کربلا درس مذاکره نیست

یادداشت/ محمد حسن‌زاده

به گزارش عدالتخواهی، محمد حسن‌زاده، عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی در یادداشتی با عنوان «کربلا درس مذاکره نیست» و با توضیح “پاسداشتی صغیر در مقام شیخی کبیر؛ شهید شیخ نمر النمر” نوشت:

 

“هرجائی که مردان عافیت طلب و راحت طلب، در وسط میدان مبارزه جایی برای خود باز نمی کنند وخطر پذیری نمی کنند، انسان های مؤمن و مبارز را به تندی و افراطی گری متهم می کنند”(بیانات مقام معظم رهبری در مراسم بیست و چهارمین سالروز رحلت امام خمینی)

“بعضی ها اینجوری دوست می دارند. عنصرانقلابی، جوانان انقلابی، طلبه ی انقلابی، فاضل انقلابی،مدرسان انقلابی، درهرسطحی از سطوح را متهم می کنند به افراطی گری؛ نه،این انحرافی استکباری است”. (بیانات مقام معظم رهبری در دیدار باطلاب واساتیدحوزه علمیه قم)

کدامین فاجعه در جهان اسلام در حال وقوع است که این چنین فرزندان اسلام را به خاک و خون می کشند!؟

مردی می گفت : “اگر از صدام بگذریم از آل سعود نخواهیم گذشت “.

مردی که تازه از پیاده روی های نیویورک باز گشته بود، تنها بیست روز بعد از فاجعه منا می گفت : “درصدد توسعه دوستی و مودت با عربستانیم”. حال آن که ما به انتظار برخوردی “سخت و خشن” بودیم.

یمن 2015، داعش در 2016، حادثه سقوط جرثقیل؛ فرودگاه جده و فاجعه منا. غیرت مان به جوش آمد. به سفارت خانه ی عربستان خسارت زدند و از سوی دولت اعتدال ملقب به ” افراطی ” شدند.

اما افراطی ها کسانی بودند که در سال 88 به آرا ملت احترام نگذاشتند و در کف خیابان ها آشوب کردند.

اگر این ها فقط یک روز به سفارت عربستان حمله کردند و افراطی شدند کسانی که هشت ماه به جمهوری اسلامی حمله ور شدند؛ چه بودند!؟

افراطی کسانی اند که به تصویر امام خمینی اهانت کردند و به خیمه امام حسین جسارت کردند. افراطی کسانی هستند که حامی سران فتنه اند.

*****

شیخ نمر خون تو در امتداد خون شهدای کربلاست. نحوه شهادت تو قلب هر آزاده ای را جریحه دار می کند. حاکمان سعودی-یهودی به کدامین تاریخ تعلق دارند که علمای را که به ظلم گردن نمی نهند؛ به جور گردن می زنند!؟

شیخ نمر تو هم مفقود الاثر شدی. برادرت می گفت : “بدن مطهر را در جایی نا معلوم دفن کرده اند”. شدی شبیه آقایت و با چه روی خوشی به زیارت مولا رفتی.

نشسته بودیم و نشستیم که کسی ایستاده می گفت “کربلا درس مذاکره است”.

انگار شیخ نمر هم اهل مذاکره نبود. انگار تو نیز کربلایی شدی تا ما یاد بگیرم کربلا درس مقاومت و شهادت است نه درس مذاکره و معامله.