شورای نگهبان دربرابر فشارهای مثلث زور و زر و تزویر مقاومت کند/ با عدم تایید افراد فاقد صلاحیت، نگذارید که «حق الناس» پایمال شود

اعضای محترم شورای نگهبان انتظار می رود، تابا مقاومت در برابر فشارهای مثلث زور و زر و تزویر، اجازه ندهید افرادی که فاقد صلاحیت های لازم نمایندگی هستند بتوانند بی صلاحیتی خود را به مردم عرضه کنند

به گزارش عدالتخواهی، جنبش عدالتخواه دانشجویی در بیانیه ای خطاب به شورای نگهبان نوشت: از اعضای محترم شورای  نگهبان انتظار می رود، تابا مقاومت در برابر فشارهای مثلث زور و زر و تزویر، اجازه ندهید افرادی که فاقد صلاحیت های لازم نمایندگی هستند بتوانند بی صلاحیتی خود را به مردم عرضه کنند.

 

متن کامل بیانیه بدین شرح است؛

 

دبیر و اعضای محترم شورای نگهبان

با سلام و احترام

 

همانگونه که مستحضرید انتخابات پیشروی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، با توجه به تحولات سیاسی این روزهای کشور در صدر اخبار رسانه ها قرار گرفته است. و بدیهی است که همه گروه ها و جریان های سیاسی کشور در تلاشند که بتوانند با برنامه های ارائه شده به مردم، حداکثر کرسی های مجلس را از آن خود سازند.

 

در چند روز اخیر و با مشخص شدن لیست افراد تایید صلاحیت شده از سوی هیئت های نظارت استانی، افراد و جریان های خاصی با استفاده از موقعیت و امپراتوری رسانه ای که در اختیار دارند، شیپور حمله رسانه ای به شورای نگهبان را نواخته اند و سعی دارند با فشار و تشویش اذهان عمومی، شما را وادار به عقب نشینی نمایند.

 

با افزایش 62 درصدی تعداد ثبت نام کنندگان، و نیز تایید صلاحیت 90 درصد نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیئت های اجرایی، ( که در میان آنها شخصیت های مجرم، منافق، دارای سابقه کیفری و اتهامات امنیتی  نیز وجود دارد) این سناریو را آشکار ساخت که جریاناتی در داخل کشور، از همان ابتدا درصدد افزایش هزینه رد صلاحیت شدگان به شورای نگهبان بودند که با ایستادگی شجاعانه و تحسین برانگیز هیئت های نظارت استانی این نقشه شوم به شکست محکوم شده است.

 

در حال حاضر که متاسفانه برخی مسئولین اجرایی کشور بر خلاف اصل اساسی تفکیک قوا در قانون اساسی، همنوا با برخی باندهای سیاسی، در تلاشند تا با فشار و رایزنی با تایید صلاحیت گزینه های فاقد صلاحیت را کسب کنند،از شما اعضای محترم شورای  نگهبان انتظار می رود، تابا مقاومت در برابر فشارهای مثلث زور و زر و تزویر، اجازه ندهید افرادی که فاقد صلاحیت های لازم نمایندگی هستند بتوانند بی صلاحیتی خود را به مردم عرضه کنند.

 

جنبش عدالتخواه دانشجویی ، ضمن حمایت از تصمیمات و اقدامات مستقل، مستدل و شجاعانه شورای نگهبان قانون اساسی، و مطالبه ایستادگی در برابر فشارهای مراکز قدرت و ثروت،  خواهشمند است با عدم تایید افراد فاقد صلاحیت، نگذارید که این “حق الناس” پایمال شود.

 

به امید ظهور عدالت گستر گیتی

جنبش عدالتخواه دانشجویی