آیا اجرایی شدن برجام متوقف بر آزادی جیسون بود؟/چرا در روز اجرای برجام، شاه مهره‌ نفوذ را آزاد کردند؟

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: چرا شاه مهره نفوذ را در روز اجرای برجام آزاد کردند؟! آیا اجرایی شدن برجام متوقف بر آزادی جیسون بود؟! چرا جیسون تا این اندازه برای آمریکایی‌ها مهم بود؟

 به گزارش عدالتخواهی مجتبی رییسی، دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفت‌وگو با  خبرگزاری دانشجو، با اشاره به آزادی جیسون رضاییان، خبرنگار جاسوس آمریکایی در روز اجرای برجام گفت: نفوذ یک جاسوس، در پوشش خبرنگار خارجی، تا این سطح از مقامات عالیه کشور حیرت انگیز است. خبرنگار واشنگتن پست چگونه می‌تواند تا این اندازه به مسئولان کشور نزدیک شود؟ و مسئولان چرا و با چه انگیزه‌ای به یک خبرنگار خارجی که احتمال جاسوسی در صنفشان هم وجود دارد تا این اندازه میدان می‌دهند؟!

رییسی با اشاره به گزارش‌های منتشر شده درباره میزان نفوذ جیسون رضاییان افزود: به نظر می‌رسد کانال ارتباطی غیر رسمی با آمریکایی‌ها و علاقه برخی بر ارایه تصویر مورد نظر خودشان از خودشان، در نفوذ جیسون در مراکز حساس تصمیم گیری بسیار اثرگذار بوده است.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی با بیان اینکه تبادل جاسوس میان کشور‌ها امری است که هر از چند صباحی رخ می‌دهد، اما مهم، توازن در معامله است افزود: چرا شاه مهره نفوذ را در روز اجرای برجام آزاد کردند؟! آیا اجرایی شدن برجام متوقف بر آزادی جیسون بود؟! چرا جیسون تا این اندازه برای آمریکایی‌ها مهم بود؟

وی درپایان خاطر نشان کرد: برجام دروازه نفوذ نیست، برجام نتیجه نفوذ است!