مقام دستور دهنده امحای ۱۷۰۰ تن سیب‌زمینی‌ فورا عزل شود+ گزارش تصویری نمایشگاه اعتراضی

جمعی از دانشجویان با برگزاری نمایشگاه عکس و کاریکاتور در مقابل جهاد کشاورزی اعتراض خود را نسبت به سوء مدیریت در جهاد کشاورزی اعلام کردند.

 به گزارش عدالتخواهی جمعی از دانشجویان عدالتخواه شیراز (مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز و آزاد اسلامی واحد شیراز و مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز) با برگزاری نمایشگاهی مقابل ورودی اداره جهاد کشاورزی فارس خواستار پاسخگویی مسئولان این سازمان در مورد سوء مدیریت‌های صورت گرفته در این جهاد کشاورزی استان به ویژه امحاء 1700 تن سیب زمینی به بهانه تنظیم بازار، شدند.

محمدمعین رحمانی، مسئول برگزاری این نمایشگاه، درباره این اقدام دانشجویان گفت : برخی از مسئولان با افتخار از این موضوع یاد می کنند و آن را مدیریت می نامند اما این سوء مدیریت است چرا که هیچ کس دوست ندارد که محصولات وی امحاء شود.

وی در ادامه افزود : ما همین سیب زمینی ها را می توانستیم با مدیریت بهتر به مناطق محروم بدهیم و وقتی کسی نمی تواند سیب زمینی بخرد خریدن و نخریدن آن در تنظیم بازار چه سهمی دارد حتی اگر این گونه هم نباشد ارسال به مناطق محروم خارج از استان و کشور هم می توانست جوابگو باشد.

رحمانی افزود : ظرفیت های دانشجویی در مدیریت کاشت و داشت و برداشت می تواند مفید واقع شود. ما اگر نتوانیم وزیر را استیضاح کنیم حتما برکناری مسئول جهاد را در برنامه خود قرار می دهیم.

این نمایشگاه در حالی برگزار شد که جمعی از عابران کشاورز با اعتراض نسبت به این کار  از دانشجویان درخواست پیگیری داشتند.

این نمایشگاه ساعت ۱۲ روز سه شنبه 3 آذر به اتمام رسید.

 

 

photo495142968713390131

 

 

photo495142968713390132

 

 

photo495142968713390134

 

 

photo495142968713390135

 

 

 

photo495142968713390136

 

 

photo495142968713390138

 

photo495142968713390139

 

 

دانشجویان انقلابی و عدالتخواه شیراز همچنین بیانیه‌ای در محکومیت امحای 1700 تن محصول کشاورزی و بیت‌المال استان، بیانیه‌ای صادر کردند. متن بیانیه به شرح زیر است:

 

متاسفانه با خبر شدیم  ۱۷۰۰تن سیب زمینی با دلایلی چون؛ کیفیت پایین و تنظیم بازار از کشاورزان خریداری و امحا شده است.

 

با توجه به اعلام خبر فوق در رسانه نسبت به صحت و سقم خبر تردیدی نیست؛ اما آیا رئیس جهاد کشاورزی استان فارس به عنوان متولی اصلی این قضیه نباید به شفاف سازی و پاسخگویی این مسئله تعجب و تاسف آور بپردازد؟

 

این اقدام ما را به یاد عمل و سیاست کشور آمریکا انداخت که میلیون ها تن گندم را برای تنظیم بازار به دریا می‌ریزد.

 

چطور می‌شود که مسولان جمهوری اسلامی ایران که شعارشان مرگ بر آمریکاست برای تنظیم بازار اقدامی این چنینی انجام داده و به جای مدیریت صحیح و با وجود نیازمندان و محرومان در شهر و استان دست به اسراف و تضییع بیت المال می‌کنند؟

 

آقایان مسئول! سالیان درازی است که مردم استان فارس و کشورمان از دست رنج های کشاورزان زحمت کش ارتزاق می‌کنند و بار اصلی پویایی بخشی از اقتصادمان بردوش این عزیزان است.
متاسفانه شاهدیم که سوء مدیریت چه در بحث منابع آب، برنامه ریزی و مدیریت سطح زیر کشت، آموزش و آگاهی دادن به کشاورزان از کشاورزی مکانیزه، مشکلات بازار توزیع و خرید تضمینی محصولات و به خصوص دلالی که سود هنگفتی را در سایه بی تدبیری به جیب می زنند، همه دست به دست هم داده تا برخی از کشاورزان کار و زمین خود را رها کرده و به امید اشتغال و بهبودی معیشت راهی شهرها شوند و در شهرهای بزرگ اولا حاشیه نشین شوند دوما از تولید کننده به مصرف کننده تبدیل شوند که اینها خود آفتی برای اقتصاد یک کشور محسوب می‌شود.

 

کشاورزان در سایه بی تدبیری برخی مشکلات دیگر  را نیز به جان خریده و چشم انتظار همت مسئولانشان برای حمایت ها کامل هستند.و ماجرا آنجایی دردناک و تاسف بار می شود که کشاورزانی با وجود متضرر شدن و عدم حمایت دست به خود سوزی نیز می‌زنند.

 

با وجود تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی که نمونه عینی آن را با توجه به ظرفیت ها و تنوع گوناگون محیطی استان فارس می توان در بخش کشاورزی محقق کرد؛ اما سومدیریت هایی که غیر قابل چشم پوشی می‌باشد خسارات بسیاری را بر پیکره کشاورزی و کشاورزان ما وارد می‌کند.

 

اگر چه اقدامات مثبتی هم صورت می‌گیرد که قابل تقدیر است؛ اما در خور زحمات و سرما و گرما کشیدن های کشاورزان و تلاش های آنان و کشاورزی استان نیست.

 

امام خمینی (ره) می فرمایند:
باید گروهی تشکیل شود که هرکس بر خلاف عمل می‌کند گوشش را بگیرند و از اداره بیرونش کنند، و مأمور بگذارند که دیگر برنگردد و هرگز راهش ندهند.
باید دید چه کسانی کارشکنی می‌کنند، آیا خود وزیر است؟ دستش را بگیرند و از وزارتخانه اخراجش کنند.
ما با کسی شوخی نداریم، من کاری ندارم به اینکه چه کسی باید این کارها را بکند، چون این باز همان روش اداری است. بیایید و روش انقلابی را در پیش بگیرید.

 

ما دانشجویان انقلابی و عدالتخواه شیراز ضمن محکوم کردن این اقدام خلاف شرع و قانون که باعث تضییع بیت المال و ریشخند به زخم های گرسنگان و طبقه مستضعف می‌شود به استناد به سخنان شفاف و صریح امام روح الله خواستار عزل فوری مقام دستور دهنده این عمل هستیم.

 

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه های شیراز
مجمع دانشجویی دانشگاه آرمان دانشگاه شیراز
مجمع دانشجویی دانشگاه آرمان دانشگاه آزاد اسلامی شیراز