وزارت خارجه در روابط کشورمان با عربستان سعودی تجدیدنظر کند

جنبش عدالتخواه دانشجویی در بیانیه‌ای ضمن محکومیت اعدام شیخ مجاهد بحرینی، آیت الله باقر نمر النمر، از وزارت خارجه خواست که در روابط بین کشورمان و عربستان سعودی بازنگری کرده و هر چه زودتر نماینده این کشور را از ایران اخراج کند.

به گزارش عدالتخواهی جنبش عدالتخواه دانشجویی در بیانیه‌ای از وزارت امورخارجه خواست در روابط بین ایران و عربستان سعودی بازبینی کرده و سفیر عربستان سعودی را هر چه زودتر اخراج کند.
متن این بیانیه را در ادامه می‌خوانید:

وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

این روز ها آزادگان جهان شاهد به خاک و خون کشیده شدن همسنگرانشان در یمن و سوریه و عراق و زاریا و نارداران هستند،این روزها همچون گذشته شکارچیان استعمار به جان پیشگامان رهایی و علمای راستین اسلام افتاده اند.علمای راستینی همچون آیت الله نمر که هرگز زیر بار ظلم و زور نرفته اند و یکه تاز صحنه ی نبرد حق علیه باطل بوده اند. امروز شاهد انفجار خشم استکبار و نوکرانشان همچون آل سعود خبیث هستیم.

به راستی که چشمانمان کاسه ای از خون شده است و قلبمان آکنده از اندوه. به راستی که زمین عرصه حقیقی کل ارض کربلا شده است و در این وانفسای مصیبت شاهدیم که جهانیان و سیاستمداران سکوت کرده اند و چه سکوتی!

اکنون صحنه احساس مسئولیت آزادگان مبارزی است که از این فاجعه مصیبت بار گامی در جهت همبستگی خود بردارند و کاتالیزگری بشوند در جهت نابودی آل صهیونیستی سعود و اربابان مستکبرش، ان شاء الله. درچنین شرایطی وظیفه دولت جمهوری اسلامی ایران از همه دولتهای استکبارستیز بیشتر است. این مطالبه جدی ملت ایران از دولت ایران است. از همین باب سوال ما از وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی کشور این است که آیا با رفتارهای منفعلانه می توانند منافع امت اسلام را حفظ کنند؟ مگر نه اینکه به فرموده امام راحل،ما باید پشتیبان مظلوم باشیم؟ مگر نه اینکه ما باید درصدد خشکاندن نظام سطله و سیاست های استکباریشان باشیم؟ مگر نه اینکه دیپلماسی انقلاب اسلامی مطابق با آرمان هایش، باید دیپلماسی عزت باشد و نه ذلت؟

دستگاه دیپلماسی کشور تا کی میخواهد بر روی این همه جنایات چشم ببندد؟ اگر نبود آنهمه انفعال از جانب دستگاه دیپلماسی، و اگر نبود چشم امید به استکبار، امروز شاهد کشتار مسلمانان نبودیم. بزک کنندگان چهره استکبار و ایادی استکبار کی میخواهند عینک سرسپردگی به غرب و نظام سلطه را از روی چشم خود بردارند و ببینید آنچه که باید ببینند؟

انتظار ما دانشجویان و مردم انقلابی این است که وزارت امورخارجه در روابط بین ایران و عربستان سعودی بازبینی کرده و نماینده عربستان سعودی را هر چه زودتر از کشور اخراج کند.اگر این شد که امید مظلومان جهان ناامید نخواهد شد .

در پایان ضمن محکومیت شدید اعدام شهید مظلوم، آیت الله نمر، اعلام میدارد وعده دیدار آزادی خواهان و عدالتخواهان ایران اسلامی، امروز، ساعت 3، در برابر سفارت رژیم صهیونیستی آل سعود خواهد بود.

به امید ظهور عدالت گستر گیتی

جنبش عدالتخواه دانشجویی