان ها و ادارات دولتی در گسترش فعالیت های فرهنگی به خارج از کشور گفت: کسانی که به انقلاب اسلامی اعتقاد دارند باید وارد میدان شوند. بچه حزب اللهی‌ها باید کارها را در دست بگیرند چراکه انتظار صدور انقلاب از سیستم اداری نفتی ما نمی‌رود.

و در پایان خاطرنشان کرد:ما نیازمند حلقه های مومنی هستبم که مسائل را باور داشته باشد و شروع به  گفتمان سازی کند. چراکه وظیفه ی ما گفتمان سازی است و باید یک باور را تبدیل به باور عمومی کنیم.

گفتنی است بیست و نهمین نشست جنبش عدالت خواه دانشجویی از 12 تا 18 شهریور ماه در تهران ” مرکز مطالعات جبهه ی فرهنگی، حسینیه هنر” در حال پیگیری است.

IMG_0090

IMG_0060
IMG_0186 IMG_0224