نینوا، تقابل دو اسلام کوفی و کربلایی بود+ دانلود صوت

محرمات بسیاری آمدند اما جامعه، مدیریت، دانشگاه ها و … عاشورایی نشده اند و سوال است چرا مدل و سبک زندگی ما عاشورایی نشده است؟

به گزارش عدالتخواهی به نقل از  عدالتخواهان رفسنجان ، جلسه عاشورای حسینی تا عاشورای شیعی با موضوع حسین مصیبت یا حسین شهادت، با حضور حجت الاسلام فراهانی سرپرست یکی از بزرگترین NGO های جنوب کشور در محل کانون بینش اهل بیت (ع) رفسنجان برگزار شد.

حجت الاسلام فراهانی در این جلسه ضمن عرض تسلیت بمناسبت شهادت هزاران مسلمان شیعه در منا و فرا رسیدن ایام سوگواری ابا عبالله الحسین (ع)، اظهار داشت: آیا برای اباعبدالله یاریم یا باریم؟ این مدل دینداری ما برای امام حسین (ع) چه ارزشی دارد؟!

وی افزود: محرمات بسیاری آمدند اما جامعه، مدیریت، دانشگاه ها و … عاشورایی نشده اند و سوال است چرا مدل و سبک زندگی ما عاشورایی نشده است؟

وی تصریح کرد: در طول تاریخ مجریان حق و باطل وجود داشته اند که در جریان باطل زر و زور و تزویر بوده که شامل بی تفاوتی ها، افراد مرفه و بی درد جامعه، یزدیان تاریخ و داعشیان است و جبهه امام حسین(ع) محب و شیعه هستند.

حجت الاسلام فراهانی عنوان کرد: بینش و مبانی جریان ها در کشور این شده است که اگر می خواهید دنیا را از آن خود کنید محافظه کار باشید و تن به ذلت بدهید.

وی فاطمی زیستن و فاطمی عمل کردن را مهم برشمرد و گفت: وظیفه روحانی و عالم رسالت و بینش است و آیت الله ها در برابر ظلم نباید سکوت کنند.

سرپرست بزرگترین NGO های جنوب کشور تاکید کرد: نان خشک بخورید و حریت و آزادی داشته باشید بهتر از شکم و حفظ منافع خود است.

وی افزود: کربلایی کسی است که با دشمن مبارزه کند و با لبیک یا حسین (ع) در صحنه باشد و از رهبری دفاع نماید.

حجت الاسلام خاطر نشان کرد: پیغمبران آمدند تا حاکمان بی اراده را سر جای خود بنشانند و مشروعیت من و شما مبارزه با فساد و برپایی عدالت خواهی است و چگونه می توان شرافت را به قیمت قسم دروغ فروخت؟

وی در پایان ابراز کرد: مردم مختار هستند و انتخاب می کنند که فقر با استقلال، آزادی و دختران محجبه بهتر از شرکت شاهنشاهی بدون استقلال و بی بندوباری در کشور است.

 

دریافت فایل صوتی جلسه