اصولگرایی و اصلاح‌طلبی تنها یک بازی است/ احمدی‌نژاد بیشترین قرابت را با آرمان‌های امام داشت

مهدی کوچک‌زاده که به دعوت مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز به این دانشگاه آمده بود، با اشاره به این که نزاع باید تنها بر سر فقر و غنا باشد و اصولگرایی و اصلاح طلبی یک بازی بیش نیست، در پاسخ به سئوال حمایتش از احمدی نژاد بیان کرد: اگر من از احمدی نژاد حمایت می کردم؛ چون واقعا با معیارهایی که امام می فرودند قرابت داشت. ما به چشم خودمان دیدیدم که ولایت فقیه گفت که دولت وی ارزش های انقلاب را روی دست گرفته بود.

به گزارش عدالتخواهی به نقل از خبرگزاری دانشجو، مهدی کوچک زاده، نماینده مردم تهران مجلس شورای اسلامی شب گذشته در برنامه ای با عنوان «مجلسی که خانه ملت نیست» که با دعوت مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز در دانشگاه شیراز برگزار شد، گفت: من فقط در اینجا قصد دارم معیارهایی را بگویم تا شما خود قضاوت کنید و وظیفه ی من قضاوت کردن نیست.

 

نماینده مردم در مجلس با بیان عدم وصول استعفاش از طریق رئیس مجلس اضافه کرد: رئیس مجلس برخلاف قوانین و عرف صحبت‌های من را قطع کرد؛ در حالی که دیگر نمایندگان همسوی وی بیشتر قادر به ارئه نظر و صحبت خود هستند.

 

کوچک زاده با بیان اینکه در سوگندنامه هیات رئیسه از بی طرفی سخن گفته شده است، ادامه داد: در سوگندنامه ای که هیات رئیسه مجلس می‌خوانند اعلام بی‌طرفی می‌کنند؛ اما در مورد بنده رعایت نشد؛ در حالی که برخی بیشتر صحبت می کنند. بنده تنها از بحث امحای سیب زمینی در فارس سخن گفتم.

 

وی تصریح کرد: دلایل زیادی برای استعفای من وجود داشت؛ طبق آئین نامه داخلی مجلس که بعد از قانون اساسی محکم ترین قانون مملکت است، رئیس مجلس بعد از اینکه یک نماینده استعفا می دهد باید در جلسه علنی بعد اعلام وصول کند و یک هفته بعد نیز این موضوع در صحن علنی مجلس به بحث گذاشته شود که هیچ کدام از این مراحل اتفاق نیفتاد و حتی من در استعفای خود عدم رعایت قانون را به عنوان یکی از دلایل اعلام کرده بودم.

 

نماینده مردم در مجلس پیرامون شرکت مجدد در انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امیدوارم که ترکیب مجلس بعدی با مجلس فعلی متفاوت باشد تا بتوانیم با آرامش، حرف بخشی از مردم را آنجا بزنیم.

 

کوچک زاده با بیان اینکه اگر نماینده، حق مردم را مطالبه کند پس مجلس خانه است، گفت: هیچ کس را با زنجیر پای صندوق رای نمی آورند.

 

وی افزود: مجلس در هر صورت خانه ملت است؛ چرا که با رای مردم نمایندگان به مجلس راه پیدا می کنند اما در کیفیت انجام وظیفه نمایندگی اکثریت مجلس است که می توان به خانه ملت بودن یا نبودن آن اشاره کرد.

 

نماینده مردم در مجلس ادامه داد: مجلس ششم از لحاظ من مردود است؛ اما همان مجلس نیز با رای مردم انتخاب شد.

 

کوچک زاده اضافه کرد: برخی افراد به من می گویند که چه تعداد رای داری و من اعلام کردم ۴۰۰ هزار رای داشتم و همین تعداد رای هم امثال مجید انصاری و جهانگیری نیاوردند.

 

وی با بیان اینکه جای تعجب است که من برای چندمین بار به دانشگاه شیراز دعوت می شوم، تصریح کرد: چرا نمایندگان شیراز به این جلسات نمی آیند.

