اگر به دنبال برگزاری انتخاباتی باشکوه و سالم هستید باید از شهدا مدد طلبید

۲۲ تشکل دانشجویی دانشگاه‌های شیراز در واکنش به نامه استاندار به سردار باقرزاده برای لغو برگزاری تشییع شهدا در استان فارس در بیانیه‌ای نوشتند: اگر حقیقتا به دنبال برگزاری انتخاباتی باشکوه و سالم هستید قطعا باید از شهدا مدد طلبید نه اینکه مانع حضور مبارکشان شوید.

به گزارش عدالتخواهی، 22 تشکل دانشجویی دانشگاه های شیراز در واکنش به نامه استاندار به سردار باقرزاده برای لغو برگزاری تشییع شهدا در استان فارس در بیانیه ای نوشتند: یاد و خاطره شهدا موجب حفظ و تداوم انقلاب اسلامی است؛ اگر حقیقتا به دنبال برگزاری انتخاباتی باشکوه و سالم هستید قطعا باید از شهدا مدد طلبید نه اینکه مانع حضور مبارکشان شوید.

متن این بیانیه که به امضای سه تشکل عدالتخواه شیراز نیز رسیده است، بدین شرح است:

بسم رب الشهدا و الصدیقین

چند صباحی است با دل‌های سرشار از شوق، لبانی پر از لبخند و چشمانی سرشار از اشک، آمدن عزیزانی را انتظار می‌کشیم که قلم‌ها و بیان‌ها از ستودن دلاوری ها، از خودگذشتگی ها و ایمان راسخشان به اسلام ناب محمدی(ص) قاصر است.
ولی متاسفانه این اتفاق مبارک به مضاق بعضی از مسئولانمان خوش نیامده و می خواستند ورود شهیدان والامقام به استانمان را به تعویق اندازند.

 

متاسفانه روندی که خواسته یا ناخواسته در استان در برخورد با شهدا و نگه داشتن حرمت آنها شاهدیم اصلا روند مناسبی نیست. من جمله عدم اطلاع رسانی مناسب برای تشییع شهدای غواص، آن آزادگان دست بسته و همچنین وضع یادمان های شهدا در دانشگاه ها.

 

اخیرا مطلع شده ایم در تاریخ ۱۹/۱۰/۹۴ از استانداری فارس نامه ای منتشر شده است که خواستار به تعویق انداختن تشییع شهدا به بعد از انتخابات شد و دلایل خود را اینگونه ذکر کردند که در این زمان،ممکن است از تشییع شهدا  بهره برداری های سیاسی بشود حال ان که این کار،خود سیاسی است و شما دارید شاخه ای را قطع می کنید که خود  روی آن نشسته اید. شما که می خواهید جلوی بهره برداری سیاسی را بگیرید با شیوه ای که در پیش گرفته اید بدتر به آن دامن میزند.

 

از قضا سرکنگبین صفرا فزود                      روغن بادام خشکی می نمود

 

کسی شهدا را سیاسی نمی کند؛ بلکه خود شهدا هستند که راه و آرمان های راستین امام(ره) را به یاد مردم می آورند. مگر رهبری در سخنرانی اخیرشان نفرمودند (وقی شما خط انقلابی را زنده نگه می دارید و نمی گذارید مندرس بشود، نمی گذارید رنگ کهنگی بگیرد، در واقع با پیغمبر بیعت کردید.)

 

یاد و خاطره شهدا موجب حفظ و تداوم انقلاب اسلامی است؛ اگر حقیقتا به دنبال برگزاری انتخاباتی باشکوه و سالم هستید قطعا باید از شهدا مدد طلبید نه اینکه مانع حضور مبارکشان شوید. ما نامه شما را حمل بر غرض ورزی نمی دانیم لکن اصرار شما بر این موضع، موجب ناراحتی مردم انقلابی خواهد شد که عکس العمل آنها را در پی خواهد داشت.

 

در پایان از سردار سرفراز سپاه اسلام سید محمد باقرزاده به پاس تلاش‌هایشان درخصوص برگزاری باشکوه‌تر استقبال از یادگاران حقیقی امام (ره) تشکر فراوان داریم و ان‌شاءالله اجرشان با سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله.

 

بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز
بسيج دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي شيراز
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس
بسیج دانشجویی دانشگاه باهنر شیراز
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شیراز
مجمع یادواره شهدای دانشجویان دانشگاه شیراز
ستاد یادواره شهدای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز
ستاد یادواره شهدای دانشگاه‌ فرهنگیان استان فارس
ستاد یادواره شهدای دانشگاه آزاد اسلامی شیراز
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز
انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز
انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز
مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز
مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه آزاد اسلامی شیراز

مجمع دانشجویان عدالتخواه شیراز
مجمع دختران مسلمان دانشگاه شیراز
مجمع دانشجویی وصال دانشگاه آزاد اسلامی شیراز
هیئت محبین اهل بیت (ع) دانشجویان دانشگاه‌های شیراز و علوم پزشکی شیراز
هیئت اباصالح المهدی (عج) دانشگاه علوم پزشکی شیراز
شورای اسلامی خوابگاه‌های دانشگاه شیراز