آقای معاون اول دولت باسوادان و شناسنامه داران! حساب کنید 8 سال چند روز دارد!

نماینده تهران در مجلس با انتقاد از اظهارات جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور درباره درآمدهای دولت قبل از فروش نفت، گفت: آقای معاون دولت باسوادان! حساب کنید 8 سال چند روز است.

به گزارش عدالتخواهی، مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان به بیان تذکری خطاب به اسحاق جهانگیری معاون اول دولت پرداخت و گفت: معاون محترم رئیس‌جمهور دولت راستگویان در دیدار با سفرا گفته که ما نفهمیدیم این 950 میلیارد دلار درآمد نفتی دولت قبل چه شد.

وی تصریح کرد: آقای معاون دولت باسوادان! باید حساب کنید که 8 سال چند روز دارد، 8 سال می‌شود 2 هزار و 920 روز ، یعنی 8 تا 365 روز و اگر هر روزی ما 2 میلیون و 500 هزار بشکه نفت بدون هیچ دردسری که البته همه می‌دانند در 2 سال آخر دولت قبل چه اتفاقی در صادرات نفت افتاد- فروخته باشیم، 7 میلیارد و 300 میلیون بشکه می‌شود و اگر در تمام 8 سال 7 میلیارد و 300 میلیون بشکه را به قیمت بشکه‌ای 100 دلار فروخته باشیم می‌شود 730 میلیارد دلار.

کوچک‌زاده در بخش دیگری از سخنان خطاب به جهانگیری گفت: آقای جهانگیری معاون دولت راستگویان و شناسنامه‌داران! اگر مسئولان دولت قبل هیچ حقوقی به شما، دولتی‌ها و اعضای قوه قضائیه نداده باشند که دادند و به قول آقای عبداللهی که سال‌ها رئیس کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات بوده 80 درصد بودجه کشور صرف هزینه‌های جاری می‌شود، یعنی پول حقوق و آب و برق و گاز و … و اگر هیچ پولی به صندوق توسعه واریز نکرده باشند که واریز کردند و بهره‌های فراوانی از آن برده شده است و هیچ راه و پل و مدرسه و مسجدی نساخته باشیم، در نهایت 730 میلیارد دلار باقی می‌ماند، پس «سواد» و «انصاف» هم چیز خوبی است.

نماینده تهران در مجلس در بخش پایانی سخنانش به بیان تذکر دیگری پرداخت و یادآور شد: روز گذشته دولت لایحه‌ای با قید دوفوریت فرستاده است که نمی‌خواهم وارد محتوای آن شوم و عنوان زیبایی برای آن گذاشتند «شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی»؛ که در این عنوان مطالبی آمده که راه را برای ورود دلالان و دارندگان پول‌های کثیف به عرصه انتخابات باز می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آن وقت آقای وزیر کشور دیروز در تلویزیون می‌فرماید که ما یک لایحه دوفوریتی برای شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی و تبلیغاتی به مجلس داده‌ایم، ولی مجلس امروز و فردا می‌کند و این لایحه را اعلام وصول نمی‌کند؛ نمایندگان محترم مجلس! به شما می‌گویند از پول کثیف می‌خواهید در انتخابات تبلیغات کنید، آقای وزیر! از قول نماینده‌ها به شما می‌گویم که «حرف کثیف بیشتر در تبلیغات انتخاباتی اثر دارد، لطفاً به اندازه، معقول و سدید حرف بزنید.»

 

منبع: فارس