 

نماینده مردم در مجلس با بیان سخن اخیر آیت الله حسن خمینی در یکی از سخنان خود که هیچ کس را نباید به خاطر نوع افکارش محاکمه کرد،افزود : این کار یک جور نمایش برای رای آوردن است چرا که اگر فردا یک نفر در خیابان های فرانسه، قرآن کریم را به آتش کشید از دید اینان نباید با افکار او مخالفتی کرد در حالی که سخنان امام(ره) در این گونه موارد بسیار مشخص و واضح است.

 

کوچک زاده ادامه داد: اسلام برای همگان مشخص است و نمی توان در اصول اسلام تغییری داد چون دیگر اسلام ناب نیست و اسلام آمریکایی است.

 

وی اضافه کرد: همه ی این‌ها برای جلب رضایت مردم، خود را به آرمان های امام خمینی(ره) نزدیک می دانند اما در حقیقت معیار عمل به این فرایض است که کیفیت نمایندگی را مشخص می کند. عده ای دیگر به انواع مختلف خود را به امام پیوند می زنند که در سال ۸۸ این موضوع را دیدیم. یک نفر خود را نخست وزیر امام، یک نفر خود را دارای حکم امام، یک نفر خود را سرباز امام و دیگری خود را عزیز امام معرفی می‌کرد که البته این نشان می دهد امام (ره) چه اندازه در میان مردم عزیز هستند که همگان خودشان را با او پیوند می زنند.

 

نماینده مردم در مجلس با تاکید بر جایگاه برخی در زمان امام خمینی (ره) گفت: بازرگان تنها کسی بود که امام برای نخست وزیری انتخاب کرد و سپس در نامه ای از اجبار در پذیرش بازرگان سخن گفت. در دوران امام خیلی ها حضور داشتند و کار می کردند اما این دلیلی بر شایستگی امروز آنها نیست. مردم به امام عشق می ورزند و او را بسیار شایسته می دانند.

 

کوچک زاده با بیان اینکه در کشور ما مانند برخی دیگر از کشورهای غربی برای حفظ بازار اسراف می شود،بیان کرد: در این وضعیت به خاطر تنظیم بازار سیب زمینی را دفن می کنند و زمانی که وزیر کشاورزی با من تماس می گیرد، مدیر تعاون استان فارس را که مسبب این حرکت بوده به عنوان جوان و فرزند شهید معرفی می‌کند.

 

وی اظهار کرد: فرزند آیت الله و عضو خانواده شهید بودن دلیلی بر انجام برخی از کارها نیست. قرار نیست مصیبتی وارد شود به واسطه اینکه مسبب آن فرزند فلان خانواده است.

 

نماینده مردم در مجلس گفت: تمام خانواده شهدا برای ما عزیز هستند اما قرار نیست که برخی برای ملت تعیین تکلیف کنند.

 

کوچک زاده با بیان اینکه در مجلس هم قانون رعایت نمی شود، اضافه کرد: متاسفانه در خود مجلس نیز قانون مجلس به درستی رعایت نمی شود همان گونه که در دوره های قبل نیز وجود داشت.

 

وی با اشاره به این که نزاع باید تنها بر سر فقر و غنا باشد و اصولگرایی و اصلاح طلبی بازی بیش نیست، در پاسخ به سئوال حمایتش از احمدی نژاد بیان کرد: اگر من از احمدی نژاد حمایت می کردم؛ چون واقعا با معیارهایی که امام می فرودند قرابت داشت. ما به چشم خودمان دیدیدم که ولایت فقیه گفت که دولت وی ارزش های انقلاب را روی دست گرفته بود.

 

نماینده مردم در مجلس در پایان در پاسخ به یکی از دانشجویان پیرامون مفاسد در دولت احمدی نژاد گفت: هر چند بنده با رحیمی هم خوب نیستم؛ اما اولین کسی که از ایشان پول گرفت نماینده ای است که هم اکنون در مجلس در تیم اعتدالیون است.