سازمان همکاری‌ اسلامی سریعا به کشتار شیعیان در نیجریه رسیدگی کند

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: سازمان همکاری‌ اسلامی باید سریعا به جنایاتی که در نیجریه شد رسیدگی کرده و اگر نیاز است عضویت این کشور را در این سازمان لغو کند.

به گزارش عدالتخواهی، به نقل از فارس، مجتبی رئیسی دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در نشست خبری روز گذشته در مقابل سفارت نیجریه در رابطه با کشتار شیعیان در این کشور برگزار شد، گفت: امروز دانشجویان ایرانی مانند برادران و خواهران خود در نیجریه عزادار هستند و عزاداری ما به خاطر این است که به منزل شیخ ما در نیجریه حمله کرده و تعدادی از شیعیان این کشور را شهید کردند.

وی افزود: خمینی نیجریه را با بدترین شکل بازداشت کرده‌اند. فرزندان او را به شهادت رساندند. با شیعیان نیجریه به بدترین شکل رفتار کردند و ما به دلیل این رفتارها امروز عزادار هستیم.

رئیسی ادامه داد: امروز ما نه تنها عزاداریم بلکه شرمنده‌ایم چون دولت ما حوادث تروریستی در فرانسه را محکوم کرد و خواهان مسببان آن شد. اما در پی فاجعه نیجریه و کشتار شیعیان این کشور فقط ابراز نگرانی کرد.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: مستضعفان جهان به امید و پشتوانه ملت ایران با استکبار جهانی در افتاده‌اند ولی ما شرمنده‌ایم که به عنوان ام القرای جهان اسلام دم از تنش‌زدایی با استکبار می‌زنیم و دولت ما واکنشی به جنایاتی که در نیجریه شده است ندارد.

دبیر جنش عدالتخواه دانشجویی تاکید کرد: ملت، رهبری و نظام ایران محکم از مردم مظلوم نیجریه حمایت می‌کنند، ما به شدت برخلاف دولت که فقط ابراز نگرانی می‌کند خواهان برخورد با مسببان این فاجعه هستیم و این رفتار را محکوم می‌کنیم.

وی در خاتمه گفت: سازمان همکاری‌های اسلامی باید سریعا به جنایاتی که در نیجریه شد رسیدگی کرده و اگر نیاز است عضویت این کشور را از این سازمان لغو کند.